Ας γνωριστούμε καλύτερα

Αρχονταρίκι - Members Area

Συντονιστές: Anastasios68, Νίκος, johnge

Άβαταρ μέλους
ΦΩΤΗΣ
Δημοσιεύσεις: 10076
Εγγραφή: Κυρ Αύγ 19, 2012 12:18 pm
Τοποθεσία: ΑΓΙΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΡΕΝΤΗ

Re: Ας γνωριστούμε καλύτερα

Δημοσίευσηαπό ΦΩΤΗΣ » Πέμ Σεπ 14, 2017 9:57 am

Αναστάσιος έγραψε:Παρόλο που είμαι μέλος εδώ και κάποιες ημέρες αποφάσισα να συστηθώ κι εγώ. Ονομάζομαι Αναστάσιος, είμαι 15 χρονών και θα πάω στην πρώτη λυκείου. Είμαι μοναχοπαίδι και κατοικώ πλέον μόνιμα με τους γονείς μου και τους γονείς της μητέρας μου στη Νέα Μάκρη από τα δώδεκά μου χρόνια . Έχω γεννηθεί στην Αθήνα και συγκεκριμένα στην Ηλιούπολη όπου πηγαίνω πολύ συχνά. Λατρεύω το μάθημα των Θρησκευτικών το οποίο, μάλιστα, θέλω να το διδάξω στο μέλλον αφού Θεολογία θα σπουδάσω. Ενδιαφέρομαι για συζητήσεις θεολογικού, κυρίως, περιεχομένου. Γενικά, είμαι μοναχικός τύπος και δεν έχω πολλούς φίλους επειδή με έχουν "απομονώσει" ορισμένοι λόγω των κάπως συντηρητικών απόψεών μου. Ευχαριστώ τον Θεό που με αξίωσε και βρήκα αυτή την όμορφη ιστοσελίδα. Είναι σπάνιο στις μέρες μας να βρει κανείς μία τόσο ωραία διαδικτυακή γωνιά.


Αδελφέ μου Αναστάση καλώς ήρθες στο όμορφο και ζεστό σπίτι μας.Σου εύχομαι να αξιοποιήσεις τα όνειρά
σου,και να θριαμβεύσεις στο μέλλον.


Κύριε είσαι παντογνώστης. Γνωρίζεις πολύ καλά ότι Σε αγαπώ. Αξίωσέ με να Σε υπηρετώ με αφοσίωση και με αγάπη μέχρι την τελευταία μου αναπνοή.

Άβαταρ μέλους
ΦΩΤΗΣ
Δημοσιεύσεις: 10076
Εγγραφή: Κυρ Αύγ 19, 2012 12:18 pm
Τοποθεσία: ΑΓΙΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΡΕΝΤΗ

Re: Ας γνωριστούμε καλύτερα

Δημοσίευσηαπό ΦΩΤΗΣ » Πέμ Σεπ 14, 2017 10:05 am

Αδελφέ μου Στυλιανέ καλώς ήρθες στην όμορφη παρέα μας.Χαίρομαι που διάλεξες αυτόν τον δρόμο,τον
δρόμο της αλήθειας και της αγάπης.Σου δίνω λοιπόν ένα πνευματικό εφόδιο για το δύσκολο δρόμο σου:

Βλέπεις ότι το αιχμηρό υνί του πόνου οργώνει βαθειά την ταλαίπωρη ψυχή μου.Μέσα στα ματωμένα αυλάκια
της σπείρε Συ το σπόρο της μυστικής Σου αγάπης,και της πίστεως που είναι δυνατή και όρη μετακινεί!


Κύριε είσαι παντογνώστης. Γνωρίζεις πολύ καλά ότι Σε αγαπώ. Αξίωσέ με να Σε υπηρετώ με αφοσίωση και με αγάπη μέχρι την τελευταία μου αναπνοή.

Άβαταρ μέλους
aposal
Δημοσιεύσεις: 7219
Εγγραφή: Δευτ Ιούλ 30, 2012 1:12 pm
Τοποθεσία: Απόστολος, Άγιος Δημήτριος Αττικής

Re: Ας γνωριστούμε καλύτερα

Δημοσίευσηαπό aposal » Πέμ Σεπ 14, 2017 12:41 pm

Καλώς ήρθες Στυλιανέ στην παρέα μας!


Μελίζεται και διαμερίζεται ο Αμνός του Θεού, ο μελιζόμενος και μη διαιρούμενος, ο πάντοτε εσθιόμενος και μηδέποτε δαπανώμενος, αλλά τους μετέχοντας αγιάζων (απόσπασμα από τη Θεία Λειτουργία του Αγίου Ιωάννου του Χρυσοστόμου).

Πέτρος
Δημοσιεύσεις: 1646
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 19, 2015 9:32 am

Re: Ας γνωριστούμε καλύτερα

Δημοσίευσηαπό Πέτρος » Πέμ Σεπ 14, 2017 1:28 pm

Καλώς ήλθες Στυλιανέ.
Ο δρόμος είναι πολύ δύσκολος και ανηφορικός αλλά πάνω απ' όλα σωτήριος.



Άβαταρ μέλους
Αναστάσιος
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 5436
Εγγραφή: Παρ Αύγ 04, 2017 1:57 pm
Τοποθεσία: Νέα Μάκρη, Ηλιούπολη (για όσο θα σπουδάζω)

Re: Ας γνωριστούμε καλύτερα

Δημοσίευσηαπό Αναστάσιος » Πέμ Σεπ 14, 2017 1:48 pm

ΦΩΤΗΣ έγραψε:Αδελφέ μου Αναστάση καλώς ήρθες στο όμορφο και ζεστό σπίτι μας.Σου εύχομαι να αξιοποιήσεις τα όνειρά
σου,και να θριαμβεύσεις στο μέλλον.

Να είστε πάντα καλά κύριε Φώτη. Ομολογώ με συγκινήσατε!!!


«Εγώ ειμί το φως του κόσμου ο ακολουθών εμοί ου μη περιπατήση εν τη σκοτία αλλ΄ έξει το φως της ζωής...»

Άβαταρ μέλους
Αναστάσιος
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 5436
Εγγραφή: Παρ Αύγ 04, 2017 1:57 pm
Τοποθεσία: Νέα Μάκρη, Ηλιούπολη (για όσο θα σπουδάζω)

Re: Ας γνωριστούμε καλύτερα

Δημοσίευσηαπό Αναστάσιος » Πέμ Σεπ 14, 2017 1:57 pm

StylianosKal έγραψε:Καλησπέρα και απο εμενα. Ονομάζομαι Στυλιανός ετών 51 ειμαι παντρεμένος με δυο παιδια, εργαζομαι στο Υπουργείο Παιδείας προερχομενος απο την Ολυμπιακή Αεροπορία. Χαίρομαι που βρήκα αυτο το forum το οποίο το αισθάνομαι σαν φάρο μεσα στο σκοτάδι που υπάρχει στο Internet, σας διαβαζω εδω και μια εβδομαδα και πραγματικά έχω πολύ χαρα για την βοήθεια που λαμβανω μελετώντας τα οσα γράφονται εδω. Ειμαι σε μια διαδικασία, θα ελεγα, επανένταξης στον δρομο του Θεού, τον οποιο ειχα εγκαταλείψει ακολουθώντας το ρευμα της εποχής. Ο δρόμος είναι ανηφορικός και δύσκολος αλλα με την βοήθεια του Κυρίου ελπιζω να τα καταφέρω.

Καλώς ήλθατε κύριε Στυλιανέ. Ομολογώ ότι με χαροποιούν οι μεταστροφές από άθεους - ολιγόπιστους σε πιστούς Χριστιανούς Ορθόδοξους.


«Εγώ ειμί το φως του κόσμου ο ακολουθών εμοί ου μη περιπατήση εν τη σκοτία αλλ΄ έξει το φως της ζωής...»

Άβαταρ μέλους
Θεόδωρος22
Δημοσιεύσεις: 308
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 30, 2016 3:37 pm

Re: Ας γνωριστούμε καλύτερα

Δημοσίευσηαπό Θεόδωρος22 » Πέμ Σεπ 14, 2017 5:39 pm

Στυλιανε καλωσηρθες.



StylianosKal
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Τρί Σεπ 12, 2017 11:39 am

Re: Ας γνωριστούμε καλύτερα

Δημοσίευσηαπό StylianosKal » Πέμ Σεπ 14, 2017 6:18 pm

Καλως σας βρήκα! Είθε η δύναμη του Σταυρού να μας βοηθάει ολους. Χρόνια πολλά!!!



Άβαταρ μέλους
ΜΑΝΩΛΗΣ
Δημοσιεύσεις: 5627
Εγγραφή: Δευτ Ιαν 06, 2014 11:38 am

Re: Ας γνωριστούμε καλύτερα

Δημοσίευσηαπό ΜΑΝΩΛΗΣ » Πέμ Σεπ 14, 2017 6:53 pm

Φίλε μου Αναστάση καλώς ήρθες στο όμορφο και ζεστό Forum μας...

Εικόνα


Αν θέλεις εύνοια Θεού να ʽχεις και ευλογία
Αφιερώσου ολόκαρδα, κάνʼ το με προθυμία.

Άβαταρ μέλους
ΜΑΝΩΛΗΣ
Δημοσιεύσεις: 5627
Εγγραφή: Δευτ Ιαν 06, 2014 11:38 am

Re: Ας γνωριστούμε καλύτερα

Δημοσίευσηαπό ΜΑΝΩΛΗΣ » Πέμ Σεπ 14, 2017 6:57 pm

Φίλε μου Στυλιανέ καλώς ήρθες στο όμορφο και ζεστό Forum μας...

Εικόνα


Αν θέλεις εύνοια Θεού να ʽχεις και ευλογία
Αφιερώσου ολόκαρδα, κάνʼ το με προθυμία.


Επιστροφή στο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: 21 και 0 επισκέπτες

cron