Η καλημέρα του Θεού!-Καλησπέρα-Καληνύχτα

Αρχονταρίκι - Members Area

Συντονιστές: Anastasios68, Νίκος, johnge

Άβαταρ μέλους
Μαρίνα
Δημοσιεύσεις: 380
Εγγραφή: Δευτ Ιούλ 30, 2012 1:46 pm

Re: Η καλημέρα του Θεού!-Καλησπέρα-Καληνύχτα

Δημοσίευσηαπό Μαρίνα » Δευτ Δεκ 09, 2013 8:24 pm

Anastasios68 έγραψε:Καλημέρα σε όλες και όλους!
Μαρίνα μου καλή, τι κάνεις; Χρόνια και ζαμάνια κάναμε να σε δούμε από την παρέα μας! Καλώς επέστρεψες και μη χάνεσαι!
Έχω σκοπό να εμπλουτίσω το φόρουμ μας, με τη βοήθεια του Κυρίου, και να το κάνω καλύτερο. Να έρχεστε παιδιά, να φέρετε και φίλους :)


Καλε μου Ανασταση!!! Πω πω, εναν εναν σας εχω μεσα στην καρδια μου, και ο καθενας εχει την θεση του.... Ναι Αμαρτωλε εχω τρανη καρδια. Σχωραμε Ανασταση. Σχωραμε αδερφε.


Τον πανεύφημον Μάρτυν Χριστού Γεώργιον, Ιωαννίνων το κλέος και πολιούχον στερρόν, άσμασιν εγκωμίων άνευφημήσωμεν ότι ένήθλησε λαμπρώς, και κατήνεγκεν έχθρόν, του Πνεύματος τη δυνάμει και νυν άπαύστως πρεσβεύει, υπέρ των ψυχών ημών.

Άβαταρ μέλους
Νίκος
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 6867
Εγγραφή: Παρ Ιούλ 27, 2012 11:05 am
Τοποθεσία: Κοζάνη

Re: Η καλημέρα του Θεού!-Καλησπέρα-Καληνύχτα

Δημοσίευσηαπό Νίκος » Δευτ Δεκ 09, 2013 11:21 pm

Καλησπέρα αδέλφια. Δεν μπορείτε να φανταστείτε πόση χαρά νοιώθω, όταν βλέπω την παρέα μας να σφύζει από ζωή. Όταν βλέπω ξανά τις δημοσιεύσεις της Παναγιώτας, της Γεωργίας, της Μαρίνας, του Στάθη, μαζί με την καινούργια στην παρέα Φωτεινή και τους σταθερούς και καθημερινούς φίλους, τον Αχιλλέα και τον Φώτη και πιο σπάνια το Γιάννη, την Κατερίνα και τη Ντίνα, τη Μαρία, το Μάνο...

Αδέλφια μου, η προσπάθεια του Τάσου και η δική μου, έχει νόημα μόνο, όταν βρίσκει ανταπόκριση από σας. Εμείς παίρνουμε το σφυγμό αυτής της ανταπόκρισης από τις δημοσιεύσεις σας. Απ' αυτές παίρνουμε τη δύναμη να συνεχίσουμε, παρά τις δυσκολίες τις εποχής μας και τις προσωπικές δοκιμασίες που περνάμε.

Δοξασμένο να είναι το Όνομα του Θεού, στον οποίο είναι αφιερωμένη κάθε προσπάθειά μας. Με τη βοήθειά Του, θα ξαναγυρίσουν οι παλιοί φίλοι, που λείπουν, όπως η Καλλιόπη, ο Γιάννης (Φοιτητής), η Δόμνα, ο Καπετάνιος, ο Νικηφόρος και τόσοι άλλοι ακόμη πιο παλιοί φίλοι από το πρώτο "Ορθοδοξία η Χριστιανική Γωνιά του Διαδικτύου" , όπως ο Στρατής, ο Θανάσης, η Ζωή, ο Διονύσης και τα άλλα αδέλφια.

Εικόνα

279 μέλη έχουν περάσει απ' αυτό το χώρο. Τους θέλουμε όλους πίσω κι άλλους πολλούς νέους φίλους σαν μια μεγάλη αγκαλιά, που θα μας ζεστάνει και θα μας στηρίξει στις κρίσιμες ώρες που περνάμε σαν κοινωνία και σαν χώρα.


Ο Θεός, ιλάσθητί μοι τώ αμαρτωλώ και ελέησόν με.

Άβαταρ μέλους
Φωτεινή
Δημοσιεύσεις: 2060
Εγγραφή: Παρ Νοέμ 29, 2013 9:01 am
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Η καλημέρα του Θεού!-Καλησπέρα-Καληνύχτα

Δημοσίευσηαπό Φωτεινή » Τρί Δεκ 10, 2013 5:55 am

Καλημέρα σε όλη τη παρέα και καλή δύναμη για το ξεκίνημα της καινούργιας μέρας!Καλή δουλειά!
Νίκο μου,έχεις απόλυτο δίκιο σε αυτά που λες.Ας είμαστε αγαπημένοι και ενωμένοι στους δύσκολους καιρούς που διανύουμε!Εγώ από την πλευρά μου μπορώ να πω,ότι νιώθω πολύ όμορφα στην παρέα σας και οικεία,ξέροντας ότι ''εδώ'' υπάρχουν άνθρωποι που θα με καταλάβουν!Ας γίνουμε πρώτα ο Θεός περισσότεροι!Μακάρι!!! :)


Μη φοβάσαι, μόνο πίστευε.
Μάρκος ε' 36

Άβαταρ μέλους
aposal
Δημοσιεύσεις: 7219
Εγγραφή: Δευτ Ιούλ 30, 2012 1:12 pm
Τοποθεσία: Απόστολος, Άγιος Δημήτριος Αττικής

Re: Η καλημέρα του Θεού!-Καλησπέρα-Καληνύχτα

Δημοσίευσηαπό aposal » Τρί Δεκ 10, 2013 9:04 am

Καλημέρα από τον πτωχό Απόστολο!
Σήμερα γιορτάζουν:

1. ΟΙ ΑΓΙΟΙ ΜΗΝΑΣ ο Καλλικέλαδος, ΕΡΜΟΓΕΝΗΣ και ΕΥΓΡΑΦΟΣ
2. Ο ΑΓΙΟΣ ΓΕΜΕΛΟΣ ο Πολύαθλος
3. Ο ΟΣΙΟΣ ΘΩΜΑΣ ο Δεφουρκινός
4. Ο ΑΓΙΟΣ ΘΕΟΤΕΚΝΟΣ
5. Ο ΑΓΙΟΣ ΜΑΡΙΑΝΟΣ
6. Ο ΑΓΙΟΣ ΕΥΓΕΝΙΟΣ
7. ΣΥΝΑΞΗ ΑΡΧΙΣΤΡΑΤΗΓΟΥ ΜΙΧΑΗΛ "εν τοις Άδδα" (ή Αδδά)

Την ευλογία τους να έχουμε!


Μελίζεται και διαμερίζεται ο Αμνός του Θεού, ο μελιζόμενος και μη διαιρούμενος, ο πάντοτε εσθιόμενος και μηδέποτε δαπανώμενος, αλλά τους μετέχοντας αγιάζων (απόσπασμα από τη Θεία Λειτουργία του Αγίου Ιωάννου του Χρυσοστόμου).

Άβαταρ μέλους
aposal
Δημοσιεύσεις: 7219
Εγγραφή: Δευτ Ιούλ 30, 2012 1:12 pm
Τοποθεσία: Απόστολος, Άγιος Δημήτριος Αττικής

Re: Η καλημέρα του Θεού!-Καλησπέρα-Καληνύχτα

Δημοσίευσηαπό aposal » Τρί Δεκ 10, 2013 9:32 am

Toula έγραψε:
aposal έγραψε:Αυτή η τοποθεσία "Παναγιώτα" σε ποια πόλη βρίσκεται;


Ναι.... μάλλον θα έπρεπε να γράφει Αμπελόκηποι .... Δεν ξέρω πως γράφτηκε εκεί το Παναγιώτα.... ! Ξέρεις άλλωστε ότι από τεχνολογία .... σκίζω! :lol: :lol: :lol:

Πράγματι!


Μελίζεται και διαμερίζεται ο Αμνός του Θεού, ο μελιζόμενος και μη διαιρούμενος, ο πάντοτε εσθιόμενος και μηδέποτε δαπανώμενος, αλλά τους μετέχοντας αγιάζων (απόσπασμα από τη Θεία Λειτουργία του Αγίου Ιωάννου του Χρυσοστόμου).

Άβαταρ μέλους
ΦΩΤΗΣ
Δημοσιεύσεις: 10076
Εγγραφή: Κυρ Αύγ 19, 2012 12:18 pm
Τοποθεσία: ΑΓΙΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΡΕΝΤΗ

Re: Η καλημέρα του Θεού!-Καλησπέρα-Καληνύχτα

Δημοσίευσηαπό ΦΩΤΗΣ » Τρί Δεκ 10, 2013 9:37 am

Καλημέρα αδέλφια μου.


Κύριε είσαι παντογνώστης. Γνωρίζεις πολύ καλά ότι Σε αγαπώ. Αξίωσέ με να Σε υπηρετώ με αφοσίωση και με αγάπη μέχρι την τελευταία μου αναπνοή.

Άβαταρ μέλους
aposal
Δημοσιεύσεις: 7219
Εγγραφή: Δευτ Ιούλ 30, 2012 1:12 pm
Τοποθεσία: Απόστολος, Άγιος Δημήτριος Αττικής

Re: Η καλημέρα του Θεού!-Καλησπέρα-Καληνύχτα

Δημοσίευσηαπό aposal » Τρί Δεκ 10, 2013 9:58 am

Μαρίνα έγραψε: Ζω Αμαρτωλε. Και η αληθεια ειναι πως δεν ειναι και τοσο ευχαριστο για μερικους που ΄ναι "διπλα μου" αλλα έχει ο Θεος. Ετσι δεν ειναι; Εσυ καλά εισαι; Ευχομαι να ΄σαι καλα.

Χαίρομαι που είσαι καλά. Και γώ καλά είμαι, δόξα τω Θεώ. Καλόν αγώνα!


Μελίζεται και διαμερίζεται ο Αμνός του Θεού, ο μελιζόμενος και μη διαιρούμενος, ο πάντοτε εσθιόμενος και μηδέποτε δαπανώμενος, αλλά τους μετέχοντας αγιάζων (απόσπασμα από τη Θεία Λειτουργία του Αγίου Ιωάννου του Χρυσοστόμου).

Άβαταρ μέλους
Anastasios68
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 3833
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 26, 2012 10:31 am
Τοποθεσία: Πεύκη
Επικοινωνία:

Re: Η καλημέρα του Θεού!-Καλησπέρα-Καληνύχτα

Δημοσίευσηαπό Anastasios68 » Τρί Δεκ 10, 2013 10:19 am

Καλημέρα σε όλες και όλους :)
Συμφωνώ απόλυτα με όσα έγραψε ο Νίκος. Ελάτε πίσω όλοι οι παλιοί, ελάτε νέοι. Σε κάθε μάθημα που κάνω στον Ιερό Ναό κάθε Παρασκευή ζητάω από όσους παρακολουθούν τα μαθήματα να μπουν στο φόρουμ μας. Συνεχίζω την προσπάθεια να φέρω όσους περισσότερους μπορώ. Κάντε το ίδιο, διαδώστε το φόρουμ μας! :)
Καλή μου Μαρίνα, χαίρομαι πάρα πάρα πολύ που είσαι και πάλι μαζί μας, όπως και όλα τα άλλα παιδιά. Παναγιώτα, μην ανησυχείς για την τεχνολογία, είμαι εδώ για να βοηθήσω όλους. Η τοποθεσία σου άλλαξε σε Αμπελόκηποι, όπως είδες πρόσθεσα και μία εικόνα στον λογαριασμό σου. Ό,τι άλλο θέλετε, μη διστάσετε να μου το ζητήσετε! :)


«ὃς δ' ἂν εἲπῃ τῷ ἀδελφῷ αὐτοῦ, ῥακά, ἒνοχος ἒσται τῷ συνεδρίῳ»
Κατά Ματθαῖον, Κεφ. 5, 22

Άβαταρ μέλους
Toula
Δημοσιεύσεις: 1962
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 31, 2012 3:32 pm
Τοποθεσία: Παναγιώτα, Αμπελόκηποι

Re: Η καλημέρα του Θεού!-Καλησπέρα-Καληνύχτα

Δημοσίευσηαπό Toula » Τρί Δεκ 10, 2013 11:13 am

Anastasios68 έγραψε:Καλημέρα σε όλες και όλους :)
Παναγιώτα, μην ανησυχείς για την τεχνολογία, είμαι εδώ για να βοηθήσω όλους. Η τοποθεσία σου άλλαξε σε Αμπελόκηποι, όπως είδες πρόσθεσα και μία εικόνα στον λογαριασμό σου. Ό,τι άλλο θέλετε, μη διστάσετε να μου το ζητήσετε! :)


Σε ευχαριστώ πάρα πολύ για την σωστή διόρθωση της τοποθεσίας όπως και για την ωραία εικόνα της Παναγίας μας που προσέθεσες στον λογαριασμό μου.

Καλημέρα σε όλους σας παιδιά !!! :P



Άβαταρ μέλους
Μαρίνα
Δημοσιεύσεις: 380
Εγγραφή: Δευτ Ιούλ 30, 2012 1:46 pm

Re: Η καλημέρα του Θεού!-Καλησπέρα-Καληνύχτα

Δημοσίευσηαπό Μαρίνα » Τρί Δεκ 10, 2013 11:34 am

Καλημέρα σε ολους. Να σαι καλα Ανασταση. Δεν ελειπα για το φορουμ ή για σας. Μερικες φορες πρεπει να δεις οχι μονο απο την ιδια πλευρα με τον αλλον για να καταλαβεις κατι αλλα και να βλεπεις αυτο που βλεπει. τελος παντων. Πολυ χαρηκα που ειστε καλα. Καλο αγωνα. Καλημερα σ ολους σας. Παναγιωτα μη σκιαζεσαι και μη στεναχωριεσαι για την τεχνολογια. την πρωτη φορα που οι γονεις μου, μου πηραν υπολογηστη, Γ΄Λυκειου πρεπει να ηταν, σε ενα μηνα ειχα διαγραψει (ως δια μαγειας μαλλον γιατι δεν προσπαθησα και πολυ, πιθανον θεωρησα πως επιαναν πολυ χωρο στον υπολογιστη; τι θα θελω εγω αυτα; περιττα θα μου ταν μαλλον!!!! :D δεν ξερω!!) τα windows και απορουσα γιατι ο υπολογιστης δεν παιζει. αλλα μετα ενημερωθηκα και τα περασα παλι μονη μου.

Καλημερα!


Τον πανεύφημον Μάρτυν Χριστού Γεώργιον, Ιωαννίνων το κλέος και πολιούχον στερρόν, άσμασιν εγκωμίων άνευφημήσωμεν ότι ένήθλησε λαμπρώς, και κατήνεγκεν έχθρόν, του Πνεύματος τη δυνάμει και νυν άπαύστως πρεσβεύει, υπέρ των ψυχών ημών.


Επιστροφή στο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: 27 και 0 επισκέπτες