Καλές και κακές επηρροές στην αθωότητα των παιδιών

Γενικότερα θέματα που αφορούν την Ορθοδοξία και το Χριστιανισμό.

Συντονιστές: Anastasios68, Νίκος, johnge

Άβαταρ μέλους
ΦΩΤΗΣ
Δημοσιεύσεις: 10076
Εγγραφή: Κυρ Αύγ 19, 2012 12:18 pm
Τοποθεσία: ΑΓΙΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΡΕΝΤΗ

Re: Καλές και κακές επηρροές στην αθωότητα των παιδιών

Δημοσίευσηαπό ΦΩΤΗΣ » Σάβ Σεπ 27, 2014 9:00 pm

ΗΠΑ: «Εκπαιδευτικό υλικό» θέλουν να μοιράσουν στα σχολεία οι σατανιστές

Εικόνα
Αφού οι αρχές υπέκυψαν μπροστά στις απειλές αγωγών και επέτρεψαν στους αθεϊστές, μαζί με τους χριστιανούς, να διανέμουν υλικό στα δημόσια σχολεία του Ορλάντο της Φλόριντα, η πόρτα τώρα έχει ανοίξει για να επιτραπεί και σε μια ομάδα σατανιστών να κάνουν το ίδιο πράγμα.

Ο «Σατανικός Ναός της Νέας Υόρκης» σχεδιάζει να μοιράσει "θρησκευτικό εκπαιδευτικό" υλικό σε παιδιά δημόσιων σχολείων, σύμφωνα διάφορες αναφορές που δημοσιεύθηκαν την Τρίτη.

Το υλικό, το οποίο περιλαμβάνει χρωματιστά βιβλιαράκια δραστηριοτήτων για παιδιά με τίτλο, «Το Μεγάλο Σατανικό Παιδικό Βιβλίο Δραστηριοτήτων», θα διανεμηθεί στους επόμενους μήνες. Αλλά η ομάδα των σατανιστών επιμένει ότι δεν απευθύνεται στην πραγματικότητα στο να στρατολογήσει παιδιά στον σατανισμό μέσα από τα σχολεία, σύμφωνα με την αναφορά στου issuehawk.com.

Η σχολική διεύθυνση της Orange County της Φλόριντα δεν έχει λάβει επίσημο αίτημα από το «ναό», αλλά η διεύθυνση του σχολείου λέει ότι διατηρεί το δικαίωμα να επανεξετάσει κάθε υλικό.

Εικόνα

Η Σχολική Διεύθυνση της Orange County αποφάνθηκε ότι χριστιανικές ομάδες μπορούν να διανέμουν Βίβλους και άλλο θρησκευτικό υλικό στα δημόσια σχολεία της περιφέρειάς τους. Σε απάντηση, μια ομάδα αθεϊστών που ονομάζεται «Κεντρική Κοινότητα Ελεύθερης Σκέψης Φλόριντα» αποφάσισε να αφήσει τα δικά της φυλλάδια για τα παιδιά. Τα φυλλάδια με τίτλους: όπως "Ο Ιησούς είναι Νεκρός" και "Γιατί Δεν Είμαι Μουσουλμάνος," γρήγορα απαγορεύτηκαν.
Αλλά αφότου η ομάδα «Ελευθερία Από Θρησκεία» με έδρα το Wisconsin, και το τοπικό παράρτημα, την «Κοινότητα Ελεύθερης Σκέψης», κατέθεσαν μήνυση παραπονούμενες για «διακρίσεις», η Σχολική Διεύθυνση υποχώρησε και είπε ότι θα επιτρέψει υλικά από όλες τις ομάδες, συμπεριλαμβανομένων των αθεϊστών, στα γυμνάσια της.

Ο «Σατανικός Ναός», μια σχετικά νέα ομάδα που υποστηρίζει την «κοινωνική δικαιοσύνη» και πιστεύει ότι ο Σατανάς είναι ο «αιώνιος επαναστάτης ενάντια στον ύψιστο τύραννο», σύμφωνα με την Orlando Sentinel, θέλει να δώσει το υλικό που περιλαμβάνει πληροφορίες για τους μαθητές για την προστασία τους από τη σωματική τιμωρία στο σχολείο.

Όπως και η «Κοινότητα της Ελεύθερης Σκέψης», η σατανιστική ομάδα έχει δηλώσει ότι τα δημόσια σχολεία δεν πρέπει να είναι ένα φόρουμ για «θρησκευτική στρατολόγηση».

ΚΟΚΚΙΝΟΣ ΟΥΡΑΝΟΣ


Κύριε είσαι παντογνώστης. Γνωρίζεις πολύ καλά ότι Σε αγαπώ. Αξίωσέ με να Σε υπηρετώ με αφοσίωση και με αγάπη μέχρι την τελευταία μου αναπνοή.

Άβαταρ μέλους
ΦΩΤΗΣ
Δημοσιεύσεις: 10076
Εγγραφή: Κυρ Αύγ 19, 2012 12:18 pm
Τοποθεσία: ΑΓΙΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΡΕΝΤΗ

Re: Καλές και κακές επηρροές στην αθωότητα των παιδιών

Δημοσίευσηαπό ΦΩΤΗΣ » Τρί Σεπ 30, 2014 9:18 am

ΣΟΚ: Το υπουργείο παιδείας προωθεί βιβλίο αγγλικών στην Α' Λυκείου που προπαγανδίζει την εμφύτευση μικροτσίπ!

Εικόνα

Παραθέτουμε την επίμαχη σελίδα από αυτό το βιβλίο και το άκρως προπαγανδιστικό κείμενο...



“Μετά το σχολείο την Πέμπτη, έφαγα δύο ώρες στον γιατρό, περιμένοντας να μου εμφυτεύσει το καινούργιο μου μικροτσίπ. Αυτή η διαδικασία (μια γρήγορη ένεση στον αντίχειρα μου) πήρε μόνο λίγα δευτερόλεπτα και δεν πόνεσε σχεδόν καθόλου. Το μικροτσίπ μοιάζει με ένα μικροσκοπικό σωλήνα και είναι πολλά αυτά που μπορεί να κάνει. Εκτός απ’ο το ‘οτι μπορεί να ξεκλειδώνει το σπίτι και το ποδήλατο μου μπορεί να χρησιμοποιηθεί σε όλους τους αναγνώστες κλειδιών για να ανοίξει πόρτες και να έχω πρόσβαση σε πράγματα του σχολείου., και επιπλέον εμπεριέχει όλους τους κωδικούς του υπολογιστή μου. Μπορώ να χρησιμοποιήσω το μικροτσίπ και σαν πιστωτική κάρτα για να αγοράσω πράγματα, όσο η Μαμά και ο Μπαμπάς ανεβάζουν στην τσέπη μου χρήματα κάθε εβδομάδα”.

Είναι λοιπόν προφανές τί μήνυμα θέλουν να περάσουν στα παιδιά μας.

Εικόνα

Εικόνα

Μας κάνει καμία έκπληξη ότι το νεοταξικο αντίχριστο σύστημα προωθεί το χάραγμα του αντίχριστου με ύπουλες τακτικές έλεγχου του νου στα παιδιά μας. με την παραχάραξη της ιστορίας, των θρησκευτικών, της γλωσσάς και συνολικά την όλη προσπάθεια κατακρεούργησης, καταστροφής και εξαφάνισης της ελληνοχριστιανικής παιδείας προωθούν απροκάλυπτα το χάραγμα του αντίχριστου…. Ο λόγος είναι για το βιβλίο αγγλικών που διδάσκουν στην πρώτη λυκείου.

Αυτό το βιβλίο το πληρώνουν οι γονείς (15ευρώ) για να μάθουν τα παιδιά τους ότι το να έχεις ένα εμφυτεύσιμο τσιπακι στο μέλλον είναι κάτι κοινά αποδεκτό, φυσιολογικό και κάλο. Έτσι επηρεάζουν τις συνειδήσεις των παιδιών που φυσικά δεν έχουν ιδέα το τι πραγματικά είναι αυτό το τσιπακι….
βεβαίως στην Ελλάδα της νέας παγκόσμιας τάξης οι άθεοι, άπιστοι και αδιάφοροι γονείς δεν δίνουν σημασία στις λεπτομέρειές και ούτε ότι αυτό είναι κάτι σημαντικό. Άλλωστε πρώτοι αυτοί θα δεχτούν το τσιπακι κι έπειτα θα το δώσουν και στα παιδιά τους….


Κύριε είσαι παντογνώστης. Γνωρίζεις πολύ καλά ότι Σε αγαπώ. Αξίωσέ με να Σε υπηρετώ με αφοσίωση και με αγάπη μέχρι την τελευταία μου αναπνοή.

Άβαταρ μέλους
ΦΩΤΗΣ
Δημοσιεύσεις: 10076
Εγγραφή: Κυρ Αύγ 19, 2012 12:18 pm
Τοποθεσία: ΑΓΙΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΡΕΝΤΗ

Re: Καλές και κακές επηρροές στην αθωότητα των παιδιών

Δημοσίευσηαπό ΦΩΤΗΣ » Παρ Οκτ 17, 2014 10:19 am

ΗΠΑ: Έγγραφο προς τους δασκάλους για την εξάλειψη των «στερεοτύπων»: Τέρμα οι λέξεις «αγόρια» και «κορίτσια». Θα αποκαλείτε τους μαθητές «μωβ πιγκουίνους»


Εικόνα

Λέει ο γιατρός : «Συγχαρητήρια κύριε, η σύζυγός σας μόλις γέννησε ένα υγιές μωρό»

Άντρας: «Ω, σας ευχαριστώ γιατρέ! Είναι αγόρι ή κορίτσι;»

Γιατρός: «Εμείς δεν χρησιμοποιούμε τέτοια φασιστική γλώσσα εδώ κύριε, η σύζυγός σας έχει γεννήσει ένα μωβ πιγκουίνο και θα έπρεπε να το γνωρίζετε!»


Άλλη μια συνηθισμένη ημέρα στο Προοδευτικό Χαλιφάτο της Πολιτικής Ορθότητας

Μια σχολική περιφέρεια στη Νεμπράσκα των ΗΠΑ απέστειλε στους εκπαιδευτικούς μέσης εκπαίδευσης ένα έγγραφο που τους συμβουλεύει να χρησιμοποιούν εκφράσεις για «φύλο χωρίς αποκλεισμούς», όπως «μωβ πιγκουίνοι», αντί για εκφράσεις «φύλου» όπως «αγόρια και κορίτσια».

«Αποφύγετε να ζητάτε από τα παιδιά να παραταχθούν ως αγόρια και ως κορίτσια ή να τους χωρίζετε με βάση το φύλο», λέει ένα έγγραφο κατάρτισης που συντάχθηκε από το Gender Spectrum και δόθηκε στο διδακτικό προσωπικό των Δημόσιων Σχολείων του Λίνκολν, σύμφωνα με το National Review.

«Αντ’ αυτού, χρησιμοποιείστε πράγματα “περίεργα, ακόμα και την ημερομηνία γέννησης” ή “τι θα επιλέγατε: skateboards ή ποδήλατα / γάλα ή χυμό / σκύλους ή γάτες / καλοκαίρι ή χειμώνα / να μιλάτε ή να ακούτε ”. Προσκαλέστε τους μαθητές να καταλήξουν οι ίδιοι σε επιλογές.

Τα έγγραφα καθοδηγούν επίσης τους εκπαιδευτικούς να μην χρησιμοποιούν φράσεις όπως "αγόρια και κορίτσια", "εσείς παιδιά" ("you guys"), "κυρίες και κύριοι".

«Αντίθετα να λέτε πράγματα όπως, “καλώ όλους τους αναγνώστες” ή “έι, κατασκηνωτές” ή “θα μπορούσαν όλοι οι αθλητές να έρθουν εδώ”. Δημιουργήστε ονόματα στην τάξη και στη συνέχεια ζητήστε από όλους τους “μωβ πιγκουίνους” να συναντηθούν στο χαλί».


Εικόνα


Επιπλέον, δηλώνει: «Βοηθήστε τους μαθητές να αναγνωρίσουν τη γλώσσα “όλα ή τίποτα”, βοηθώντας τους να κατανοήσουν τη διαφορά μεταξύ των προτύπων και των κανόνων. Διδάξτε τους φράσεις όπως “Αυτό μπορεί να ισχύει για μερικούς ανθρώπους, αλλά όχι όλους τους ανθρώπους” ή “συχνά, αλλά όχι πάντα” ή “πιο συχνά και λιγότερο συχνά”. Αποφύγετε τη χρήση της λέξης «κανονική» για να καθορίσετε συμπεριφορές.

Μετά από αντιρρήσεις που προβλήθηκαν, ο Έφορος Δημοσίων Σχολείων του Λίνκολν, Steve Joel, εξήγησε ότι το υλικό δόθηκε από μέλη της επιτροπής στο Irving Middle School, που κλήθηκαν να εξετάσουν ζητήματα αμεροληψίας που θα μπορούσαν να επηρεάσουν τους μαθητές. Τα μέλη της επιτροπής έδωσαν το υλικό στο προσωπικό για συζήτηση και εξέταση και δεν το υιοθέτησαν ως πολιτική, είπε ο Joel.

Ο Joel είπε, επίσης, ότι οι υπεύθυνοι είναι αποφασισμένοι να κάνουν κάθε μαθητή να αισθάνεται άνετα. «Έχουμε 39.000 μαθητές. Θέλουμε κάθε ένας από αυτούς να είναι επιτυχής. Δεν θέλουμε κανένα παιδί ποτέ να αισθανθεί ότι δεν ανήκει στα σχολεία μας».


Ερωτηθείς αν ξέρει πόσοι μαθητές αυτοπροσδιορίζονται ως κάτι άλλο εκτός από αγόρι ή κορίτσι, ο Joel είπε, «Αυτά δεν είναι στοιχεία που συλλέγουμε συνήθως. Δεν ρωτάμε»

ΠΗΓΗ : ΠΕΡΙΕΡΓΑ-STRANGE: ΗΠΑ: Έγγραφο προς τους δασκάλους για την εξάλειψη των «στερεοτύπων»: Τέρμα οι λέξεις «αγόρια» και «κορίτσια». Θα αποκαλείτε τους μαθητές «μωβ πιγκουίνους» http://periergaa.blogspot.com/2014/10/blog-post_406.html#ixzz3GCB0ngMN
Follow us: PERIERGAA on Facebook


Κύριε είσαι παντογνώστης. Γνωρίζεις πολύ καλά ότι Σε αγαπώ. Αξίωσέ με να Σε υπηρετώ με αφοσίωση και με αγάπη μέχρι την τελευταία μου αναπνοή.

Άβαταρ μέλους
ΦΩΤΗΣ
Δημοσιεύσεις: 10076
Εγγραφή: Κυρ Αύγ 19, 2012 12:18 pm
Τοποθεσία: ΑΓΙΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΡΕΝΤΗ

Re: Καλές και κακές επηρροές στην αθωότητα των παιδιών

Δημοσίευσηαπό ΦΩΤΗΣ » Τρί Νοέμ 04, 2014 11:17 am

ΗΠΑ: Σατανιστικό υλικό θα μοιράζεται σε σχολεία!... - Apollyon Rising : Satanic Books handed out to U.S. School Children in Florida



Η οργάνωση Σατανικός Ναός ανακοίνωσε ότι θα μοιράσει φυλλάδια για τον σατανισμό σε μαθητές στη Φλόριντα, καθώς μετά από απόφαση του διοικητικού συμβουλίου του σχολείου, επιτρέπεται η διανομή θρησκευτικού υλικού.
Μεταξύ των υλικών που έχουν οριστεί να διανεμηθούν, είναι φυλλάδια για τη φιλοσοφία, την πρακτική του σατανισμού, δόγματα των σατανικών ναών. Επίσης, η αίρεση λέει στα παιδιά του σχολείου για το νόμιμο δικαίωμά τους να επιλέξουν να ασκήσουν το σατανισμό, σύμφωνα με το επίσημο δελτίο τύπου.

Νωρίτερα αυτό το μήνα, το σχολικό σύστημα πήρε μια απόφαση να αφήσει οποιοδήποτε θρησκευτικό και άθεο υλικό να παρέχεται στα σχολεία.

Ο Ναός είπε ότι αν και δεν συμφωνούν με την απόφαση του διοικητικού συμβουλίου του σχολείου να επιτρέψει θρησκευτικά υλικά στα σχολεία, θα συνεχίσει «να διασφαλίζει ότι ο πλουραλισμός είναι σεβαστός όταν η διαίρεση Εκκλησίας/Κράτους έχει παραβιαστεί».

Ο εκπρόσωπος του Ναού, Lucien Greaves, εξηγεί: «Πιστεύουμε ότι το υπεύθυνο πράγμα που πρέπει να κάνουμε είναι να διασφαλίσουμε ότι αυτοί οι μαθητές θα έχουν πρόσβαση σε μια ποικιλία από διαφορετικές θρησκευτικές απόψεις, σε αντίθεση με το να παραμένουν αδρανής, ενώ μία θρησκευτική φωνή κυριαρχεί στο λόγο και παραδίδει την προπαγάνδα για τη νεολαία».

«Είμαι απολύτως βέβαιος ότι όλα τα παιδιά σε αυτά τα σχολεία της Φλόριντα έχουν ήδη επίγνωση της χριστιανικής θρησκείας και της Βίβλου και αυτό θα μπορούσε να είναι η πρώτη αποκάλυψη που αυτά τα παιδιά έχουν με την πραγματική πρακτική του σατανισμού. Πιστεύουμε ότι πολλοί μαθητές θα είναι πολύ περίεργοι να δουν τι προσφέρουμε», πρόσθεσε ο Greaves.

Ο Σατανικός Ναός ήρθε στο φως της δημοσιότητας μετά την ανακοίνωση ότι πρόκειται να ανεγείρει ένα πανύψηλο άγαλμα Baphomet δίπλα σε ένα μνημείο των Δέκα Εντολλων στο Oklahoma State Capitol Αποκάλυψε επίσης σχέδια, για να χτίσει ένα ναό στο Ντιτρόιτ.


Κύριε είσαι παντογνώστης. Γνωρίζεις πολύ καλά ότι Σε αγαπώ. Αξίωσέ με να Σε υπηρετώ με αφοσίωση και με αγάπη μέχρι την τελευταία μου αναπνοή.

Άβαταρ μέλους
ΦΩΤΗΣ
Δημοσιεύσεις: 10076
Εγγραφή: Κυρ Αύγ 19, 2012 12:18 pm
Τοποθεσία: ΑΓΙΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΡΕΝΤΗ

Re: Καλές και κακές επηρροές στην αθωότητα των παιδιών

Δημοσίευσηαπό ΦΩΤΗΣ » Δευτ Νοέμ 10, 2014 10:21 am

ΣΟΚΑΡΙΣΤΙΚΟ: ΔΙΝΟΥΝ ΦΑΡΜΑΚΑ ΣΕ 9ΧΡΟΝΑ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟΥΣ ΑΛΛΑΞΟΥΝ ΦΥΛΟ
Εικόνα

Η βρετανική εφημερίδα Mail on Sunday αποκαλύπτει όλες τις λεπτομέρειες για την επίμαχη θεραπεία.

Οι χορηγούμενες δραστικές καθυστερούν τη βιολογική ενηλικίωση και δίδονται σε παιδιά που πιστεύουν ότι "βρίσκονται παγιδευμένα στο λάθος σώμα", αναφέρει χαρακτηριστικά το σχετικό δημοσίευμα.
Οι επικριτές της πρακτικής αυτής κατηγορούν εντόνως αυτούς που χορηγούν τις ενέσεις, καθώς υποστηρίζουν ότι "επεμβαίνουν στις επιταγές της ίδιας της φύσης".
Αν και η θεραπεία είναι αναστρέψιμη, εκφράζονται ανησυχίες για τις μακροπρόθεσμες επιπτώσεις στην ανάπτυξη του εγκεφάλου και των οστών, καθώς και τη γονιμότητα του παιδιού στο μέλλον.
Τα φάρμακα αυτά είναι γνωστά ως υποθαλαμικοί αναστολείς και εμποδίζουν την ανάπτυξη των αναπαραγωγικών οργάνων. Έτσι, δε χρειάζονται πολλαπλές χειρουργικές επεμβάσεις μελλοντικά, εάν το παιδί επιλέξει να αλλάξει φύλο μετά την εφηβεία.
Οι ενέσεις που χορηγούνται κάθε μήνα περιορίζουν την παραγωγή τεστοστερόνης και οιστρογόνων. Στα κορίτσια, το αποτέλεσμα είναι να καθυστερεί η πρώτη έμμηνος ρύση και η ανάπτυξη του μαστού. Στα αγόρια, διακόπτεται η ανάπτυξη τριχοφυΐας στο πρόσωπο και αναστέλλονται οι μεταβολές της φωνής.
Γιατροί στο Tavistock and Portman NHS Foundation Trust του Βόρειου Λονδίνου ολοκλήρωσαν προσφάτως δοκιμή που διήρκησε τρία χρόνια και στην οποία συμμετείχαν παιδιά ηλικίας 12 έως 14 ετών.
Σκοπός ήταν να αξιολογηθούν τα "ψυχολογικά, κοινωνικά και σωματικά οφέλη καθώς και οι πιθανοί κίνδυνοι" της θεραπείας.
Θεωρούν πως η δοκιμή στέφθηκε με επιτυχία κι έτσι τα φάρμακα αυτά είναι πλέον διαθέσιμα στο ευρύτερο κοινό και συγκεκριμένα σε παιδιά μικρότερης ηλικίας (9-10 ετών).
Ωστόσο, η εθνική οδηγία που ανακοινώθηκε προ πενταετίας είχε υποδείξει πως η θεραπεία για τη λεγόμενη "γενετική δυσφορία" (gender dysphoria) δε θα πρέπει να ξεκινά πριν ολοκληρωθεί η ήβη.
Η Δρ Polly Carmichael, επικεφαλής της δοκιμής του Tavistock, δήλωσε πως η απόφαση για τη χορήγηση της θεραπείας θα λαμβάνεται με βάση το "στάδιο" της σεξουαλικής ανάπτυξης και όχι με βάση την ηλικία.
Η κλινική Tavistock είναι η μοναδική στο Ηνωμένο Βασίλειο που εξειδιεύεται στη διάγνωση της γενετικής δυσφορίας σε παιδιά και νέους.

πηγή onmed.gr


Κύριε είσαι παντογνώστης. Γνωρίζεις πολύ καλά ότι Σε αγαπώ. Αξίωσέ με να Σε υπηρετώ με αφοσίωση και με αγάπη μέχρι την τελευταία μου αναπνοή.

Άβαταρ μέλους
ΦΩΤΗΣ
Δημοσιεύσεις: 10076
Εγγραφή: Κυρ Αύγ 19, 2012 12:18 pm
Τοποθεσία: ΑΓΙΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΡΕΝΤΗ

Re: Καλές και κακές επηρροές στην αθωότητα των παιδιών

Δημοσίευσηαπό ΦΩΤΗΣ » Πέμ Ιαν 08, 2015 9:44 am



Κύριε είσαι παντογνώστης. Γνωρίζεις πολύ καλά ότι Σε αγαπώ. Αξίωσέ με να Σε υπηρετώ με αφοσίωση και με αγάπη μέχρι την τελευταία μου αναπνοή.

Άβαταρ μέλους
ΦΩΤΗΣ
Δημοσιεύσεις: 10076
Εγγραφή: Κυρ Αύγ 19, 2012 12:18 pm
Τοποθεσία: ΑΓΙΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΡΕΝΤΗ

Re: Καλές και κακές επηρροές στην αθωότητα των παιδιών

Δημοσίευσηαπό ΦΩΤΗΣ » Δευτ Ιαν 19, 2015 10:30 am

ΗΠΑ:ΘΑ ΔΙΔΑΣΚΟΥΝ ΤΟΝ ΣΑΤΑΝΙΣΜΟ ΣΤΑ ΣΧΟΛΕΙΑ.

Εικόνα

Μια απόφαση αμερικανικού δικαστηρίου έφερε τα πάνω κάτω στην εκπαίδευση των παιδιών στα σχολεία στην Φλόριντα.
Σύμφωνα με την απόφαση του δικαστηρίου όπως οι Χριστιανοί δίνουν την Βίβλο για να διδάσκεται στα παιδιά και οι άλλες θρησκευτικές ομάδες έχουν το δικαίωμα να πράξουν το ίδιο.
Η απόφαση αυτή αφορά την επαρχία του Όραντζ Κάουντι στην Φλόριντα, αλλά πολλοί θεωρούν ότι είναι «πιλοτική» και μπορούν να την επικαλεστούν καταρχήν σε όλη την πολιτεία και στην συνέχεια σε όλες τις ΗΠΑ.
Έτσι λοιπόν το βιβλίο των Σατανιστών παραδόθηκε στα σχολεία και είναι έτοιμο προς διδασκαλία.
Το βιβλίο ονομάζεται «Το μεγάλο βιβλίο των μικρών σατανιστών».
Δείτε τις εικόνες:




Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα


Κύριε είσαι παντογνώστης. Γνωρίζεις πολύ καλά ότι Σε αγαπώ. Αξίωσέ με να Σε υπηρετώ με αφοσίωση και με αγάπη μέχρι την τελευταία μου αναπνοή.

Άβαταρ μέλους
ΦΩΤΗΣ
Δημοσιεύσεις: 10076
Εγγραφή: Κυρ Αύγ 19, 2012 12:18 pm
Τοποθεσία: ΑΓΙΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΡΕΝΤΗ

Re: Καλές και κακές επηρροές στην αθωότητα των παιδιών

Δημοσίευσηαπό ΦΩΤΗΣ » Παρ Ιαν 23, 2015 10:16 am



Κύριε είσαι παντογνώστης. Γνωρίζεις πολύ καλά ότι Σε αγαπώ. Αξίωσέ με να Σε υπηρετώ με αφοσίωση και με αγάπη μέχρι την τελευταία μου αναπνοή.

Άβαταρ μέλους
Anastasios68
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 3831
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 26, 2012 10:31 am
Τοποθεσία: Πεύκη
Επικοινωνία:

Re: Καλές και κακές επηρροές στην αθωότητα των παιδιών

Δημοσίευσηαπό Anastasios68 » Δευτ Ιαν 26, 2015 10:42 am

Αυτός ο εξορκισμός, είναι κατά τη γνώμη μου υπερβολή αδελφέ μου Φώτη.
Είναι ένα απλό ρομποτικό παιχνίδι, δεν νομίζω πως υπάρχει σε αυτό κάτι το δαιμονικό.


«ὃς δ' ἂν εἲπῃ τῷ ἀδελφῷ αὐτοῦ, ῥακά, ἒνοχος ἒσται τῷ συνεδρίῳ»
Κατά Ματθαῖον, Κεφ. 5, 22

Άβαταρ μέλους
ΦΩΤΗΣ
Δημοσιεύσεις: 10076
Εγγραφή: Κυρ Αύγ 19, 2012 12:18 pm
Τοποθεσία: ΑΓΙΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΡΕΝΤΗ

Re: Καλές και κακές επηρροές στην αθωότητα των παιδιών

Δημοσίευσηαπό ΦΩΤΗΣ » Δευτ Ιαν 26, 2015 7:09 pm

Και εγώ έτσι πιστεύω. Αλλά ο πάτερ Σαββας δεν είναι τυχαίος άνθρωπος. Οι γνώσεις του γύρω από
την θρησκεία μας είναι μεγαλειώδες, και έχει έναν τρόπο μοναδικό να τα λέει, ώστε και ο πιο αγράμματος να τον καταλαβαίνει.


Κύριε είσαι παντογνώστης. Γνωρίζεις πολύ καλά ότι Σε αγαπώ. Αξίωσέ με να Σε υπηρετώ με αφοσίωση και με αγάπη μέχρι την τελευταία μου αναπνοή.


Επιστροφή στο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: 7 και 0 επισκέπτες