Η καλημέρα του Θεού!-Καλησπέρα-Καληνύχτα

Αρχονταρίκι - Members Area

Συντονιστές: Anastasios68, Νίκος, johnge

Άβαταρ μέλους
Μάνος
Δημοσιεύσεις: 3027
Εγγραφή: Σάβ Δεκ 30, 2017 11:29 pm
Τοποθεσία: Ηράκλειο Κρήτης

Re: Η καλημέρα του Θεού!-Καλησπέρα-Καληνύχτα

Δημοσίευσηαπό Μάνος » Κυρ Απρ 29, 2018 7:35 pm

Καλησπέρα σε όλους και Χριστός Ανέστη!


Ἀπὸ τῶν πολλῶν μου ἁμαρτιῶν, ἀσθενεῖ τὸ σῶμα, ἀσθενεῖ μου καὶ ἡ ψυχή· (Άξιον εστίν)

Άβαταρ μέλους
Αναστάσιος
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 5436
Εγγραφή: Παρ Αύγ 04, 2017 1:57 pm
Τοποθεσία: Νέα Μάκρη, Ηλιούπολη (για όσο θα σπουδάζω)

Re: Η καλημέρα του Θεού!-Καλησπέρα-Καληνύχτα

Δημοσίευσηαπό Αναστάσιος » Κυρ Απρ 29, 2018 8:01 pm

Valerie έγραψε:
Αναστάσιος έγραψε:Σήμερα Κυριακή του Παραλύτου ισχύει το "κατάλυσις εις πάντα" δηλαδή η κατανάλωση πάσης φύσεως τροφών!


ΟΜG!!! Εσύ φίλε αναγνώστη του site, ήξερες ότι τις Κυριακές, δεν νηστεύουμε;;; Διαδώστε!!!

ΥΓ. Τάσο, δεν πειράζει αν σε στερηθεί η θεολογία, μπορεί πάντα να σε κερδίσει η ΝΑSA.

Καλά, το επίπεδο νοημοσύνης μου είναι γνωστό ότι δεν συνάδει με μια απλή θεολογία αλλά με την NASA και πάνω! :mrgreen:

Υ. Γ: Αν έχεις την καλοσύνη και δεν θέλεις να με λες Αναστάσιο, θα προτιμούσα το Ανέστης. Το έχω συνηθίσει από μικρός!


«Εγώ ειμί το φως του κόσμου ο ακολουθών εμοί ου μη περιπατήση εν τη σκοτία αλλ΄ έξει το φως της ζωής...»

Άβαταρ μέλους
Αναστάσιος
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 5436
Εγγραφή: Παρ Αύγ 04, 2017 1:57 pm
Τοποθεσία: Νέα Μάκρη, Ηλιούπολη (για όσο θα σπουδάζω)

Re: Η καλημέρα του Θεού!-Καλησπέρα-Καληνύχτα

Δημοσίευσηαπό Αναστάσιος » Κυρ Απρ 29, 2018 8:06 pm

Valerie έγραψε:
Αναστάσιος έγραψε:Σήμερα Κυριακή του Παραλύτου ισχύει το "κατάλυσις εις πάντα" δηλαδή η κατανάλωση πάσης φύσεως τροφών!


ΟΜG!!! Εσύ φίλε αναγνώστη του site, ήξερες ότι τις Κυριακές, δεν νηστεύουμε;;; Διαδώστε!!!

Κι όμως, δεν νηστεύουμε τις Κυριακές εκτός από εξαιρέσεις. Βέβαια πρέπει να το πω γιατί κατανοώ ότι δεν έχουν όλοι τη νοημοσύνη μου. :lol:


«Εγώ ειμί το φως του κόσμου ο ακολουθών εμοί ου μη περιπατήση εν τη σκοτία αλλ΄ έξει το φως της ζωής...»

Άβαταρ μέλους
Αναστάσιος
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 5436
Εγγραφή: Παρ Αύγ 04, 2017 1:57 pm
Τοποθεσία: Νέα Μάκρη, Ηλιούπολη (για όσο θα σπουδάζω)

Re: Η καλημέρα του Θεού!-Καλησπέρα-Καληνύχτα

Δημοσίευσηαπό Αναστάσιος » Κυρ Απρ 29, 2018 8:16 pm

Φωτεινή έγραψε:
aposal έγραψε:
Valerie έγραψε:
Εντάξει τότε, αν και δεν μπορώ να πω ότι πιστεύω ότι αστειευόσουν κι εντελώς. Ευχαριστώ.

Ρε κορίτσι πλάκα έκανα, ειλικρινά. Μπορεί να είναι κακής ποιότητας, αλλά δυστυχώς τέτοιου είδος χιούμορ έχω. Με την Τούλα που ανέφερε ο Νίκος (ο Ζαρκ) έχουμε "πλακωθεί" και ηλεκτρονικά, αλλά και από κοντά καθότι έχουμε παρευρεθεί σε συναντήσεις μελών. Παραμένουμε όμως φίλοι μια δεκαετία τώρα.
Ένας άλλος όταν με διάβαζε με είχε πλάσει σαν τον Κολοκοτρώνη, με μουστάκι και γιαταγάνι, έτοιμο να σφάξει τον άπιστο.
Δεν είμαι έτσι και αυτό είναι το μείον της ηλεκτρονικής επικοινωνίας. Έχει το καλό ότι μπορεί και μας ενώνει ενώ είμαστε σε απομακρυσμένες περιοχές, αλλά επ' ουδενί δεν αντικαθιστά την ολοκληρωμένη, προσωπική επικοινωνία.
Σε κάθε περίπτωση είμαι πολύ πιο αμαρτωλός απ' όλους σας για να σας κρίνω και πολύ περισσότερο για να σας κατακρίνω. Εδώ μέσα ανταλλάσσουμε απόψεις, αλλά κανείς μας δεν δικαιούται να λέει ότι είναι ο μόνος που κατέχει την αλήθεια. Μόνον ο Χριστός.


Το έχω ξαναγράψει πως ο Αποστόλης έχει ένα ιδιαίτερο χιούμορ. Καυστικό και αυστηρό καμιά φορά, έτσι φαίνεται τουλάχιστον. Nobody is perfect.... ;)

Είναι το πιο γοητευτικό είδος χιούμορ! (το έχω κι εγώ) :lol:


«Εγώ ειμί το φως του κόσμου ο ακολουθών εμοί ου μη περιπατήση εν τη σκοτία αλλ΄ έξει το φως της ζωής...»

Άβαταρ μέλους
Μάνος
Δημοσιεύσεις: 3027
Εγγραφή: Σάβ Δεκ 30, 2017 11:29 pm
Τοποθεσία: Ηράκλειο Κρήτης

Re: Η καλημέρα του Θεού!-Καλησπέρα-Καληνύχτα

Δημοσίευσηαπό Μάνος » Κυρ Απρ 29, 2018 8:30 pm

+++ ;)


Ἀπὸ τῶν πολλῶν μου ἁμαρτιῶν, ἀσθενεῖ τὸ σῶμα, ἀσθενεῖ μου καὶ ἡ ψυχή· (Άξιον εστίν)

Άβαταρ μέλους
Αναστάσιος
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 5436
Εγγραφή: Παρ Αύγ 04, 2017 1:57 pm
Τοποθεσία: Νέα Μάκρη, Ηλιούπολη (για όσο θα σπουδάζω)

Re: Η καλημέρα του Θεού!-Καλησπέρα-Καληνύχτα

Δημοσίευσηαπό Αναστάσιος » Κυρ Απρ 29, 2018 9:06 pm

Μάνος έγραψε:+++ ;)

Έλα να γίνουμε πολλοί!!! :lol:


«Εγώ ειμί το φως του κόσμου ο ακολουθών εμοί ου μη περιπατήση εν τη σκοτία αλλ΄ έξει το φως της ζωής...»

Άβαταρ μέλους
Μάνος
Δημοσιεύσεις: 3027
Εγγραφή: Σάβ Δεκ 30, 2017 11:29 pm
Τοποθεσία: Ηράκλειο Κρήτης

Re: Η καλημέρα του Θεού!-Καλησπέρα-Καληνύχτα

Δημοσίευσηαπό Μάνος » Κυρ Απρ 29, 2018 9:35 pm

Καιρός να συνηθίζετε! Άντε μπράβο! :D


Ἀπὸ τῶν πολλῶν μου ἁμαρτιῶν, ἀσθενεῖ τὸ σῶμα, ἀσθενεῖ μου καὶ ἡ ψυχή· (Άξιον εστίν)

Άβαταρ μέλους
Αναστάσιος
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 5436
Εγγραφή: Παρ Αύγ 04, 2017 1:57 pm
Τοποθεσία: Νέα Μάκρη, Ηλιούπολη (για όσο θα σπουδάζω)

Re: Η καλημέρα του Θεού!-Καλησπέρα-Καληνύχτα

Δημοσίευσηαπό Αναστάσιος » Κυρ Απρ 29, 2018 10:01 pm

Μάνος έγραψε:Καιρός να συνηθίζετε! Άντε μπράβο! :D

ΠΕΣ' ΤΑ ΜΕΓΑΛΕ!!! :D


«Εγώ ειμί το φως του κόσμου ο ακολουθών εμοί ου μη περιπατήση εν τη σκοτία αλλ΄ έξει το φως της ζωής...»

Άβαταρ μέλους
Αναστάσιος
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 5436
Εγγραφή: Παρ Αύγ 04, 2017 1:57 pm
Τοποθεσία: Νέα Μάκρη, Ηλιούπολη (για όσο θα σπουδάζω)

Re: Η καλημέρα του Θεού!-Καλησπέρα-Καληνύχτα

Δημοσίευσηαπό Αναστάσιος » Κυρ Απρ 29, 2018 10:02 pm

ΧΡΙΣΤΟΣ ΑΝΕΣΤΗ!!!!!!!! Καλό κι ευλογημένο βράδυ Κυριακής του Παραλύτου ας μας χαρίσει ο Θεός αδελφοί μου!!! Καλή, ειρηνική μεταξύ μας :lol: και απαθή εβδομάδα για αύριο επίσης!!!


«Εγώ ειμί το φως του κόσμου ο ακολουθών εμοί ου μη περιπατήση εν τη σκοτία αλλ΄ έξει το φως της ζωής...»

Άβαταρ μέλους
Valerie
Δημοσιεύσεις: 168
Εγγραφή: Δευτ Φεβ 05, 2018 9:19 pm

Re: Η καλημέρα του Θεού!-Καλησπέρα-Καληνύχτα

Δημοσίευσηαπό Valerie » Κυρ Απρ 29, 2018 11:15 pm

Αναστάσιος έγραψε:
Valerie έγραψε:
Αναστάσιος έγραψε:Σήμερα Κυριακή του Παραλύτου ισχύει το "κατάλυσις εις πάντα" δηλαδή η κατανάλωση πάσης φύσεως τροφών!


ΟΜG!!! Εσύ φίλε αναγνώστη του site, ήξερες ότι τις Κυριακές, δεν νηστεύουμε;;; Διαδώστε!!!

Κι όμως, δεν νηστεύουμε τις Κυριακές εκτός από εξαιρέσεις. Βέβαια πρέπει να το πω γιατί κατανοώ ότι δεν έχουν όλοι τη νοημοσύνη μου. :lol:


https://imgur.com/YVrmVl0




Επιστροφή στο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: 15 και 0 επισκέπτες