Συνάντηση μελών του forum για καφέ & πνευματική συζήτηση στη Σταμάτα Αττικής (μισή ώρα από Κηφισιά με λεωφορείο)

Συναντήσεις μελών του forum που προγραμματίζονται. Εντυπώσεις και φωτογραφίες από συναντήσεις μελών που έγιναν.

Συντονιστές: Anastasios68, Νίκος, johnge

Άβαταρ μέλους
aposal
Δημοσιεύσεις: 7219
Εγγραφή: Δευτ Ιούλ 30, 2012 1:12 pm
Τοποθεσία: Απόστολος, Άγιος Δημήτριος Αττικής

Re: Συνάντηση μελών του forum για καφέ & πνευματική συζήτηση στη Σταμάτα Αττικής (μισή ώρα από Κηφισιά με λεωφορείο)

Δημοσίευσηαπό aposal » Παρ Μαρ 30, 2018 10:51 am

Κατάλαβα! Πάλι τζάμπα νηστεία έκανες!


Μελίζεται και διαμερίζεται ο Αμνός του Θεού, ο μελιζόμενος και μη διαιρούμενος, ο πάντοτε εσθιόμενος και μηδέποτε δαπανώμενος, αλλά τους μετέχοντας αγιάζων (απόσπασμα από τη Θεία Λειτουργία του Αγίου Ιωάννου του Χρυσοστόμου).

Άβαταρ μέλους
nickzark
Δημοσιεύσεις: 969
Εγγραφή: Πέμ Αύγ 02, 2012 1:19 pm
Τοποθεσία: Νικόλαος, θεσσαλονίκη

Re: Συνάντηση μελών του forum για καφέ & πνευματική συζήτηση στη Σταμάτα Αττικής (μισή ώρα από Κηφισιά με λεωφορείο)

Δημοσίευσηαπό nickzark » Παρ Μαρ 30, 2018 2:42 pm

aposal έγραψε:Κατάλαβα! Πάλι τζάμπα νηστεία έκανες!

Καλα δεν εχω και πολλα να χάσω. Με άλλον με μπέρδεψες?? Ασε που δεν νηστεύω για να χασω κιλά


«Νικηφόρου Ὁσίου, τοῦ λεπροῦ τὰ παλαίσματα,καὶ τὴν ἐν ἀσκήσει ἀνδρείαν, κατεπλάγησαν Ἄγγελοι ὡς ἄλλος γὰρ Ἰὼβ τὰ ἀλγεινά, ὑπέμεινε δοξάζων τὸν Θεόν.... »

Άβαταρ μέλους
aposal
Δημοσιεύσεις: 7219
Εγγραφή: Δευτ Ιούλ 30, 2012 1:12 pm
Τοποθεσία: Απόστολος, Άγιος Δημήτριος Αττικής

Re: Συνάντηση μελών του forum για καφέ & πνευματική συζήτηση στη Σταμάτα Αττικής (μισή ώρα από Κηφισιά με λεωφορείο)

Δημοσίευσηαπό aposal » Παρ Μαρ 30, 2018 3:04 pm

Ο Στάθης ο Σαλονικιός με έλεγε για σένα ότι είσαι - κάπως - ευτραφής. Λάθος έκανε; Ή μήπως εγώ κατάλαβα (πάλι) λάθος;


Μελίζεται και διαμερίζεται ο Αμνός του Θεού, ο μελιζόμενος και μη διαιρούμενος, ο πάντοτε εσθιόμενος και μηδέποτε δαπανώμενος, αλλά τους μετέχοντας αγιάζων (απόσπασμα από τη Θεία Λειτουργία του Αγίου Ιωάννου του Χρυσοστόμου).

Άβαταρ μέλους
Φωτεινή
Δημοσιεύσεις: 2060
Εγγραφή: Παρ Νοέμ 29, 2013 9:01 am
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Συνάντηση μελών του forum για καφέ & πνευματική συζήτηση στη Σταμάτα Αττικής (μισή ώρα από Κηφισιά με λεωφορείο)

Δημοσίευσηαπό Φωτεινή » Παρ Μαρ 30, 2018 3:59 pm

nickzark έγραψε:
aposal έγραψε:Νίκο κοίτα να χάσεις κανένα κιλό τώρα με τη νηστεία και παράτα με στα περήφανα νιάτα μου!

Δεν ζυγιζομαι η αλήθεια είναι. Ιδεα δεν έχω αν έχασα. Δεν φαίνεται κιόλας

aposal έγραψε:Ο Στάθης ο Σαλονικιός με έλεγε για σένα ότι είσαι - κάπως - ευτραφής. Λάθος έκανε; Ή μήπως εγώ κατάλαβα (πάλι) λάθος;


Τα πάχη μου τα κάλλη μου! :roll:


Μη φοβάσαι, μόνο πίστευε.
Μάρκος ε' 36

Άβαταρ μέλους
nickzark
Δημοσιεύσεις: 969
Εγγραφή: Πέμ Αύγ 02, 2012 1:19 pm
Τοποθεσία: Νικόλαος, θεσσαλονίκη

Re: Συνάντηση μελών του forum για καφέ & πνευματική συζήτηση στη Σταμάτα Αττικής (μισή ώρα από Κηφισιά με λεωφορείο)

Δημοσίευσηαπό nickzark » Παρ Μαρ 30, 2018 6:19 pm

nickzark έγραψε:
aposal έγραψε:Κατάλαβα! Πάλι τζάμπα νηστεία έκανες!

Καλα δεν εχω και πολλα να χάσω. Με άλλον με μπέρδεψες?? Ασε που δεν νηστεύω για να χασω κιλά

80 κιλα ρε συ ειμαι με 1.83 υψοσ...ποσο ευτραφης να ειμαι ετσι??


«Νικηφόρου Ὁσίου, τοῦ λεπροῦ τὰ παλαίσματα,καὶ τὴν ἐν ἀσκήσει ἀνδρείαν, κατεπλάγησαν Ἄγγελοι ὡς ἄλλος γὰρ Ἰὼβ τὰ ἀλγεινά, ὑπέμεινε δοξάζων τὸν Θεόν.... »

Άβαταρ μέλους
aposal
Δημοσιεύσεις: 7219
Εγγραφή: Δευτ Ιούλ 30, 2012 1:12 pm
Τοποθεσία: Απόστολος, Άγιος Δημήτριος Αττικής

Re: Συνάντηση μελών του forum για καφέ & πνευματική συζήτηση στη Σταμάτα Αττικής (μισή ώρα από Κηφισιά με λεωφορείο)

Δημοσίευσηαπό aposal » Κυρ Απρ 01, 2018 10:17 pm

Πάνχοντρος!


Μελίζεται και διαμερίζεται ο Αμνός του Θεού, ο μελιζόμενος και μη διαιρούμενος, ο πάντοτε εσθιόμενος και μηδέποτε δαπανώμενος, αλλά τους μετέχοντας αγιάζων (απόσπασμα από τη Θεία Λειτουργία του Αγίου Ιωάννου του Χρυσοστόμου).

Άβαταρ μέλους
Μάνος
Δημοσιεύσεις: 3027
Εγγραφή: Σάβ Δεκ 30, 2017 11:29 pm
Τοποθεσία: Ηράκλειο Κρήτης

Re: Συνάντηση μελών του forum για καφέ & πνευματική συζήτηση στη Σταμάτα Αττικής (μισή ώρα από Κηφισιά με λεωφορείο)

Δημοσίευσηαπό Μάνος » Κυρ Απρ 01, 2018 11:25 pm

:lol: :lol: :lol:


Ἀπὸ τῶν πολλῶν μου ἁμαρτιῶν, ἀσθενεῖ τὸ σῶμα, ἀσθενεῖ μου καὶ ἡ ψυχή· (Άξιον εστίν)


Επιστροφή στο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: 10 και 0 επισκέπτες