To churchbook της Ιεράς Μητρόπολης Κορίνθου.

Συντονιστές: Anastasios68, Νίκος, johnge

Άβαταρ μέλους
Νίκος
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 6863
Εγγραφή: Παρ Ιούλ 27, 2012 11:05 am
Τοποθεσία: Κοζάνη

To churchbook της Ιεράς Μητρόπολης Κορίνθου.

Δημοσίευσηαπό Νίκος » Κυρ Σεπ 09, 2012 7:43 pm

Η Ιερά Μητρόπολη Κορίνθου ανέλαβε στις αρχές του χρόνου την πρωτοβουλία να δημιουργήσει ένα Χριστιανικό αντίπαλο δέος του facebook το churchbook.eu (ή churchbook.gr). Η προσπάθεια αυτή χτυπήθηκε καίρια από Τούρκους hackers με αποτέλεσμα να καθυστερήσει η έναρξη λειτουργίας περίπου 6 μήνες.

Τώρα λειτουργεί κανονικά κι όποιος επιθυμεί μπορεί να γραφτεί. Έχει ενδιαφέρουσα εμφάνιση. Όσο για τη χρηστικότητά του θα δούμε, όταν αποκτήσει αρκετούς χρήστες.

http://churchbook.eu

Με το καλό και σιδεροκέφαλοι. Κάθε Χριστιανική πρωτοβουλία στο Internet είναι προς τη σωστή κατεύθυνση.


Ο Θεός, ιλάσθητί μοι τώ αμαρτωλώ και ελέησόν με.

Άβαταρ μέλους
Captain Yiannis
Δημοσιεύσεις: 250
Εγγραφή: Σάβ Ιούλ 28, 2012 4:51 pm

Re: To churchbook της Ιεράς Μητρόπολης Κορίνθου.

Δημοσίευσηαπό Captain Yiannis » Κυρ Σεπ 09, 2012 7:44 pm

Νίκος έγραψε:Η Ιερά Μητρόπολη Κορίνθου ανέλαβε στις αρχές του χρόνου την πρωτοβουλία να δημιουργήσει ένα Χριστιανικό αντίπαλο δέος του facebook το churchbook.eu (ή churchbook.gr). Η προσπάθεια αυτή χτυπήθηκε καίρια από Τούρκους hackers με αποτέλεσμα να καθυστερήσει η έναρξη λειτουργίας περίπου 6 μήνες.

Τώρα λειτουργεί κανονικά κι όποιος επιθυμεί μπορεί να γραφτεί. Έχει ενδιαφέρουσα εμφάνιση. Όσο για τη χρηστικότητά του θα δούμε, όταν αποκτήσει αρκετούς χρήστες.

http://churchbook.eu

Με το καλό και σιδεροκέφαλοι. Κάθε Χριστιανική πρωτοβουλία στο Internet είναι προς τη σωστή κατεύθυνση.


Το πρόβλημα είναι ότι ζητούν πολλά προσωπικά στοιχεία , το οποίο είναι ανασταλτικό κατά την γνώμη μου.
Έχουμε καμία πληροφορία γιά το πως πάει; :)



Άβαταρ μέλους
Νίκος
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 6863
Εγγραφή: Παρ Ιούλ 27, 2012 11:05 am
Τοποθεσία: Κοζάνη

Re: To churchbook της Ιεράς Μητρόπολης Κορίνθου.

Δημοσίευσηαπό Νίκος » Κυρ Σεπ 09, 2012 7:44 pm

Καπετάνιε, δυστυχώς ο ελεύθερος χρόνος μου έχει ελαχιστοποιηθεί και δεν προλαβαίνω να το επισκέπτομαι πια, έτσι δεν γνωρίζω τίποτε σχετικό.


Ο Θεός, ιλάσθητί μοι τώ αμαρτωλώ και ελέησόν με.

Άβαταρ μέλους
gkou
Δημοσιεύσεις: 726
Εγγραφή: Παρ Ιούλ 27, 2012 3:05 pm
Τοποθεσία: Γεωργία, Κόρινθος

Re: To churchbook της Ιεράς Μητρόπολης Κορίνθου.

Δημοσίευσηαπό gkou » Κυρ Σεπ 09, 2012 7:45 pm

Εγώ, ως Κορίνθια, ξέρω ότι υπάρχει πολύ μεγάλη επιφύλαξη του κόσμου απέναντι στη σελίδα αυτή, κι ένας λόγος είναι και αυτός που ανέφερε ο καπετάνιος ;)




Επιστροφή στο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: 1 και 0 επισκέπτες