Γενικές συζητήσεις (ελεύθερος χώρος)

Αρχονταρίκι - Members Area

Συντονιστές: Νίκος, Anastasios68, johnge

Άβαταρ μέλους
Νίκος
Διαχειριστής

Re: Γενικές συζητήσεις (ελεύθερος χώρος)

Δημοσίευσηαπό Νίκος » Σάβ Μάιος 25, 2019 8:53 am

Για μια ακόμη φορά αδέλφια μου θα σας παρακαλέσω να θυμηθείτε τα λόγια των Αγίων μας και ιδιαιτέρως του Αγίου Παϊσίου και να ψηφίσετε Χριστιανούς και όχι αντίχριστους. Επίσης θα σας παρακαλέσω να πάτε όλοι να ψηφίσετε. Η Πατρίδα μας και η Εκκλησία έχουν ανάγκη από κάθε ψήφο σας.

Ο Θεός, ιλάσθητί μοι τώ αμαρτωλώ και ελέησόν με.

Άβαταρ μέλους
Μάνος

Δημοσίευσηαπό Μάνος » Σάβ Μάιος 25, 2019 3:19 pm

Καλωσήρθατε και πάλι! Συμφωνώ επί 10000000000...!!! Να βάλουμε τα μηδενικά μας για να βάλει ο Χριστός τον άσσο μπροστά να ελευθερωθεί η πατρίδα μας!

ἀμὴν ἀμὴν λέγω ὑμῖν, ἐὰν μὴ φάγητε τὴν σάρκα τοῦ υἱοῦ τοῦ ἀνθρώπου καὶ πίητε αὐτοῦ τὸ αἷμα, οὐκ ἔχετε ζωὴν ἐν ἑαυτοῖς.

Μὴ κρίνετε, ἵνα μὴ κριθῆτε·

ὅστις δὲ ὑψώσει ἑαυτὸν ταπεινωθήσεται, καὶ ὅστις ταπεινώσει ἑαυτὸν ὑψωθήσεται.

Άβαταρ μέλους
Αναστάσιος

Δημοσίευσηαπό Αναστάσιος » Σάβ Μάιος 25, 2019 3:23 pm

Καλώς ήρθατε κοντά μας και πάλι κύριε Νίκο. Αύριο είναι η πρώτη φορά που καλούμαι να ψηφίσω, βάσει του δικαιώματος ψήφου που παραχωρείται φέτος στους γεννηθέντες από 1/1/2002. Νομίζω πως οι άνθρωποι που έχω επιλέξει είναι Χριστιανοί (τουλάχιστον αυτό δηλώνουν) και θεωρώ πως είναι άνθρωποι που θα ψηφιστούν από ελάχιστους συνομηλίκους μου. Δυστυχώς η σημερινή νεολαία αρέσκεται σε οτιδήποτε φαντάζει επαναστατικό, με την αρνητική βέβαια οπτική της επανάστασης. Θεωρούν επανάσταση την αναρχία και την φθορά της δημόσιας περιουσίας, παρά το μήνυμα του Χριστού. Αυτός άλλωστε είναι και ο λόγος που δίνεται το δικαίωμα ψήφου σε τόσο μικρή ηλικία. Η ανωριμότητα των νέων (δυστυχώς και πολλών μεγάλων) ταυτίζεται με τα συμφέροντα πολλών, κυρίως από το χώρο της αριστεράς, με αποτέλεσμα να καθίστανται αυτοί έρμαια των επιτήδειων αυτών πολιτικών. Ας ελπίσουμε ότι κάποια στιγμή αυτό θα τελειώσει και ότι ο κάθε πολίτης θα εκλέγει και θα εκλέγεται με γνώμονα το συμφέρον της Πατρίδας μας και όχι βάσει του προσωπικού του συμφέροντος.

«Εγώ ειμί το φως του κόσμου ο ακολουθών εμοί ου μη περιπατήση εν τη σκοτία αλλ΄ έξει το φως της ζωής...»

Επιστροφή στο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: 7 και 0 επισκέπτες