Οδηγίες σχετικά με τη χρήση του φόρουμ

Διαβάστε ποιοι είμαστε, τους κανόνες συμμετοχής στο φόρουμ Ορθοδοξία και το χαιρετισμό των μελών.

Συντονιστές: Anastasios68, Νίκος, johnge

Άβαταρ μέλους
Νίκος
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 6863
Εγγραφή: Παρ Ιούλ 27, 2012 11:05 am
Τοποθεσία: Κοζάνη

Re: Οδηγίες σχετικά με τη χρήση του φόρουμ

Δημοσίευσηαπό Νίκος » Τρί Σεπ 24, 2019 6:59 am

Αν γίνει το θαύμα Αναστάσιε, να επιστρέψει η Ιωάννα στην Εκκλησία, με χαρά θα την ξαναδεχτούμε κοντά μας.


Ο Θεός, ιλάσθητί μοι τώ αμαρτωλώ και ελέησόν με.

NikolaosArvanitidis

Re: Οδηγίες σχετικά με τη χρήση του φόρουμ

Δημοσίευσηαπό NikolaosArvanitidis » Τρί Σεπ 24, 2019 11:01 am

Για να γίνει το θαύμα θα πρέπει να το θελήσει και η ίδια. Θα υπάρξουν στην Ιωάννα γεγονότα (μικρά ή μεγάλα) καθώς και σκέψεις που θα την οδηγούν να επιστρέψει στην Ορθοδοξία.Μακάρι να δει αυτά τα σημάδια και να μην νικήσει ο εγωισμός της.Δεν είναι καθόλου εύκολο να νικηθεί ο εγωισμός του ανθρώπου.



Άβαταρ μέλους
Αναστάσιος
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 5436
Εγγραφή: Παρ Αύγ 04, 2017 1:57 pm
Τοποθεσία: Νέα Μάκρη, Ηλιούπολη (για όσο θα σπουδάζω)

Re: Οδηγίες σχετικά με τη χρήση του φόρουμ

Δημοσίευσηαπό Αναστάσιος » Τρί Σεπ 24, 2019 11:08 pm

Είθε να γίνει το θαύμα.


«Εγώ ειμί το φως του κόσμου ο ακολουθών εμοί ου μη περιπατήση εν τη σκοτία αλλ΄ έξει το φως της ζωής...»

Άβαταρ μέλους
Αναστάσιος
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 5436
Εγγραφή: Παρ Αύγ 04, 2017 1:57 pm
Τοποθεσία: Νέα Μάκρη, Ηλιούπολη (για όσο θα σπουδάζω)

Re: Οδηγίες σχετικά με τη χρήση του φόρουμ

Δημοσίευσηαπό Αναστάσιος » Σάβ Ιαν 04, 2020 7:05 pm

Anastasios68 έγραψε:Αγαπητά μου αδέλφια, επιτρέψτε μου να σας υποβάλλω μερικές παρακλήσεις σε ό,τι αφορά τις δημοσιεύσεις:

1) Αν μπορείτε να ελέγχετε πριν κάνετε μία δημοσίευση εάν το κείμενο που παραθέτετε υπάρχει ήδη. Ιδιαίτερα στις «Διδακτικές Ιστορίες» έχουμε περιπτώσεις που η ίδια ιστορία έχει δημοσιευτεί και παλαιότερα.
2) Παρακαλείσθε θερμά να παραθέτετε πάντοτε την πηγή του κειμένου που δημοσιεύετε.
3) Φροντίστε να φαίνονται καθαρά οι σύνδεσμοι (links) των πηγών. Είναι πολύ εύκολο να το κάνετε αυτό βάζοντας τον σύνδεσμο ανάμεσα στις ετικέτες [url]και[/url]. Για παράδειγμα http://www.orthodoxos.com.gr.
4) Πριν ανεβάσετε το κάθε κείμενο ρίξτε του μια ματιά για λάθη. Για παράδειγμα μπορεί να παρεισφρήσουν ειδικοί χαρακτήρες εντός του κειμένου και να φαίνεται αυτό άσχημα. Πριν πατήσετε το κουμπί της υποβολής ρίξτε μια τελευταία ματιά στο κείμενο και κάντε τις όποιες διορθώσεις μπορεί αυτό να χρειάζεται.

Σας ευχαριστώ πολύ

Θέλω να προσθέσω στα παραπάνω, όταν πρόκειται να κάνετε κάποια δημοσίευση να βρίσκετε πρώτα το κατάλληλο (έστω και παλιό) θέμα μέσα στο ευρετήριο δημοσίων συζητήσεων. Αυτό θα διευκολύνει ιδιαίτερα τους αναγνώστες μας.


«Εγώ ειμί το φως του κόσμου ο ακολουθών εμοί ου μη περιπατήση εν τη σκοτία αλλ΄ έξει το φως της ζωής...»

Άβαταρ μέλους
Νίκος
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 6863
Εγγραφή: Παρ Ιούλ 27, 2012 11:05 am
Τοποθεσία: Κοζάνη

Re: Οδηγίες σχετικά με τη χρήση του φόρουμ

Δημοσίευσηαπό Νίκος » Σάβ Ιαν 04, 2020 11:40 pm

Αναστάσιε υπάρχει παρόμοια προτροπή στην παράγραφο 1. Ίσως θα έπρεπε να διορθωθεί ως εξής:

1) Να ελέγχετε, πριν κάνετε μία δημοσίευση, εάν υπάρχει ήδη παρόμοιο θέμα, με αυτό που θέλετε να ανοίξετε ή το ίδιο ακριβώς κείμενο που θέλετε να παραθέσετε. Έχουμε πολλές περιπτώσεις που η ίδια δημοσίευση έχει επαναληφθεί δυο και τρεις φορές. Ο σχετικός έλεγχος γίνεται μέσα από την "αναζήτηση" χρησιμοποιώντας τον τίτλο του θέματος ή ένα χαρακτηριστικό απόσπασμα του κειμένου.


Ο Θεός, ιλάσθητί μοι τώ αμαρτωλώ και ελέησόν με.

Άβαταρ μέλους
Αναστάσιος
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 5436
Εγγραφή: Παρ Αύγ 04, 2017 1:57 pm
Τοποθεσία: Νέα Μάκρη, Ηλιούπολη (για όσο θα σπουδάζω)

Re: Οδηγίες σχετικά με τη χρήση του φόρουμ

Δημοσίευσηαπό Αναστάσιος » Κυρ Ιαν 05, 2020 3:38 pm

Εντάξει. Θεωρώ βέβαια ότι άλλο είναι να δει κανείς αν υπάρχει ήδη μια δημοσίευση που θέλει να κάνει, κι άλλο να βρει το σωστό μέρος για να τήν κάνει. Ίσως όμως το πρώτο να βοηθήσει και στο δεύτερο, κάποιες φορές.


«Εγώ ειμί το φως του κόσμου ο ακολουθών εμοί ου μη περιπατήση εν τη σκοτία αλλ΄ έξει το φως της ζωής...»

Άβαταρ μέλους
Νίκος
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 6863
Εγγραφή: Παρ Ιούλ 27, 2012 11:05 am
Τοποθεσία: Κοζάνη

Re: Οδηγίες σχετικά με τη χρήση του φόρουμ

Δημοσίευσηαπό Νίκος » Κυρ Ιαν 05, 2020 5:38 pm

Όσο είχα χρόνο, καθόμουν και μετακινούσα όλες τις νέες δημοσιεύσεις στην σωστή ενότητα και συγχώνευα τα όμοια θέματα. Αν μπορείς να διαθέσεις χρόνο, κάνε το κι εσύ.


Ο Θεός, ιλάσθητί μοι τώ αμαρτωλώ και ελέησόν με.

Άβαταρ μέλους
Νίκος
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 6863
Εγγραφή: Παρ Ιούλ 27, 2012 11:05 am
Τοποθεσία: Κοζάνη

Re: Οδηγίες σχετικά με τη χρήση του φόρουμ

Δημοσίευσηαπό Νίκος » Δευτ Απρ 27, 2020 5:37 pm

Επειδή υπάρχει περίπτωση και στο μέλλον να υπάρξει παρόμοιο πρόβλημα με τη λειτουργία του φόρουμ λόγω κυκλοφορίας, να ξέρετε, ότι υπάρχει εναλλακτική λύση επικοινωνίας στη σελίδα του facebook:

https://www.facebook.com/forum.orthodoxia/

ή στο προφίλ μου Anargyros Filotas.


Ο Θεός, ιλάσθητί μοι τώ αμαρτωλώ και ελέησόν με.

Άβαταρ μέλους
nickzark
Δημοσιεύσεις: 969
Εγγραφή: Πέμ Αύγ 02, 2012 1:19 pm
Τοποθεσία: Νικόλαος, θεσσαλονίκη

Re: Οδηγίες σχετικά με τη χρήση του φόρουμ

Δημοσίευσηαπό nickzark » Κυρ Μάιος 31, 2020 1:16 pm

Με πετάει τελευταία έξω . Βάζω υπενθύμιση κωδικού μου στέλνει μπαίνω , βάζω δικό μου κωδικό ,βάζω αυτόματη σύνδεση την άλλη φορά που μπήκα δεν με έβαλε αυτόματα δεν το δέχτηκε και τον νέο κωδικό Λέει λάθος . Σήμερα έβαλα πάλι υπενθύμιση κωδικού έστειλε το δικό του . Μπήκα ξανά πριν λίγο πάλι δεν μπήκα αυτόματα . Έβαλα τον κωδικό του Φορουμ που μου έστειλε και μπήκα . Αλλά πως θα το θυμάμαι τώρα αυτόν που είναι μεγάλος και δεν με αφήνω να βάλω δικό μου ;;


«Νικηφόρου Ὁσίου, τοῦ λεπροῦ τὰ παλαίσματα,καὶ τὴν ἐν ἀσκήσει ἀνδρείαν, κατεπλάγησαν Ἄγγελοι ὡς ἄλλος γὰρ Ἰὼβ τὰ ἀλγεινά, ὑπέμεινε δοξάζων τὸν Θεόν.... »

Άβαταρ μέλους
Αναστάσιος
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 5436
Εγγραφή: Παρ Αύγ 04, 2017 1:57 pm
Τοποθεσία: Νέα Μάκρη, Ηλιούπολη (για όσο θα σπουδάζω)

Re: Οδηγίες σχετικά με τη χρήση του φόρουμ

Δημοσίευσηαπό Αναστάσιος » Κυρ Μάιος 31, 2020 5:41 pm

Αγάπη δίχως πείσματα δεν έχει νοστιμάδα... :mrgreen:


«Εγώ ειμί το φως του κόσμου ο ακολουθών εμοί ου μη περιπατήση εν τη σκοτία αλλ΄ έξει το φως της ζωής...»


Επιστροφή στο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: 8 και 0 επισκέπτες

cron