Πότε θα έρθει το τέλος του κόσμου;

της Αγίας Γραφής και των Πατέρων

Συντονιστές: Anastasios68, Νίκος, johnge

Άβαταρ μέλους
nickzark
Δημοσιεύσεις: 969
Εγγραφή: Πέμ Αύγ 02, 2012 1:19 pm
Τοποθεσία: Νικόλαος, θεσσαλονίκη

Re: Πότε θα έρθει το τέλος του κόσμου;

Δημοσίευσηαπό nickzark » Πέμ Αύγ 09, 2012 10:19 am

minos έγραψε:Παιδια εγω λεω οτι το τελος του κοσμου θα γινει .......................................οταν παρει ο Π.Α.Ο.Κ το πρωταθλημα :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Και για να ειμαστε και λιγο σοβαροι, κανεις μα κανεις ουτε οι Αγγελοι δεν ξερουν ποτε θα γινει η Δευτερα Παρουσια και γενικα μην μπαινουμε στην λογικη του " τοτε θα γινει αυτο γιατι το ειπε ο προφητης ταδε" γιατι πολυ απλα ο Θεός ειναι ο ρυθμιστης των παντων και μονο εκεινος ξερει εαν ολα αυτα που εχουν πει οι προφητες θα γινουν, γιατι πολυ απλα το ελεος Του Κυριου μας ειναι ΑΒΥΣΣΟΣ και Εκεινος και μονο Εκεινος θα σημανει τις καμπανες της αναστασεως.

Οχι και οταν παρει ο ΠΑΟΚ το πρωταθλημα.Τοσα χρονια περιμενα.Να μην το χαρω και λιγο καιρο??αμεσως να ερθει το τελος του κοσμου? :lol: :lol: Και ο Αντιχριστος καλα θα κανει να μην ερθει 7 Δεκεμβριου.Ουτε την ονομαστικη μου εορτη θα εχω προλαβει να γιορτασω...

Σοβαρα τωρα ολα αυτα τα σεναρια μου φαινονται αστεια.Μονο ο Θεος ξερει τι θα γινει


«Νικηφόρου Ὁσίου, τοῦ λεπροῦ τὰ παλαίσματα,καὶ τὴν ἐν ἀσκήσει ἀνδρείαν, κατεπλάγησαν Ἄγγελοι ὡς ἄλλος γὰρ Ἰὼβ τὰ ἀλγεινά, ὑπέμεινε δοξάζων τὸν Θεόν.... »

γεώργιοςκπ
Δημοσιεύσεις: 30
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 31, 2012 3:08 pm

Re: Πότε θα έρθει το τέλος του κόσμου;

Δημοσίευσηαπό γεώργιοςκπ » Πέμ Αύγ 09, 2012 10:20 am

Μονο ο Θεός ξέρει μέχρι την ώρα που θα εμφανιστεί ο Αντίχριστος....γιατί μετά θα ξέρουμε και εμείς!Η θεωρεία μου εχει κλονιστει συθέμελα καθώς η 15η Φλεβάρη πέρασε και δεν έγινε τίποτα!Τώρα,τα 3,5 πρώτα έτη,θα είναι 3 θα είναι 2,5 έτη,αναμένουμε να δούμε......



Άβαταρ μέλους
aposal
Δημοσιεύσεις: 7219
Εγγραφή: Δευτ Ιούλ 30, 2012 1:12 pm
Τοποθεσία: Απόστολος, Άγιος Δημήτριος Αττικής

Re: Πότε θα έρθει το τέλος του κόσμου;

Δημοσίευσηαπό aposal » Πέμ Αύγ 09, 2012 10:21 am

Όπου υπάρχουν ημερομηνίες (πχ 15/2/2011) είναι εμφανές ότι πρόκειται για απάτη!


Μελίζεται και διαμερίζεται ο Αμνός του Θεού, ο μελιζόμενος και μη διαιρούμενος, ο πάντοτε εσθιόμενος και μηδέποτε δαπανώμενος, αλλά τους μετέχοντας αγιάζων (απόσπασμα από τη Θεία Λειτουργία του Αγίου Ιωάννου του Χρυσοστόμου).

γεώργιοςκπ
Δημοσιεύσεις: 30
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 31, 2012 3:08 pm

Re: Πότε θα έρθει το τέλος του κόσμου;

Δημοσίευσηαπό γεώργιοςκπ » Πέμ Αύγ 09, 2012 10:22 am

Εκεί εχω καταλήξει και εγώ....Δεν μπορουμε να τα βγαλουμε περα με τις ημερομηνίες,και γι'αυτο ειναι καλύτερα να μην ασχολούμαστε......Όταν ειναι να ερθει,ας έρθει......



Άβαταρ μέλους
aposal
Δημοσιεύσεις: 7219
Εγγραφή: Δευτ Ιούλ 30, 2012 1:12 pm
Τοποθεσία: Απόστολος, Άγιος Δημήτριος Αττικής

Re: Πότε θα έρθει το τέλος του κόσμου;

Δημοσίευσηαπό aposal » Πέμ Αύγ 09, 2012 10:23 am

Οι προφητείες είναι για να μας ενισχύουν στην πίστη, γνωρίζοντας ότι ο Κύριος έχει προνοήσει για την προστασία των παιδιών Του και για να μας "εξαναγκάζουν" σε πνευματική εγρήγορση.
Ή θα επιταχύνουμε τον αγώνα μας, ξεφεύγοντας από την πνευματική μας τεμπελιά και θα σωθούμε, ή θα την πάθουμε σαν τις πέντε μωρές παρθένες, θα μας βρει δηλαδή η ώρα των εξετάσεων απροετοίμαστους (και περί άλλων τυρβάζοντες) και θα πάμε εκεί όπου κυριαρχούν τα κλάματα και το τρίξιμο των δοντιών.


Μελίζεται και διαμερίζεται ο Αμνός του Θεού, ο μελιζόμενος και μη διαιρούμενος, ο πάντοτε εσθιόμενος και μηδέποτε δαπανώμενος, αλλά τους μετέχοντας αγιάζων (απόσπασμα από τη Θεία Λειτουργία του Αγίου Ιωάννου του Χρυσοστόμου).

γεώργιοςκπ
Δημοσιεύσεις: 30
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 31, 2012 3:08 pm

Re: Πότε θα έρθει το τέλος του κόσμου;

Δημοσίευσηαπό γεώργιοςκπ » Πέμ Αύγ 09, 2012 10:24 am

Η αλήθεια ειναι οτι μετα τις 29 Ιουλίου φέτος που κλεινει τα 29 και μπαινει στα 30,είναι ελευθερος να εμφανιστεί οποιαδήποτε στιγμη!Δεν αποκλειω την περιπτωση να μην περιμενει ουτε μέρα απο την ανυπομονησία του και εμφανιστεί στις 30 Ιουλίου!



Άβαταρ μέλους
aposal
Δημοσιεύσεις: 7219
Εγγραφή: Δευτ Ιούλ 30, 2012 1:12 pm
Τοποθεσία: Απόστολος, Άγιος Δημήτριος Αττικής

Re: Πότε θα έρθει το τέλος του κόσμου;

Δημοσίευσηαπό aposal » Πέμ Αύγ 09, 2012 10:25 am

Ποιός είναι αυτός που μπαίνει στα 30; Ο Σαλπιγγίδης;


Μελίζεται και διαμερίζεται ο Αμνός του Θεού, ο μελιζόμενος και μη διαιρούμενος, ο πάντοτε εσθιόμενος και μηδέποτε δαπανώμενος, αλλά τους μετέχοντας αγιάζων (απόσπασμα από τη Θεία Λειτουργία του Αγίου Ιωάννου του Χρυσοστόμου).

Άβαταρ μέλους
minos
Δημοσιεύσεις: 202
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 31, 2012 3:39 pm
Τοποθεσία: Στάθης Θεσσαλονικιος

Re: Πότε θα έρθει το τέλος του κόσμου;

Δημοσίευσηαπό minos » Πέμ Αύγ 09, 2012 10:30 am

aposal έγραψε:Ποιός είναι αυτός που μπαίνει στα 30; Ο Σαλπιγγίδης;

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


"ου κατώκει εν μέσω της οικίας μου ποιών υπερηφανίαν"

Άβαταρ μέλους
Κατερίνα
Δημοσιεύσεις: 91
Εγγραφή: Δευτ Ιούλ 30, 2012 3:44 pm

Re: Πότε θα έρθει το τέλος του κόσμου;

Δημοσίευσηαπό Κατερίνα » Πέμ Αύγ 09, 2012 10:31 am

Μακάρι να αποκτήσω κάποτε τόσο ζήλο για την πνευματική μου προκοπή, όση επιδεικνύει ο αδελφός μας ο Γεώργιος για όλο αυτό τον υπολογισμό...



γεώργιοςκπ
Δημοσιεύσεις: 30
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 31, 2012 3:08 pm

Re: Πότε θα έρθει το τέλος του κόσμου;

Δημοσίευσηαπό γεώργιοςκπ » Πέμ Αύγ 09, 2012 10:32 am

Δεν μπορούμε να αποκλείσουμε τίποτα!Αν έχει γεννηθει στις 29 Ιουλίου του 1982,μπορεί να εμφανιστει και 30 Ιουλίου φέτος.....Διαφορετικά παει 7 Δεκεμβρίου,οπως ο Δανιήλ προείπε (2300 μέρες).Το σιγουρο είναι οτι μέχρι να παει 31 θα εχει εμφανιστει,γιατί θα θελήσει να μιμηθεί στα πάντα τον Χριστό μας......30 ετών ξεκίνησε το κύρηγμα ο Χριστός,30 ετών θα ξεκινήσει και αυτός.......




Επιστροφή στο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: 6 και 0 επισκέπτες