ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΖΩΑ ....ΚΑΙ ΖΩΑ ΑΝΘΡΩΠΟΙ!!!!

Γενικότερα θέματα που αφορούν την Ορθοδοξία και το Χριστιανισμό.

Συντονιστές: Anastasios68, Νίκος, johnge

Άβαταρ μέλους
ΜΑΝΩΛΗΣ
Δημοσιεύσεις: 5627
Εγγραφή: Δευτ Ιαν 06, 2014 11:38 am

ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΖΩΑ ....ΚΑΙ ΖΩΑ ΑΝΘΡΩΠΟΙ!!!!

Δημοσίευσηαπό ΜΑΝΩΛΗΣ » Δευτ Νοέμ 02, 2015 11:10 am

ΣΟΚ!Με τον ομφάλιο λώρο ακόμα ενωμένο, κάποιο «ζώο» έριξε αυτό το μωρό στον κάδο. Ευτυχώς μόλις πιο πάνω από εκεί ήταν ένας ήρωας… (ΣΚΛΗΡΕΣ ΕΙΚΟΝΕΣ)

Εικόνα

Με τον ομφάλιο λώρο ακόμα ενωμένο, κάποιο «ζώο» έριξε αυτό το μωρό στον κάδο.

Εικόνα

Ευτυχώς μόλις πιο πάνω από εκεί ήταν ένας ήρωας, δεν είναι άνθρωπος, αλλά ένα αδέσποτο σκυλί που δεν δίστασε να σώσει το μωρό που έκλαιγε, δε δίστασε να το αρπάξει με το στόμα του, για να το πάει στο πρώτο σπίτι που συνάντησε στο δρόμο του, έτσι έσωσε μια αθώα ζωή!

Εικόνα

Η γυναίκα που άκουσε ένα χτύπημα στην πόρτα είπε ότι η πρώτη αντίδραση βλέποντας ένα μωρό στο στόμα του αδέσποτου αμέσως ανησύχησε, αλλά στη συνέχεια ο σκύλος ακουμπώντας το απαλά στο πάτωμα το έσπρωξε απαλά. Η γυναίκα πήρε το μικρό από το έδαφος και κάλεσε αμέσως την αστυνομία.

Ενώ φρόντιζε το μωρό ζήτησε από τα παιδιά να δώσουν κάτι να φάει και να πιει ο ηρωικός σκύλος που είχε κάνει αυτή την αξιέπαινη χειρονομία. Ευτυχώς, το παιδί είναι καλά στην υγεία του. Ο σκύλος αυτός είναι σαν ένας άγγελος που χτύπησε την πόρτα μου», λέει η γυναίκα.
http://periergaa.blogspot.gr/2015/11/blog-post_17.html


Αν θέλεις εύνοια Θεού να ʽχεις και ευλογία
Αφιερώσου ολόκαρδα, κάνʼ το με προθυμία.

Άβαταρ μέλους
Anastasios68
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 3833
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 26, 2012 10:31 am
Τοποθεσία: Πεύκη
Επικοινωνία:

Re: ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΖΩΑ ....ΚΑΙ ΖΩΑ ΑΝΘΡΩΠΟΙ!!!!

Δημοσίευσηαπό Anastasios68 » Δευτ Νοέμ 02, 2015 2:05 pm

ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ!!!


«ὃς δ' ἂν εἲπῃ τῷ ἀδελφῷ αὐτοῦ, ῥακά, ἒνοχος ἒσται τῷ συνεδρίῳ»
Κατά Ματθαῖον, Κεφ. 5, 22

Άβαταρ μέλους
nickzark
Δημοσιεύσεις: 969
Εγγραφή: Πέμ Αύγ 02, 2012 1:19 pm
Τοποθεσία: Νικόλαος, θεσσαλονίκη

Re: ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΖΩΑ ....ΚΑΙ ΖΩΑ ΑΝΘΡΩΠΟΙ!!!!

Δημοσίευσηαπό nickzark » Δευτ Νοέμ 02, 2015 4:22 pm

Ω ΠΑΝΑΓΙΑ ΜΟΥ :shock: :shock: :shock: :o :o


«Νικηφόρου Ὁσίου, τοῦ λεπροῦ τὰ παλαίσματα,καὶ τὴν ἐν ἀσκήσει ἀνδρείαν, κατεπλάγησαν Ἄγγελοι ὡς ἄλλος γὰρ Ἰὼβ τὰ ἀλγεινά, ὑπέμεινε δοξάζων τὸν Θεόν.... »

Άβαταρ μέλους
ΜΑΝΩΛΗΣ
Δημοσιεύσεις: 5627
Εγγραφή: Δευτ Ιαν 06, 2014 11:38 am

Re: ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΖΩΑ ....ΚΑΙ ΖΩΑ ΑΝΘΡΩΠΟΙ!!!!

Δημοσίευσηαπό ΜΑΝΩΛΗΣ » Τρί Νοέμ 03, 2015 12:46 pm

Anastasios68 έγραψε:ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ!!!

Δυστυχώς φίλε μου Αναστάσιε είναι και αυτά που δείχνουν τη μεγάλη απανθρωπιά που υπάρχει σήμερα.
Αλλά ευτυχώς όμως που υπάρχουν και τα ζώα κα δείχνουν το καλό παράδειγμα για να τα βλέπουν
τα άλλα ΖΩΑ..
Γιατί για όλα τα δεινά που υπάρχουν στο κόσμο πείνα πολέμους δυστυχία ευθύνεται ο άνθρωπος (ΖΩΟ).
Τα ζώα έχουν πολλές φορές δώσει δείγματα ανθρωπιάς και όχι μόνο. Όπως κατα τη παράδοση Ρωμύλος και Ρέμος τα δίδυμα μωρά που η λύκαινα ταΐζει τα δύο αδέλφια.
Ακόμα και στη Γέννηση του Χριστού τα ζώα ήταν αυτα που τον ζέσταναν και το προστάτευσαν, και πολλά καλά που έχουν τα ζώα εν αντιθέση με κάποιους ανθρώπους που μόνο κακό κάνουν.
Κάτι τέτοια πραγματικά με κανουν να ντρέπομαι που είμαι άνθρωπος.


Αν θέλεις εύνοια Θεού να ʽχεις και ευλογία
Αφιερώσου ολόκαρδα, κάνʼ το με προθυμία.

Άβαταρ μέλους
ΦΩΤΗΣ
Δημοσιεύσεις: 10076
Εγγραφή: Κυρ Αύγ 19, 2012 12:18 pm
Τοποθεσία: ΑΓΙΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΡΕΝΤΗ

Re: ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΖΩΑ ....ΚΑΙ ΖΩΑ ΑΝΘΡΩΠΟΙ!!!!

Δημοσίευσηαπό ΦΩΤΗΣ » Τετ Νοέμ 04, 2015 11:38 am

Έχω μείνει άφωνος.Δεν μου έρχεται τίποτα να σχολιάσω παρά μόνο ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΚΥΡΙΕ!!!


Κύριε είσαι παντογνώστης. Γνωρίζεις πολύ καλά ότι Σε αγαπώ. Αξίωσέ με να Σε υπηρετώ με αφοσίωση και με αγάπη μέχρι την τελευταία μου αναπνοή.


Επιστροφή στο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: 15 και 0 επισκέπτες