Η καλημέρα του Θεού!-Καλησπέρα-Καληνύχτα

Αρχονταρίκι - Members Area

Συντονιστές: Anastasios68, Νίκος, johnge

Άβαταρ μέλους
aposal
Δημοσιεύσεις: 7219
Εγγραφή: Δευτ Ιούλ 30, 2012 1:12 pm
Τοποθεσία: Απόστολος, Άγιος Δημήτριος Αττικής

Re: Η καλημέρα του Θεού!

Δημοσίευσηαπό aposal » Τετ Αύγ 29, 2012 8:30 am

Καλημέρα σε όλους! Σήμερα τιμάται (μεταξύ άλλων) η αποτομή της Τιμίας Κεφαλής του Ιωάννου του Προδρόμου και είναι ημέρα αυστηρής νηστείας!


Μελίζεται και διαμερίζεται ο Αμνός του Θεού, ο μελιζόμενος και μη διαιρούμενος, ο πάντοτε εσθιόμενος και μηδέποτε δαπανώμενος, αλλά τους μετέχοντας αγιάζων (απόσπασμα από τη Θεία Λειτουργία του Αγίου Ιωάννου του Χρυσοστόμου).

Άβαταρ μέλους
Νίκος
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 6863
Εγγραφή: Παρ Ιούλ 27, 2012 11:05 am
Τοποθεσία: Κοζάνη

Re: Η καλημέρα του Θεού!

Δημοσίευσηαπό Νίκος » Τετ Αύγ 29, 2012 8:42 am

Καλημέρα Στάθη, Γιάννη, Απόστολε και σ' όλη την παρέα.

Παρακαλώ πολύ μην αλλάζετε του Κωδικούς Πρόσβασης μέχρι να ολοκληρωθεί η μεταφορά των δημοσιεύσεων. Αλλάζοντάς τον δυσκολεύετε την προσπάθεια αυτών που προσπαθούν να ολοκληρώσουν το συντομότερο δυνατό τη μεταφορά. Να ξέρετε ότι κάθε φορά που τον αλλάζετε οι Διαχειριστές θα τον επαναφέρουν.

Απόστολε τι έγινε με το agiooros.net έχεις κανένα νέο από το Νικόλα;


Ο Θεός, ιλάσθητί μοι τώ αμαρτωλώ και ελέησόν με.

Άβαταρ μέλους
aposal
Δημοσιεύσεις: 7219
Εγγραφή: Δευτ Ιούλ 30, 2012 1:12 pm
Τοποθεσία: Απόστολος, Άγιος Δημήτριος Αττικής

Re: Η καλημέρα του Θεού!

Δημοσίευσηαπό aposal » Τετ Αύγ 29, 2012 8:50 am

Ουδέν.


Μελίζεται και διαμερίζεται ο Αμνός του Θεού, ο μελιζόμενος και μη διαιρούμενος, ο πάντοτε εσθιόμενος και μηδέποτε δαπανώμενος, αλλά τους μετέχοντας αγιάζων (απόσπασμα από τη Θεία Λειτουργία του Αγίου Ιωάννου του Χρυσοστόμου).

Άβαταρ μέλους
Ελένη
Δημοσιεύσεις: 50
Εγγραφή: Κυρ Αύγ 19, 2012 4:20 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Η καλημέρα του Θεού!

Δημοσίευσηαπό Ελένη » Τετ Αύγ 29, 2012 11:27 am

Καλημέρα Γιάννη, Στάθη, Απόστολε, Νίκο :)..... Καλημέρα αδέλφια μου καλά :) Αδελφέ μου Απόστολε ορθώς αναφέρεις για τη νηστεία για όσους ενδεχομένως δεν το γνωρίζουν.


Επείνασα γαρ και εδώκατέ μοι φαγείν, εδίψησα και εποτίσατέ με, ξένος ήμην και συνηγάγετέ με, γυμνός και περιεβάλετέ με, ησθένησα και επεσκέψασθέ με, εν φυλακή ήμην και ήλθατε πρός με.

Κατά Ματθαίον κε’ 35-37

Άβαταρ μέλους
aposal
Δημοσιεύσεις: 7219
Εγγραφή: Δευτ Ιούλ 30, 2012 1:12 pm
Τοποθεσία: Απόστολος, Άγιος Δημήτριος Αττικής

Re: Η καλημέρα του Θεού!

Δημοσίευσηαπό aposal » Τετ Αύγ 29, 2012 12:05 pm

Σας γνωστοποιώ ότι από αύριο κάνω χρήση της β΄ φάσης της θερινής μου αδείας και επομένως θα λείπω ηλεκτρονικά, μέχρι τις 10 Σεπτέμβρη.
Καλά να περνάμε, με τη βοήθεια του Θεού, πάντοτε!


Μελίζεται και διαμερίζεται ο Αμνός του Θεού, ο μελιζόμενος και μη διαιρούμενος, ο πάντοτε εσθιόμενος και μηδέποτε δαπανώμενος, αλλά τους μετέχοντας αγιάζων (απόσπασμα από τη Θεία Λειτουργία του Αγίου Ιωάννου του Χρυσοστόμου).

Άβαταρ μέλους
minos
Δημοσιεύσεις: 202
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 31, 2012 3:39 pm
Τοποθεσία: Στάθης Θεσσαλονικιος

Re: Η καλημέρα του Θεού!

Δημοσίευσηαπό minos » Τετ Αύγ 29, 2012 12:08 pm

aposal έγραψε:Σας γνωστοποιώ ότι από αύριο κάνω χρήση της β΄ φάσης της θερινής μου αδείας και επομένως θα λείπω ηλεκτρονικά, μέχρι τις 10 Σεπτέμβρη.
Καλά να περνάμε, με τη βοήθεια του Θεού, πάντοτε!


Καλά να περάσεις Απόστολε και με το καλό να επιστρέψεις.


"ου κατώκει εν μέσω της οικίας μου ποιών υπερηφανίαν"

Άβαταρ μέλους
aposal
Δημοσιεύσεις: 7219
Εγγραφή: Δευτ Ιούλ 30, 2012 1:12 pm
Τοποθεσία: Απόστολος, Άγιος Δημήτριος Αττικής

Re: Η καλημέρα του Θεού!

Δημοσίευσηαπό aposal » Τετ Αύγ 29, 2012 12:14 pm

Ευχαριστώ!
Θα ανάψω ένα κεράκι και για το παρόν φόρουμ!


Μελίζεται και διαμερίζεται ο Αμνός του Θεού, ο μελιζόμενος και μη διαιρούμενος, ο πάντοτε εσθιόμενος και μηδέποτε δαπανώμενος, αλλά τους μετέχοντας αγιάζων (απόσπασμα από τη Θεία Λειτουργία του Αγίου Ιωάννου του Χρυσοστόμου).

Άβαταρ μέλους
Ελένη
Δημοσιεύσεις: 50
Εγγραφή: Κυρ Αύγ 19, 2012 4:20 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Η καλημέρα του Θεού!

Δημοσίευσηαπό Ελένη » Τετ Αύγ 29, 2012 1:49 pm

Να περάσεις καλά, να ξεκουραστείς και να γεμίσεις με δυνάμεις (σωματικές, πνευματικές, ψυχικές) αδελφέ μου Απόστολε :)


Επείνασα γαρ και εδώκατέ μοι φαγείν, εδίψησα και εποτίσατέ με, ξένος ήμην και συνηγάγετέ με, γυμνός και περιεβάλετέ με, ησθένησα και επεσκέψασθέ με, εν φυλακή ήμην και ήλθατε πρός με.

Κατά Ματθαίον κε’ 35-37

Άβαταρ μέλους
minos
Δημοσιεύσεις: 202
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 31, 2012 3:39 pm
Τοποθεσία: Στάθης Θεσσαλονικιος

Re: Η καλημέρα του Θεού!

Δημοσίευσηαπό minos » Τετ Αύγ 29, 2012 2:00 pm

Ελένη έγραψε:Να περάσεις καλά, να ξεκουραστείς και να γεμίσεις με δυνάμεις (σωματικές, πνευματικές, ψυχικές) αδελφέ μου Απόστολε :)


Ελένη μακριά απο τον βουρδουνάρη, σαν Σαλονικιά που είσαι πρέπει να σε προστατέψω.


"ου κατώκει εν μέσω της οικίας μου ποιών υπερηφανίαν"

Άβαταρ μέλους
aposal
Δημοσιεύσεις: 7219
Εγγραφή: Δευτ Ιούλ 30, 2012 1:12 pm
Τοποθεσία: Απόστολος, Άγιος Δημήτριος Αττικής

Re: Η καλημέρα του Θεού!

Δημοσίευσηαπό aposal » Τετ Αύγ 29, 2012 2:11 pm

Από μένα μακριά βρίσκεται, ούτως ή άλλως, καμιά 500αριά χιλιόμετρα! Μάλλον από σένα πρέπει να κρατηθεί μακριά!
ΥΓ: Ευχαριστώ για τις ευχές!


Μελίζεται και διαμερίζεται ο Αμνός του Θεού, ο μελιζόμενος και μη διαιρούμενος, ο πάντοτε εσθιόμενος και μηδέποτε δαπανώμενος, αλλά τους μετέχοντας αγιάζων (απόσπασμα από τη Θεία Λειτουργία του Αγίου Ιωάννου του Χρυσοστόμου).


Επιστροφή στο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: 14 και 0 επισκέπτες