Ας γνωριστούμε καλύτερα

Αρχονταρίκι - Members Area

Συντονιστές: Anastasios68, Νίκος, johnge

Άβαταρ μέλους
Αναστάσιος
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 5436
Εγγραφή: Παρ Αύγ 04, 2017 1:57 pm
Τοποθεσία: Νέα Μάκρη, Ηλιούπολη (για όσο θα σπουδάζω)

Re: Ας γνωριστούμε καλύτερα

Δημοσίευσηαπό Αναστάσιος » Τετ Φεβ 07, 2018 2:22 pm

Καλώς ορίσατε κυρία Βαλέρια στο φόρουμ μας! Σας εύχομαι καλή διαμονή! Εγώ είμαι ο μικρός του φόρουμ (15 χρονών).


«Εγώ ειμί το φως του κόσμου ο ακολουθών εμοί ου μη περιπατήση εν τη σκοτία αλλ΄ έξει το φως της ζωής...»

Άβαταρ μέλους
Φωτεινή
Δημοσιεύσεις: 2060
Εγγραφή: Παρ Νοέμ 29, 2013 9:01 am
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Ας γνωριστούμε καλύτερα

Δημοσίευσηαπό Φωτεινή » Τετ Φεβ 07, 2018 2:39 pm

Θέλω κι εγώ να καλωσορίσω όλα τα νέα μέλη, μικρά και μεγάλα σε ηλικία. Εδώ είμαστε όλοι ένα.


Μη φοβάσαι, μόνο πίστευε.
Μάρκος ε' 36

Άβαταρ μέλους
Valerie
Δημοσιεύσεις: 168
Εγγραφή: Δευτ Φεβ 05, 2018 9:19 pm

Re: Ας γνωριστούμε καλύτερα

Δημοσίευσηαπό Valerie » Τετ Φεβ 07, 2018 5:39 pm

Σας ευχαριστώ πολύ για το καλωσόρισμα, παιδιά! (μικρά και μεγάλα...) :D Εύχομαι να έχουμε ωραίες και ωφέλιμες συζητήσεις. Καλή παρέα είστε ούτως ή άλλως, ακόμα και για όσους δεν συμμετέχουν ενεργά και μένουν αναγνώστες.
Μένει κανείς κέντρο; Εξάρχεια; Αμπελόκηπους; Επίσης όποιος μπορεί να προτείνει πνευματικό (ξέρω, να απευθυνθώ στην ενορία μου, απλά αν κάποιος έχει εμπειρία από κάποιον και θα ήθελε να μου προτείνει) μη διστάσει, ας μου στείλει μήνυμα. Ευχαριστώ. :oops:



Άβαταρ μέλους
Αναστάσιος
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 5436
Εγγραφή: Παρ Αύγ 04, 2017 1:57 pm
Τοποθεσία: Νέα Μάκρη, Ηλιούπολη (για όσο θα σπουδάζω)

Re: Ας γνωριστούμε καλύτερα

Δημοσίευσηαπό Αναστάσιος » Τετ Φεβ 07, 2018 7:38 pm

Valerie έγραψε:Σας ευχαριστώ πολύ για το καλωσόρισμα, παιδιά! (μικρά και μεγάλα...) :D Εύχομαι να έχουμε ωραίες και ωφέλιμες συζητήσεις. Καλή παρέα είστε ούτως ή άλλως, ακόμα και για όσους δεν συμμετέχουν ενεργά και μένουν αναγνώστες.
Μένει κανείς κέντρο; Εξάρχεια; Αμπελόκηπους; Επίσης όποιος μπορεί να προτείνει πνευματικό (ξέρω, να απευθυνθώ στην ενορία μου, απλά αν κάποιος έχει εμπειρία από κάποιον και θα ήθελε να μου προτείνει) μη διστάσει, ας μου στείλει μήνυμα. Ευχαριστώ. :oops:

Γιατί να μην έχουμε; Ορθόδοξο Χριστιανικό φόρουμ είμαστε! Βέβαια, εξαιτίας του Μακεδονικού είχαμε κάποιες διαφωνίες που οδήγησαν σε "απώλεια" δύο μελών. Τι να κάνουμε όμως; Εμείς συνεχίζουμε!


«Εγώ ειμί το φως του κόσμου ο ακολουθών εμοί ου μη περιπατήση εν τη σκοτία αλλ΄ έξει το φως της ζωής...»

Άβαταρ μέλους
Valerie
Δημοσιεύσεις: 168
Εγγραφή: Δευτ Φεβ 05, 2018 9:19 pm

Re: Ας γνωριστούμε καλύτερα

Δημοσίευσηαπό Valerie » Τετ Φεβ 07, 2018 8:07 pm

Τι συνέβη; Αδιακρισία μεν, αλλά... :?



Πέτρος
Δημοσιεύσεις: 1646
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 19, 2015 9:32 am

Re: Ας γνωριστούμε καλύτερα

Δημοσίευσηαπό Πέτρος » Τετ Φεβ 07, 2018 10:06 pm

Και "Κοινωνικοπολιτική επικαιρότητα".
Καλύτερα διάβασε μόνη σου για να έχεις ιδία άποψη.



Άβαταρ μέλους
Αποστολος0
Δημοσιεύσεις: 133
Εγγραφή: Τρί Σεπ 19, 2017 7:00 pm

Re: Ας γνωριστούμε καλύτερα

Δημοσίευσηαπό Αποστολος0 » Τετ Φεβ 07, 2018 11:51 pm

Κι εγώ με τη σειρά μου να καλοσωρίσω τα νέα μέλη.



Άβαταρ μέλους
Valerie
Δημοσιεύσεις: 168
Εγγραφή: Δευτ Φεβ 05, 2018 9:19 pm

Re: Ας γνωριστούμε καλύτερα

Δημοσίευσηαπό Valerie » Πέμ Φεβ 08, 2018 12:08 am

Τα διάβασα...
Ως νέο μέλος, ευχαριστώ πολύ και πάλι. :)



Άβαταρ μέλους
Anastasios68
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 3833
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 26, 2012 10:31 am
Τοποθεσία: Πεύκη
Επικοινωνία:

Re: Ας γνωριστούμε καλύτερα

Δημοσίευσηαπό Anastasios68 » Πέμ Φεβ 08, 2018 11:05 am

Προς όλα τα νέα μέλη: πέρα από το καλωσόρισμα, έχουμε για όλους εικόνες αγίων που μπορείτε να τοποθετήσετε δίπλα από το όνομα σας και να εμφανίζονται στη δημοσιεύσεις σας στο φόρουμ.
Εάν δεν βρείτε την εικόνα που θέλετε, μπορείτε να την ανεβάσετε εσείς. Σε κάθε περίπτωση, μη διστάσετε να ζητήσετε τη βοήθεια μου αν δεν τα καταφέρετε ;)


«ὃς δ' ἂν εἲπῃ τῷ ἀδελφῷ αὐτοῦ, ῥακά, ἒνοχος ἒσται τῷ συνεδρίῳ»
Κατά Ματθαῖον, Κεφ. 5, 22

Α.Γ.
Δημοσιεύσεις: 824
Εγγραφή: Παρ Φεβ 12, 2016 11:46 pm

Re: Ας γνωριστούμε καλύτερα

Δημοσίευσηαπό Α.Γ. » Σάβ Φεβ 17, 2018 1:32 am

Γεια σας φιλαράκια & εν Χριστώ αδελφάκια!!

:) :) :) :)

Σας χαιρετώ όλους! Βλέπω τόσα πολλά ονόματα: Αναστάσιος, Βαλερία, Απόστολος, Πέτρος, Φωτεινή, Μάνος, Νίκος κλπ κλπ. Κάποιους από σας έχω ήδη την τιμή να σας εχω γνωρίσει!

Εγώ είμαι ο αδελφός σας Άβελ και είμαι μοναχός. Τώρα μένω στη Σταμάτα και σε λιγότερο από χρόνο πρώτα ο Θεός θα πάμε στο μοναστηράκι μας στον Ωρωπου όπου κτίζεται ή πρωτη πτέρυγα της μονής μας.

Γεννηθηκα εδω Αθήνα το 1981 αλλά εκτός Ορθοδοξίας. Γεννήθηκα σε Προτεσταντική οικογένεια (αίρεση) κ τελικά μετά έπεσα στην αθεία κ σενα μικρό φλερτ με τη ζωή των Χίπιδων κλπ και τελικά φοιτητής εδώ στο ΤΕΙ Αθηνών ήρθαν έτσι τα πράγματα κ είπα "Χριστέ μου αν υπάρχεις κ λές στο Ευαγγέλιο ότι 'Oποιος Μου κτυπήσει θα του ανοίξω' δείξτο μου και αν υπάρχεις δείξε μου ποια είναι η Αλήθεια κ δεν θα σε αρνηθώ" κ μου το έδειξε.

Χρειάστηκε να μου κάνει ένα θαυμα ο Χριστός μας μαζί με την Παναγίτσα κ τον Αγ.Νεκτάριο, για να πιστέψω στην Ορθοδοξία μας γιατι από όταν γεννήθηκα είχα μάθει να την μισώ... γιατί είχα ακούσει μόνο άσχημα λόγια γιαυτήν...! Κι έτσι 20 ετών, το 2001 βαπτίστηκα Ορθόδοξος κ είμαι πολύ χαρούμενος!!

Επίσης είμαι πολύ χαρούμενος γιατί το 2009 εγινε Ορθοδοξη η γιαγια μου, το 2012 βαπτίστηκε Ορθόδοξη κ η μία αδερφή μου 30 χρονων ηταν τοτε, κ το 2015 κ ο ξαδελφος μου 36 χρονων κ καταλαβαίνετε τη μεγάλη μου χαρά!!! Please κάντε κ εσείς μια προσευχούλα για τους υπόλοιπους στην οικογένειά μου να βαπτιστούν κ αυτοί Ορθόδοξοι!! Τα υπόλοιπα 2 αδέρφια μου δηλ. κ οι γονείς μου: Παναγιώτης, Άννα οι γονείς και Αγγελική και Δημήτριος τα αδέλφια μου. Και Ευγενία η Ορθόδοξη πλέον αδελφή μου!

Χαίρομαι για την όμορφη παρέα του φόρουμ!!

Γενικα χαίρομαι πολύ όταν γνωρίζω νέα εν Χριστώ αδέλφια!

Να είστε όλοι καλά γεμάτοι με τη χαρά του Χριστού!

:)




Επιστροφή στο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: 41 και 0 επισκέπτες