Ας γνωριστούμε καλύτερα

Αρχονταρίκι - Members Area

Συντονιστές: Anastasios68, Νίκος, johnge

Άβαταρ μέλους
Νίκος
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 6867
Εγγραφή: Παρ Ιούλ 27, 2012 11:05 am
Τοποθεσία: Κοζάνη

Re: Ας γνωριστούμε καλύτερα

Δημοσίευσηαπό Νίκος » Τρί Ιουν 13, 2017 11:13 pm

Μάρκο, η συμπεριφορά σου αρχίζει να ξεπερνάει τα όρια. Κίτρινη κάρτα. Την επόμενη φορά που θα χρησιμοποιήσεις σε μια παράγραφο 20 φορές τη λέξη Κόπτες θα φύγεις από την παρέα μας. Σύνελθε, αδελφέ. Δε χρειάζεται να μας τονίζεις κάθε στιγμή πόσο πιστός Κόπτης είσαι, εκτός κι αν δεν είσαι και τόσο βέβαιος γι αυτό.

Κατερίνα, δεν είμαστε φόρουμ, που συζητάμε προσωπικά ζητήματα. Αυτό είναι δουλειά του πνευματικού. Συζητάμε πνευματικά θέματα σε γενικότερη βάση. Στο θέμα των προγαμιαίων σχέσεων έχουν αναπτυχθεί αναλυτικά τα προβλήματα που μπορούν να δημιουργήσουν σε ένα νέο ή μια νέα. Διάβασε τα και ίσως σε βοηθήσουν.

Επίσης στο παρακάτω θέμα έχουμε πει αρκετά για το ερώτημα που έθεσες:

viewtopic.php?f=25&t=3848


Ο Θεός, ιλάσθητί μοι τώ αμαρτωλώ και ελέησόν με.

κατερινα123
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Δευτ Ιουν 12, 2017 12:15 am

Re: Ας γνωριστούμε καλύτερα

Δημοσίευσηαπό κατερινα123 » Τρί Ιουν 13, 2017 11:44 pm

Ευχαριστώ πολύ για το χρόνο σας και τις απαντήσεις σας!Απλά επειδή είχα δει τη προτεινόμενη δημοσίευση για παρόμοιο θέμα και γίνεται λόγος σε προσωπικό θέμα του συγκεκριμένου ατόμου υπέθεσα πως έτσι λειτουργεί ο ιστότοπος.Με συγχωρείτε για την παρερμηνεία.Ευχαριστώ και πάλι!



Άβαταρ μέλους
Νίκος
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 6867
Εγγραφή: Παρ Ιούλ 27, 2012 11:05 am
Τοποθεσία: Κοζάνη

Re: Ας γνωριστούμε καλύτερα

Δημοσίευσηαπό Νίκος » Τετ Ιουν 14, 2017 9:00 am

Ο Θεόδωρος είναι μια ειδική περίπτωση, δεν παίρνει από λόγια :) .


Ο Θεός, ιλάσθητί μοι τώ αμαρτωλώ και ελέησόν με.

Άβαταρ μέλους
Θεόδωρος22
Δημοσιεύσεις: 308
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 30, 2016 3:37 pm

Re: Ας γνωριστούμε καλύτερα

Δημοσίευσηαπό Θεόδωρος22 » Τετ Ιουν 14, 2017 12:16 pm

κατερινα123 έγραψε:Ευχαριστώ πολύ για το χρόνο σας και τις απαντήσεις σας!Απλά επειδή είχα δει τη προτεινόμενη δημοσίευση για παρόμοιο θέμα και γίνεται λόγος σε προσωπικό θέμα του συγκεκριμένου ατόμου υπέθεσα πως έτσι λειτουργεί ο ιστότοπος.Με συγχωρείτε για την παρερμηνεία.Ευχαριστώ και πάλι!

Γιατί να μη συζητούνται προσωπικά θέματα εφόσον αφορούν πνευματικά θέματα;



Άβαταρ μέλους
aposal
Δημοσιεύσεις: 7219
Εγγραφή: Δευτ Ιούλ 30, 2012 1:12 pm
Τοποθεσία: Απόστολος, Άγιος Δημήτριος Αττικής

Re: Ας γνωριστούμε καλύτερα

Δημοσίευσηαπό aposal » Τετ Ιουν 14, 2017 12:41 pm

Το τι έχει κάνει ο καθένας στην προσωπική του ζωή δεν είναι θέμα προς συζήτηση, αλλά περισσότερο κινδυνεύει η συζήτηση να μετατραπεί σε κουτσομπολιό. Θέμα προς συζήτηση είναι το τι είναι σωστό να κάνει ο καθένας στη ζωή του και τι πρέπει να αποφεύγει. Τα υπόλοιπα (προσωπικά) θα τα αναφέρει στον πνευματικό του.


Μελίζεται και διαμερίζεται ο Αμνός του Θεού, ο μελιζόμενος και μη διαιρούμενος, ο πάντοτε εσθιόμενος και μηδέποτε δαπανώμενος, αλλά τους μετέχοντας αγιάζων (απόσπασμα από τη Θεία Λειτουργία του Αγίου Ιωάννου του Χρυσοστόμου).

Μάρκος
Δημοσιεύσεις: 42
Εγγραφή: Τετ Ιουν 07, 2017 10:01 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Ας γνωριστούμε καλύτερα

Δημοσίευσηαπό Μάρκος » Τετ Ιουν 14, 2017 6:52 pm

Νίκος έγραψε:Μάρκο, η συμπεριφορά σου αρχίζει να ξεπερνάει τα όρια. Κίτρινη κάρτα. Την επόμενη φορά που θα χρησιμοποιήσεις σε μια παράγραφο 20 φορές τη λέξη Κόπτες θα φύγεις από την παρέα μας. Σύνελθε, αδελφέ. Δε χρειάζεται να μας τονίζεις κάθε στιγμή πόσο πιστός Κόπτης είσαι, εκτός κι αν δεν είσαι και τόσο βέβαιος γι αυτό.


Είμαι Κόπτης υπερήφανος χριστιανός και δεν ντρέπομαι να το πω.Οι γονείς μου μου έμαθαν να είμαι περήφανος για την πίστη μου.



Άβαταρ μέλους
Νίκος
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 6867
Εγγραφή: Παρ Ιούλ 27, 2012 11:05 am
Τοποθεσία: Κοζάνη

Re: Ας γνωριστούμε καλύτερα

Δημοσίευσηαπό Νίκος » Τετ Ιουν 14, 2017 10:30 pm

Δεν σου ζήτησε κανείς Μάρκο να μην είσαι περήφανος για την πίστη σου, αλλά το να το επαναλαμβάνεις συνεχώς είναι τουλάχιστον κουραστικό και δεν αποδεικνύει, ότι είσαι πιο πιστός Χριστιανός από όλους εμάς τους υπόλοιπους, που δεν κάνουμε το ίδιο.


Ο Θεός, ιλάσθητί μοι τώ αμαρτωλώ και ελέησόν με.

Γιάννης Δαλ
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 22, 2017 7:54 pm

Πνευματικός

Δημοσίευσηαπό Γιάννης Δαλ » Παρ Ιουν 23, 2017 12:15 am

Γεια σας με λένε Γιάννη και είμαι 15 χρόνων πρόσφατα μετακόμισα στον δήμο κηφησιας και δεν έχω εξομολόγο -πνευματικονθα ήθελα σας παρακαλώ πολύ να μου προτείνετε έναν καλο ή και παραπάνω πνευματικούς εδώ εντός Αττικής απλά θέλω να ναι κάποιος με τον οποίο θα αναπαυομαι πήγα εδώ στην κοντινή εκκλησία που έχω σε μερικούς εσπερινούς αλλά ο ιερέας αν και είναι αμαρτία που το λέω δεν μου πολυαρεσε.Παρακαλω την αγάπη σας αν ξέρετε κάποιον να μου στείλετε μύνημα έχω πραγματικά ανάγκη από ένα καλό πνευματικό σας ευχαριστώ



Άβαταρ μέλους
Νίκος
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 6867
Εγγραφή: Παρ Ιούλ 27, 2012 11:05 am
Τοποθεσία: Κοζάνη

Re: Ας γνωριστούμε καλύτερα

Δημοσίευσηαπό Νίκος » Παρ Ιουν 23, 2017 8:44 am

Καλωσόρισες Γιάννη στον παρέα μας. Ο Τάσος είναι κοντά σου και είμαι σίγουρος, ότι κάποιον έχει να σου συστήσει.


Ο Θεός, ιλάσθητί μοι τώ αμαρτωλώ και ελέησόν με.

Άβαταρ μέλους
aposal
Δημοσιεύσεις: 7219
Εγγραφή: Δευτ Ιούλ 30, 2012 1:12 pm
Τοποθεσία: Απόστολος, Άγιος Δημήτριος Αττικής

Re: Ας γνωριστούμε καλύτερα

Δημοσίευσηαπό aposal » Παρ Ιουν 23, 2017 9:01 am

Καλώς ήρθες Γιάννη στην παρέα μας!


Μελίζεται και διαμερίζεται ο Αμνός του Θεού, ο μελιζόμενος και μη διαιρούμενος, ο πάντοτε εσθιόμενος και μηδέποτε δαπανώμενος, αλλά τους μετέχοντας αγιάζων (απόσπασμα από τη Θεία Λειτουργία του Αγίου Ιωάννου του Χρυσοστόμου).


Επιστροφή στο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: 20 και 0 επισκέπτες