Ορθόδοξη Ομάδα Δογματικής Έρευνας

Συντονιστές: Anastasios68, Νίκος, johnge

Άβαταρ μέλους
heavenandearth
Δημοσιεύσεις: 303
Εγγραφή: Τρί Ιαν 02, 2018 1:19 pm
Τοποθεσία: Νεκταρία, Αθήνα

Ορθόδοξη Ομάδα Δογματικής Έρευνας

Δημοσίευσηαπό heavenandearth » Πέμ Φεβ 22, 2018 9:18 am

http://www.oodegr.com/index.htm


Καλώς ήλθατε στη σελίδα μας!
Ποιοί είμαστε
Ερωτήσεις για τη σελίδα μας
Αν είσαστε άνθρωπος της αναζήτησης, αν σας γοητεύουν τα μυστήρια του Θεού και της ζωής, αν αισθάνεστε την καρδιά σας να σκιρτάει από δέος μπροστά στην αλήθεια, πιστεύουμε ότι θα βρείτε τις μελέτες μας πολύτιμες.
Αν πάλι αισθάνεστε "βολεμένος" στη θρησκεία που γεννηθήκατε και θεωρείτε το "πίστευε και μη ερεύνα" λογικό, τότε θα ήταν καλύτερα να δαπανήσετε το χρόνο σας σε κάποια άλλη σελίδα.
Εμείς εδώ, ανήκουμε στην πρώτη ομάδα των ανθρώπων που αναφέραμε. Πιστεύουμε στην ΕΡΕΥΝΑ, και ζούμε για το Θεό και για την αλήθεια, που φανερώθηκε στο πρόσωπο του Κυρίου μας Ιησού Χριστού.
Στις μελέτες μας, θα έχετε την ευκαιρία να παρακολουθήσετε βήμα - βήμα τον αγώνα που κάναμε για να γνωρίσουμε το Χριστιανικό Ευαγγέλιο ανόθευτο, όπως το διατήρησε η Ορθόδοξη Εκκλησία του Κυρίου. Πρόκειται για τη (συνεχιζόμενη) καταγραφή ενός μέρους από το υλικό που συλλέξαμε στη δική μας έρευνα, καθώς προσεγγίζαμε την Εκκλησία. Είναι μια τεράστια ποσότητα πληροφοριών, που επιθυμούμε σταδιακά να θέσουμε στη διάθεση κάθε καλοπροαίρετου ερευνητή.
Ευελπιστούμε οι πληροφορίες αυτές να γίνουν αιτία σωτηρίας και ικανοποίησης για ανθρώπους που αγαπούν όχι απλά μία θρησκεία, αλλά την ΑΛΗΘΕΙΑ!



'Έντονα λόγια... Μου φάνηκε πάντως καλό, μπορεί εσείς να το ξέρετε ήδη. Έχει αμέτρητο υλικό, δεν το έχω εξερευνήσει ακόμα.


Αγαπάτε αλλήλους.

Άβαταρ μέλους
Anastasios68
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 3831
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 26, 2012 10:31 am
Τοποθεσία: Πεύκη
Επικοινωνία:

Re: Ορθόδοξη Ομάδα Δογματικής Έρευνας

Δημοσίευσηαπό Anastasios68 » Πέμ Φεβ 22, 2018 12:33 pm

Προσωπικά, λατρεύω την έρευνα! :)


«ὃς δ' ἂν εἲπῃ τῷ ἀδελφῷ αὐτοῦ, ῥακά, ἒνοχος ἒσται τῷ συνεδρίῳ»
Κατά Ματθαῖον, Κεφ. 5, 22

Άβαταρ μέλους
Αναστάσιος
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 5436
Εγγραφή: Παρ Αύγ 04, 2017 1:57 pm
Τοποθεσία: Νέα Μάκρη, Ηλιούπολη (για όσο θα σπουδάζω)

Re: Ορθόδοξη Ομάδα Δογματικής Έρευνας

Δημοσίευσηαπό Αναστάσιος » Δευτ Οκτ 22, 2018 7:09 pm

Αυτή την ιστοσελίδα ήθελα κι εγώ να προσθέσω αλλά βλέπω ότι υπάρχει ήδη. Είναι από τις πιο αγαπημένες μου Ορθόδοξες σελίδες.


«Εγώ ειμί το φως του κόσμου ο ακολουθών εμοί ου μη περιπατήση εν τη σκοτία αλλ΄ έξει το φως της ζωής...»

Άβαταρ μέλους
Αναστάσιος
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 5436
Εγγραφή: Παρ Αύγ 04, 2017 1:57 pm
Τοποθεσία: Νέα Μάκρη, Ηλιούπολη (για όσο θα σπουδάζω)

Re: Ορθόδοξη Ομάδα Δογματικής Έρευνας

Δημοσίευσηαπό Αναστάσιος » Δευτ Οκτ 22, 2018 7:09 pm

Anastasios68 έγραψε:Προσωπικά, λατρεύω την έρευνα! :)

Κι εγώ!


«Εγώ ειμί το φως του κόσμου ο ακολουθών εμοί ου μη περιπατήση εν τη σκοτία αλλ΄ έξει το φως της ζωής...»


Επιστροφή στο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: 9 και 0 επισκέπτες