Προγαμιαίες Σχέσεις

Συζήτηση γύρω από τα αμαρτήματα και τα πάθη.

Συντονιστές: Anastasios68, Νίκος, johnge

Πέτρος
Δημοσιεύσεις: 1646
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 19, 2015 9:32 am

Re: Προγαμιαίες Σχέσεις

Δημοσίευσηαπό Πέτρος » Πέμ Νοέμ 17, 2016 2:12 pm

Ας μου επιτραπεί Νίκο να προσθέσω σ' αυτά που έγραψες την ανάγνωση κάθε μέρα από ένα μικρό κομμάτι από την Καινή Διαθήκη.



Άβαταρ μέλους
Θεόδωρος22
Δημοσιεύσεις: 308
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 30, 2016 3:37 pm

Re: Προγαμιαίες Σχέσεις

Δημοσίευσηαπό Θεόδωρος22 » Πέμ Νοέμ 17, 2016 3:00 pm

Θα τα δοκιμασω όλα αυτά ήδη νηστευω όμως η κοπέλα μου που είναι αθεη με "πειράζει" σεξουαλικά/ερωτικά και αυτό είναι ακόμα πιο δύσκολο!



Άβαταρ μέλους
Θεόδωρος22
Δημοσιεύσεις: 308
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 30, 2016 3:37 pm

Re: Προγαμιαίες Σχέσεις

Δημοσίευσηαπό Θεόδωρος22 » Πέμ Νοέμ 17, 2016 3:01 pm

Αυτό με τους Ορθόδοξους της Συρίας και τους Κόπτες μάλλον επιβεβαιώνει ότι μόνο οι χριστιανοί από τη μέση Ανατολή μπορούν να αντισταθούν επιτυχώς στην δυτική παρακμή!



Άβαταρ μέλους
nickzark
Δημοσιεύσεις: 969
Εγγραφή: Πέμ Αύγ 02, 2012 1:19 pm
Τοποθεσία: Νικόλαος, θεσσαλονίκη

Re: Προγαμιαίες Σχέσεις

Δημοσίευσηαπό nickzark » Παρ Νοέμ 18, 2016 2:15 pm

και οταν ερθουν οι ορμες 30 μετανοιες χωρις να ακουμπουν τα ποδια στο πατωμα ..πνευματικος μου το εχει πει. Μην κοιτας που το ειπα χιουμοριστικα την αλλη φορα για να αισθανθεις πιο ανετα. Δεν χρειαζεται να σε πιασουμε απο τον λαιμο κατευθειαν


«Νικηφόρου Ὁσίου, τοῦ λεπροῦ τὰ παλαίσματα,καὶ τὴν ἐν ἀσκήσει ἀνδρείαν, κατεπλάγησαν Ἄγγελοι ὡς ἄλλος γὰρ Ἰὼβ τὰ ἀλγεινά, ὑπέμεινε δοξάζων τὸν Θεόν.... »

Άβαταρ μέλους
nickzark
Δημοσιεύσεις: 969
Εγγραφή: Πέμ Αύγ 02, 2012 1:19 pm
Τοποθεσία: Νικόλαος, θεσσαλονίκη

Re: Προγαμιαίες Σχέσεις

Δημοσίευσηαπό nickzark » Παρ Νοέμ 18, 2016 2:18 pm

Θεόδωρος22 έγραψε:Θα τα δοκιμασω όλα αυτά ήδη νηστευω όμως η κοπέλα μου που είναι αθεη με "πειράζει" σεξουαλικά/ερωτικά και αυτό είναι ακόμα πιο δύσκολο!

τωρα αμα αυτη δεν σεβεται τα πιστευω σου και σε πειραζει τι να πω.Θα τολμησω να προβλεψω οτι πολυ απλα η θα ενδωσεις η θα χωρισεις μαζι της.Αμα δεν θελει να καταλαβει τα πιστευω σου τοτε δεν σε νοιαζεται πραγματικα


«Νικηφόρου Ὁσίου, τοῦ λεπροῦ τὰ παλαίσματα,καὶ τὴν ἐν ἀσκήσει ἀνδρείαν, κατεπλάγησαν Ἄγγελοι ὡς ἄλλος γὰρ Ἰὼβ τὰ ἀλγεινά, ὑπέμεινε δοξάζων τὸν Θεόν.... »

Άβαταρ μέλους
Θεόδωρος22
Δημοσιεύσεις: 308
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 30, 2016 3:37 pm

Re: Προγαμιαίες Σχέσεις

Δημοσίευσηαπό Θεόδωρος22 » Σάβ Νοέμ 19, 2016 11:55 pm

Εννοώ με "πειράζει" σεξουαλικά...



Άβαταρ μέλους
Θεόδωρος22
Δημοσιεύσεις: 308
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 30, 2016 3:37 pm

Δυσάρεστες εμπειρίες το βράδυ

Δημοσίευσηαπό Θεόδωρος22 » Κυρ Νοέμ 20, 2016 12:03 am

Το βράδυ της Παρασκευής χτες που κοιμομουνα με την κοπέλα μου είδα ένα όνειρο πολύ ζωντανό! Εμφανίστηκε ένας άντρας και μιλούσαμε και σιγά σιγά αυτός χαμογελούσε με ένα χαμόγελο πολύ απόκοσμο και τρομακτικό ενώ τα μάτια του έλαμπαν στο σκοτάδι!Ενώ μιλούσαμε του είπα κάτι για την εκκλησία και εκείνος μου είπε να σταματήσω και πήρε μια πολύ τρομακτική οψη!Τον διέταξα στο όνομα του Ιησού να φύγει και αυτός άρχισε να τρέμει και εξαφανίστηκε! Μάλλον ήταν δαίμονας! Η κοπέλα μου που κοιμόταν μαζί μου μου είπε ότι ήταν πολύ ήσυχη νύχτα και προσπαθούσε με χάδια να με καθησυχάσει αλλά δε με πίστεψε μάλλον γιατί είναι αθεη...Αυτή η εμπειρία δεν είναι ίδια με της Μόρας.... Μπορεί το γριμόριο να ανοίξει πύλες στους διαμονες;Είναι η Μόρα είδος δαίμονα;(ο δαίμονας που είδα δεν ήταν μόρα σίγουρα)...



Άβαταρ μέλους
Νίκος
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 6862
Εγγραφή: Παρ Ιούλ 27, 2012 11:05 am
Τοποθεσία: Κοζάνη

Re: Προγαμιαίες Σχέσεις

Δημοσίευσηαπό Νίκος » Δευτ Νοέμ 21, 2016 10:14 am

Θεόδωρε, τι νομίζεις ότι μπορεί να θέλει μια γυναίκα 20 ετών από έναν νεαρό 18 ετών; Αν δεν έχεις σκοπό να έχεις σωματικές σχέσεις μαζί της, δε βλέπω να υπάρχει κάτι άλλο που να σας συνδέει. Είσαι απλώς ένα παιχνιδάκι γι αυτήν, επειδή της αντιστέκεσαι. Μόλις υποκύψεις, θα πάψεις να έχεις ενδιαφέρον, επειδή μια γυναίκα στην ηλικία της δεν μπορεί να την "γεμίσει" ένας άντρας σε μικρότερη ηλικία απ' αυτή. Λάβε υπόψη σου, ότι οι γυναίκες "ωριμάζουν" νωρίτερα από τους άντρες κατά 2 χρόνια τουλάχιστον.

Συγνώμη που στα λέω ωμά, αλλά αυτή είναι η πραγματικότητα. Καταλαβαίνω, ότι σε κολακεύει το ενδιαφέρον μιας μεγαλύτερης γυναίκας, αλλά το τέλος αυτής της περιπέτειας δε θα είναι ευχάριστο για σένα. Θα το πληρώσεις ακριβά με την απώλεια της αθωότητας της ηλικίας σου και το πολύτιμο αγαθό της παρθενίας σου. Πιστεύεις, ότι αξίζει το τίμημα αυτό μια εφήμερη περιπέτεια;


Ο Θεός, ιλάσθητί μοι τώ αμαρτωλώ και ελέησόν με.

Άβαταρ μέλους
Νίκος
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 6862
Εγγραφή: Παρ Ιούλ 27, 2012 11:05 am
Τοποθεσία: Κοζάνη

Re: Δυσάρεστες εμπειρίες το βράδυ

Δημοσίευσηαπό Νίκος » Δευτ Νοέμ 21, 2016 10:26 am

Θεόδωρε, δεν μπορείς να κοιμάσαι με μια κοπέλα, με την οποία δεν έχεις, όπως λες ακόμη ολοκληρωμένες σχέσεις και να κοιμάσαι ευχάριστα και χωρίς εφιάλτες. Ο μεγαλύτερος αντίπαλος που έχεις αυτή τη στιγμή είναι το ίδιο σου το σώμα.

Είναι σαν να βάζεις το χέρι σου στο στόμα του λιονταριού και να πιστεύεις ότι δε θα στο δαγκώσει!

Αν δεν έχεις σκοπό να ολοκληρώσεις τη σχέση σου με την κοπέλα αυτή στο άμεσο μέλλον, πάψε να μένεις μαζί της. Αλλιώς ο εφιάλτης θα γίνει σύντομα πραγματικότητα.

Θεόδωρε, βλέπω ότι δυστυχώς διολισθήσαμε σε μια συζήτηση, που θα έπρεπε να την κάνεις με τον Πνευματικό σου. Εγώ σταματάω εδώ μ' αυτό το θέμα, επειδή δεν θεωρώ τον εαυτό μου άξιο να παίζει αυτό το ρόλο, αν και με τη διαφορά ηλικίας που έχουμε, θα μπορούσα να σε συμβουλεύω σαν ...εγγόνι μου :) .


Ο Θεός, ιλάσθητί μοι τώ αμαρτωλώ και ελέησόν με.

Άβαταρ μέλους
Θεόδωρος22
Δημοσιεύσεις: 308
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 30, 2016 3:37 pm

Re: Προγαμιαίες Σχέσεις

Δημοσίευσηαπό Θεόδωρος22 » Τετ Νοέμ 23, 2016 10:08 pm

Μα αυτή η κοπέλα με νοιάζεται! Εντάξει δεν έχει ούτε αυτή μεγάλη πείρα από τη ζωή άλλωστε η κοπέλα είναι μόλις 20 ετών κι εγώ 18!Μου έχει δείξει ότι με αγαπάει!




Επιστροφή στο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: 1 και 0 επισκέπτες

cron