Σύγχρονο θαύμα Αγίας Αννας.

Θαύματα με τη βοήθεια της πίστεως στην Αγάπη του Θεού. Θαύματα με τις πρεσβείες τις Παναγίας και των Αγίων.

Συντονιστές: Anastasios68, Νίκος, johnge

Άβαταρ μέλους
elenalep1992
Δημοσιεύσεις: 21
Εγγραφή: Σάβ Δεκ 16, 2017 12:53 am

Σύγχρονο θαύμα Αγίας Αννας.

Δημοσίευσηαπό elenalep1992 » Κυρ Δεκ 17, 2017 1:44 am

Καλησπέρα, είμαι νέο μέλος στο φορουμ. Επιτέλους βρήκα ένα φορουμ να μου ταιριάζει. Θα σας γράψω ένα ακόμη θαύμα που έζησα. Είμαι 25 χρόνων. Πριν 2 χρόνια, το 2015 χρωστούσα για πτυχίο ένα μάθημα. Αυτό το μάθημα το έδινα συνέχεια και όλο κοβομουν. Είχαμε μια αρκετά αυστηρή καθηγήτρια. Λοιπόν, μια με δυο εβδομάδες πριν πάω στην Κομοτηνή να δώσω το μάθημα αυτό, ονειρεύτηκα ένα πολύ περίεργο όνειρο. Είδα ότι έδινα το συγκεκριμένο μάθημα που χρωστούσα στο πανεπιστήμιο και είχα μείνει μόνη μου στην αίθουσα. Τελικά είχε περάσει η ώρα και δεν έγραψα τίποτα. Ο καθηγητής μου παίρνει το γραπτό και εγώ άρχισα να κλαίω. Του ζήτησα άλλη μια ευκαιρία και μου είπε ότι είναι αδύνατον και δεν μπορεί να με περάσει με τίποτα! (Κανονικά είχα καθηγήτρια, αυτός ο καθηγητής στο όνειρο ήταν άγνωστος) Τότε, εγώ σηκώθηκα προς την πόρτα να φύγω. Πριν προλάβω να βγω από την αίθουσα, ανοίγει η πόρτα και μπενει μέσα στην αίθουσα μια μαυροφορεμένη γυναίκα. Δεν την γνωριζα( συνήθως στα ονειρα μου όταν βλέπω κάποιον άγιο ξέρω ήδη ποιος είναι και ας μην τον ξέρω) με πλησίασε, ήταν πολύ σοβαρή, δεν χαμογέλασε καθόλου. Εγώ είχα μείνει ακίνητη. Όλο και ερχόταν προς εμένα. Τα χέρια της τα είχε πίσω κρυμμένα. Ο καθηγητής έμεινε πολύ σοβαρός. Η καλόγρια ήρθε σε μένα. Στο ένα χέρι της κρατούσε αγιασμα και στο άλλο έναν Σταύρο. Με πλησίασε ακούμπησε τον Σταύρο μέσα στο αγίασμα και μου το έβαλε πάνω στο μέτωπο μου και στα χέρια μου. Και μετά έφυγε. Εγώ Δεν είχα καταλάβει γιατί μου το έκανε αυτό και δεν γνώριζα ποια ήταν. Ο καθηγητής μου λέει τώρα θα σε περάσω. Λέω γιατί; Μου λέει δεν κατάλαβες ποια ήταν αυτή που μπήκε μέσα; Λέω όχι. Τότε, μου λέει ήταν η Αγία Άννα!
Όταν ξύπνησα δεν είχα δώσει τόση σημασία στο όνειρο, σκέφτηκα ότι θα ήταν πάνω στο άγχος μου.
Όταν πήγα να δώσω το μάθημα στο πανεπιστήμιο, η καθηγήτρια μας αργούσε να έρθει. Ξαφνικά, μπενει μέσα ο καθηγητής από το όνειρο μου, μας ανακοίνωσε ότι αρρώστησε η καθηγήτρια και θα αναλάβει αυτός το μάθημα της. Είχα πΑθει σοκ, ήταν αυτός από το όνειρο ήμουν σίγουρη. Ήταν ολόιδιος, μέχρι και τα ίδια ρούχα φορούσε. Μας μοίρασε τα θέματα. Δεν γνώριζα τίποτα τα απαντησα όπως μου ήρθε. Τελικά, πηρα 10. Πήρα το πτυχίο μου. Ευχαριστώ τον θεό και την Αγία Άννα.



Άβαταρ μέλους
Anastasios68
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 3831
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 26, 2012 10:31 am
Τοποθεσία: Πεύκη
Επικοινωνία:

Re: Σύγχρονο θαύμα Αγίας Αννας.

Δημοσίευσηαπό Anastasios68 » Δευτ Δεκ 18, 2017 12:07 am

Καλώς όρισες Έλενα στο φόρουμ μας!
Πολύ όμορφη η ιστορία που δημοσίευσες. Οι άγιοι της Εκκλησίας μας είναι πάντοτε δίπλα μας, μας ενισχύουν, έχουν ζωντανή παρουσία στη ζωή μας.


«ὃς δ' ἂν εἲπῃ τῷ ἀδελφῷ αὐτοῦ, ῥακά, ἒνοχος ἒσται τῷ συνεδρίῳ»
Κατά Ματθαῖον, Κεφ. 5, 22

Άβαταρ μέλους
elenalep1992
Δημοσιεύσεις: 21
Εγγραφή: Σάβ Δεκ 16, 2017 12:53 am

Re: Σύγχρονο θαύμα Αγίας Αννας.

Δημοσίευσηαπό elenalep1992 » Δευτ Δεκ 18, 2017 3:26 pm

Ισχύει έχω και άλλες προσωπικές ιστορίες με Αγιους, μπορει να τις γράψω κάποια άλλη φορά. Απλά φοβαμαι μην με βγάλουν υπερβολική.



Άβαταρ μέλους
Anastasios68
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 3831
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 26, 2012 10:31 am
Τοποθεσία: Πεύκη
Επικοινωνία:

Re: Σύγχρονο θαύμα Αγίας Αννας.

Δημοσίευσηαπό Anastasios68 » Δευτ Δεκ 18, 2017 3:31 pm

Η παρουσία των Αγίων μας είναι ζωντανή. Ζώντας κανείς εντός της Εκκλησίας τη λεγόμενη Μυστηριακή ζωή, καταλαβαίνει πολλά και κυρίως αισθάνεται πως αυτά δεν αποτελούν ούτε αποκυήματα φαντασίας, ούτε «δεισιδαιμονίες». Παρόλα αυτά, επειδή γνωρίζουμε πως τα πονηρά πνεύματα μπορούν να παρουσιαστούν ως «άγγελοι Φωτός», πρέπει να είμαστε ιδιαίτερα προσεκτικοί και να συζητούμε με τον πνευματικό μας τα γεγονότα αυτά. Είναι κάτι που το λέω χωρίς διάθεση να παρουσιαστώ ως «συμβουλάτορας», αλλά με εν Χριστώ αγάπη. Άλλωστε, ο ίδιος δεν είμαι θεολόγος, ούτε ιερέας, είμαι ένας απλός λαϊκός, όπως σχεδόν όλα τα μέλη του φόρουμ μας. :)


«ὃς δ' ἂν εἲπῃ τῷ ἀδελφῷ αὐτοῦ, ῥακά, ἒνοχος ἒσται τῷ συνεδρίῳ»
Κατά Ματθαῖον, Κεφ. 5, 22

Άβαταρ μέλους
elenalep1992
Δημοσιεύσεις: 21
Εγγραφή: Σάβ Δεκ 16, 2017 12:53 am

Re: Σύγχρονο θαύμα Αγίας Αννας.

Δημοσίευσηαπό elenalep1992 » Δευτ Δεκ 18, 2017 3:36 pm

Σίγουρα υπάρχουν πονηρά πνεύματα και το έχω καταλάβει πλέον για τα καλά στην ζωή μου, όσο πλησιάζω την εκκλησία πάντα βρίσκουν τρόπους να ενοχλούν αλλά προσπαθώ να τα καταπολεμώ. Δυο φορες ο διαβολος προσποιήθηκε 2 Αγίους όμως καρφώθηκε, οι άλλες ιστορίες με τους Αγίους είναι καθαρά όπως αυτές που έγραψα σε αυτό το φορούμ.ειναι αληθηνοι Άγιοι . Έχω μιλήσει γιαυτο το θέμα και με τον πνευματικό μου.



Άβαταρ μέλους
Anastasios68
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 3831
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 26, 2012 10:31 am
Τοποθεσία: Πεύκη
Επικοινωνία:

Re: Σύγχρονο θαύμα Αγίας Αννας.

Δημοσίευσηαπό Anastasios68 » Δευτ Δεκ 18, 2017 3:45 pm

Χαίρομαι πάρα πολύ αγαπητή Έλενα. Πάντοτε να έχεις τον Κύριο μας Ιησού Χριστό βοηθό σου!


«ὃς δ' ἂν εἲπῃ τῷ ἀδελφῷ αὐτοῦ, ῥακά, ἒνοχος ἒσται τῷ συνεδρίῳ»
Κατά Ματθαῖον, Κεφ. 5, 22

Άβαταρ μέλους
Νίκος
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 6863
Εγγραφή: Παρ Ιούλ 27, 2012 11:05 am
Τοποθεσία: Κοζάνη

Re: Σύγχρονο θαύμα Αγίας Αννας.

Δημοσίευσηαπό Νίκος » Τρί Δεκ 19, 2017 11:10 am

Έλενα πρόσεχε πολύ τα όνειρα σου. Σε συνδυασμό με τους έντονους πειρασμούς που είχες, είναι σίγουρα ότι περνάς μια πνευματική περίοδο δύσκολη και θα πρέπει να εξετάζεις με προσοχή κάθε τι που σου συμβαίνει. Χρειάζεσαι έναν έμπειρο Πνευματικό για να σε βοηθήσει να ξεπεράσεις αυτή τη φάση.


Ο Θεός, ιλάσθητί μοι τώ αμαρτωλώ και ελέησόν με.

Άβαταρ μέλους
elenalep1992
Δημοσιεύσεις: 21
Εγγραφή: Σάβ Δεκ 16, 2017 12:53 am

Re: Σύγχρονο θαύμα Αγίας Αννας.

Δημοσίευσηαπό elenalep1992 » Τρί Δεκ 19, 2017 3:47 pm

Βασικά έχω πνευματικό πολύ έμπειρο και πάντα είμαι κοντά στην εκκλησία. Ο πνευματικός μου, μου είχε πει ότι έχω ελαφρύ ισκιο και επίσης όταν πλησιάζω και είμαι πολύ κοντά στην εκκλησία ο διαβολος θυμώνει και προσπαθεί να με βγάλει από τον δρόμο του θεού αλλά ποτέ δεν θα τα καταφέρει. Αυτόν τον πόλεμο τα κάνει σε άτομα που είναι κοντά στην εκκλησία επίτηδες.
Πάντα θα είμαι στον δρόμο του θεού. :-)




Επιστροφή στο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: 6 και 0 επισκέπτες

cron