Οδηγίες σχετικά με τη χρήση του φόρουμ

Διαβάστε ποιοι είμαστε, τους κανόνες συμμετοχής στο φόρουμ Ορθοδοξία και το χαιρετισμό των μελών.

Συντονιστές: Anastasios68, Νίκος, johnge

Άβαταρ μέλους
Anastasios68
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 3833
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 26, 2012 10:31 am
Τοποθεσία: Πεύκη
Επικοινωνία:

Re: Οδηγίες σχετικά με τη χρήση του φόρουμ

Δημοσίευσηαπό Anastasios68 » Δευτ Αύγ 21, 2017 7:48 pm

Γεια σου Αναστάσιε.
Κάτι δεν κάνεις καλά στον ορισμό του χρώματος. Δοκίμασε πάλι και αν δεν τα καταφέρεις, τότε πες μου τι χρώμα θέλεις και θα στο φτιάξω εγώ.


«ὃς δ' ἂν εἲπῃ τῷ ἀδελφῷ αὐτοῦ, ῥακά, ἒνοχος ἒσται τῷ συνεδρίῳ»
Κατά Ματθαῖον, Κεφ. 5, 22

Άβαταρ μέλους
Αναστάσιος
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 5436
Εγγραφή: Παρ Αύγ 04, 2017 1:57 pm
Τοποθεσία: Νέα Μάκρη, Ηλιούπολη (για όσο θα σπουδάζω)

Re: Οδηγίες σχετικά με τη χρήση του φόρουμ

Δημοσίευσηαπό Αναστάσιος » Δευτ Αύγ 21, 2017 9:18 pm

Κύριε Αναστάσιε γεια σας,

Το χρώμα που επιθυμώ είναι το μπλε δίπλα από το μωβ και πάρα δίπλα από το καφέ. Επιπλέον, αντιμετωπίζω κι άλλο πρόβλημα για το οποίο ενημέρωσα τον κύριο Νίκο με προσωπικό μήνυμα. Το πρόβλημα αυτό είναι το εξής : Κάθε φορά που συνδέομαι, μόλις επιλέξω από το Ευρετήριο Δ. Συζήτησης κάποιο θέμα για να διαβάσω ή να δημοσιεύσω κάτι, αποσυνδέομαι αμέσως και μετά θα πρέπει να επανασυνδεθώ για να κάνω κάποια δημοσίευση. Για να λυθεί το πρόβλημα δοκίμασα (στην οθόνη καταχώρησης των στοιχείων μου) να επιλέξω το κουμπί που λέει "Αυτόματη σύνδεση σε κάθε επίσκεψη". Με αυτή την μέθοδο το πρόβλημα λύθηκε αλλά για λίγες μόνο ημέρες. Όλα αυτά έχουν ως αποτέλεσμα να εμφανίζεται μετά στο πλαίσιο "Ζωντανή συνομιλία" ότι συνδέθηκα πριν από π.χ έξι λεπτά, πέντε λεπτά, δύο λεπτά, μόλις τώρα κ.ο.κ. Αν ρίξετε μια ματιά στην καρτέλα "Ζωντανή συνομιλία" θα διαπιστώσετε κι εσείς ότι όλο συνδέομαι και αποσυνδέομαι. Αυτό είναι κάπως ενοχλητικό. Μήπως μπορείτε να το διορθώσετε;


«Εγώ ειμί το φως του κόσμου ο ακολουθών εμοί ου μη περιπατήση εν τη σκοτία αλλ΄ έξει το φως της ζωής...»

Άβαταρ μέλους
Anastasios68
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 3833
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 26, 2012 10:31 am
Τοποθεσία: Πεύκη
Επικοινωνία:

Re: Οδηγίες σχετικά με τη χρήση του φόρουμ

Δημοσίευσηαπό Anastasios68 » Δευτ Αύγ 21, 2017 11:17 pm

Πραγματικά πολύ περίεργο, δεν το έχω συναντήσει ξανά.
Το καλύτερο που μπορεί να γίνει είναι να ορίσεις το orthodoxos.com.gr στα trusted sites μέσα στον browser σου και να είσαι σίγουρος ότι αποθηκεύεις τα cookies που παράγει το φόρουμ μας χωρίς πρόβλημα.


«ὃς δ' ἂν εἲπῃ τῷ ἀδελφῷ αὐτοῦ, ῥακά, ἒνοχος ἒσται τῷ συνεδρίῳ»
Κατά Ματθαῖον, Κεφ. 5, 22

Άβαταρ μέλους
Αναστάσιος
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 5436
Εγγραφή: Παρ Αύγ 04, 2017 1:57 pm
Τοποθεσία: Νέα Μάκρη, Ηλιούπολη (για όσο θα σπουδάζω)

Re: Οδηγίες σχετικά με τη χρήση του φόρουμ

Δημοσίευσηαπό Αναστάσιος » Τρί Αύγ 22, 2017 8:49 am

Ευχαριστώ κύριε Αναστάσιε. Δυστυχώς όμως δεν γνωρίζω από υπολογιστές και δεν ξέρω πως να κάνω αυτά που μου είπατε. Έχω ήδη στείλει προσωπικό μήνυμα στον κύριο Νίκο και τον έχω ενημερώσει. Τώρα, αναμένω απάντησή του. Μήπως, σας παρακαλώ, θα μπορούσατε να ενημερώσετε αντί εμού και τους υπόλοιπους διαχειριστές (τον κύριο Αχιλλέα και τον κύριο Γιάννη) μήπως γνωρίζουν κάτι έτσι ώστε να διορθωθεί το πρόβλημα; Και πάλι σας είμαι υπόχρεος.


«Εγώ ειμί το φως του κόσμου ο ακολουθών εμοί ου μη περιπατήση εν τη σκοτία αλλ΄ έξει το φως της ζωής...»

Άβαταρ μέλους
Anastasios68
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 3833
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 26, 2012 10:31 am
Τοποθεσία: Πεύκη
Επικοινωνία:

Re: Οδηγίες σχετικά με τη χρήση του φόρουμ

Δημοσίευσηαπό Anastasios68 » Τετ Αύγ 23, 2017 6:53 am

Αναστάση μου, ο υπεύθυνος για τα τεχνικά θέματα είμαι εγώ, οπότε έλα μαζί να το λύσουμε το πρόβλημα.
Για να ορίσεις το φόρουμ μας ως ένα Web site που εμπιστεύεσαι, μπορείς να κάνεις τα βήματα που δείχνει ο παρακάτω σύνδεσμος: https://productforums.google.com/forum/#!topic/chrome/BLOivjDTTW0
Αυτό αν χρησιμοποιείς τον Chrome. Αν χρησιμοποιείς κάποιον άλλον, τότε πες μου ώστε να σου δώσω τις κατάλληλες οδηγίες.


«ὃς δ' ἂν εἲπῃ τῷ ἀδελφῷ αὐτοῦ, ῥακά, ἒνοχος ἒσται τῷ συνεδρίῳ»
Κατά Ματθαῖον, Κεφ. 5, 22

Άβαταρ μέλους
Αναστάσιος
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 5436
Εγγραφή: Παρ Αύγ 04, 2017 1:57 pm
Τοποθεσία: Νέα Μάκρη, Ηλιούπολη (για όσο θα σπουδάζω)

Re: Οδηγίες σχετικά με τη χρήση του φόρουμ

Δημοσίευσηαπό Αναστάσιος » Τετ Αύγ 23, 2017 8:41 am

Καλημέρα κύριε συνονόματε. Χρησιμοποιώ το Chrome αλλά σε συσκευή Android. Κι εγώ έψαξα να δω πως ορίζουμε μια ιστοσελίδα έμπιστη και μάλιστα βρήκα και την ιστοσελίδα που μου παραθέσατε. Όμως εγώ και για λίγο καιρό ακόμη θα χρησιμοποιώ μόνο κινητό τηλέφωνο επειδή εδώ που παραθερίζω δεν υπάρχει υπολογιστής. Και κάτι ακόμα που ίσως σας ενδιαφέρει. Το πρόγραμμα security που διαθέτω με έχει υποχρεώσει, κάθε φορά που "μπαίνω" στο ίντερνετ, να διαγράφω μετά το ιστορικό περιήγησης, τα cookies κ.ο.κ για την επιτάχυνση της συσκευής μου. Ευχαριστώ πολύ!!!!


«Εγώ ειμί το φως του κόσμου ο ακολουθών εμοί ου μη περιπατήση εν τη σκοτία αλλ΄ έξει το φως της ζωής...»

Άβαταρ μέλους
Anastasios68
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 3833
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 26, 2012 10:31 am
Τοποθεσία: Πεύκη
Επικοινωνία:

Re: Οδηγίες σχετικά με τη χρήση του φόρουμ

Δημοσίευσηαπό Anastasios68 » Τετ Αύγ 23, 2017 8:56 pm

Κατάλαβα. Οπότε αυτός είναι και ο λόγος που συμβαίνει αυτό που συμβαίνει. Κάνε υπομονή μέχρι να επιστρέψεις στον υπολογιστή σου ;)


«ὃς δ' ἂν εἲπῃ τῷ ἀδελφῷ αὐτοῦ, ῥακά, ἒνοχος ἒσται τῷ συνεδρίῳ»
Κατά Ματθαῖον, Κεφ. 5, 22

Άβαταρ μέλους
Αναστάσιος
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 5436
Εγγραφή: Παρ Αύγ 04, 2017 1:57 pm
Τοποθεσία: Νέα Μάκρη, Ηλιούπολη (για όσο θα σπουδάζω)

Re: Οδηγίες σχετικά με τη χρήση του φόρουμ

Δημοσίευσηαπό Αναστάσιος » Τετ Αύγ 23, 2017 9:01 pm

Μήπως αγαπητέ κύριε Αναστάσιε να μην ξαναδιαγράψω το ιστορικό; Πάντως, απ' ότι έχω δει η διαγραφή δεδομένων περιήγησης έχει και μια επιλογή που λέει "cookie και δεδομένα ιστοτόπου" η οποία είναι τικαρισμένη. Μήπως να την ξετικάρω; Όταν το Chrome με ρωτάει για αποθήκευση κωδικού εγώ πατάω χ και το αγνοώ.


«Εγώ ειμί το φως του κόσμου ο ακολουθών εμοί ου μη περιπατήση εν τη σκοτία αλλ΄ έξει το φως της ζωής...»

Άβαταρ μέλους
Anastasios68
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 3833
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 26, 2012 10:31 am
Τοποθεσία: Πεύκη
Επικοινωνία:

Re: Οδηγίες σχετικά με τη χρήση του φόρουμ

Δημοσίευσηαπό Anastasios68 » Τετ Αύγ 23, 2017 9:08 pm

Ναι, μη τη διαγράψεις πάλι, τουλάχιστον για το φόρουμ μας.


«ὃς δ' ἂν εἲπῃ τῷ ἀδελφῷ αὐτοῦ, ῥακά, ἒνοχος ἒσται τῷ συνεδρίῳ»
Κατά Ματθαῖον, Κεφ. 5, 22

Άβαταρ μέλους
Αναστάσιος
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 5436
Εγγραφή: Παρ Αύγ 04, 2017 1:57 pm
Τοποθεσία: Νέα Μάκρη, Ηλιούπολη (για όσο θα σπουδάζω)

Re: Οδηγίες σχετικά με τη χρήση του φόρουμ

Δημοσίευσηαπό Αναστάσιος » Τετ Αύγ 23, 2017 9:17 pm

Δηλαδή να ξετικάρω την επιλογή "cookie και δεδομένα ιστοτόπου" ή να μην ξαναδιαγράψω γενικότερα το ιστορικό;


«Εγώ ειμί το φως του κόσμου ο ακολουθών εμοί ου μη περιπατήση εν τη σκοτία αλλ΄ έξει το φως της ζωής...»


Επιστροφή στο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: 7 και 0 επισκέπτες

cron