Συνάντηση στη Βόρεια Ελλάδα (Άνοιξη 2015)

Συναντήσεις μελών του forum που προγραμματίζονται. Εντυπώσεις και φωτογραφίες από συναντήσεις μελών που έγιναν.

Συντονιστές: Anastasios68, Νίκος, johnge

Άβαταρ μέλους
Anastasios68
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 3833
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 26, 2012 10:31 am
Τοποθεσία: Πεύκη
Επικοινωνία:

Re: Συνάντηση στη Βόρεια Ελλάδα (Άνοιξη 2015)

Δημοσίευσηαπό Anastasios68 » Παρ Φεβ 27, 2015 9:23 am

Κι εγώ εδώ τι κάνω καλέ; «Μπρίκια» κολλάω; (αστειεύομαι φυσικά).
Κι αν δεν έχεις Skype Φωτεινή μου, εύκολα και κυρίως ανέξοδα μπορείς να αποκτήσεις.
Το μόνο που χρειάζεται είναι να δημιουργήσεις (αν δεν έχεις ήδη) ένα λογαριασμό της Microsoft μπαίνοντας στο http://www.outlook.com και αυτομάτως θα έχεις και λογαριασμό στο Skype. Εάν χρησιμοποιείς παλαιότερο λειτουργικό σύστημα στον υπολογιστή σου (π.χ. Windows XP) τότε θα πρέπει να το κατεβάσεις και να το εγκαταστήσεις. Εάν έχεις είτε Windows 7 είτε Windows 8 τότε το Skype βρίσκεται ήδη εγκατεστημένο και μπορείς να το χρησιμοποιήσεις.
Τα μαθήματα μέσω Skype είναι αρκετά διαδεδομένα τα τελευταία χρόνια και εγώ κάνω ένα τέτοιο σε έναν φοιτητή που βρίσκεται στην Αγγλία!


«ὃς δ' ἂν εἲπῃ τῷ ἀδελφῷ αὐτοῦ, ῥακά, ἒνοχος ἒσται τῷ συνεδρίῳ»
Κατά Ματθαῖον, Κεφ. 5, 22

Άβαταρ μέλους
nickzark
Δημοσιεύσεις: 969
Εγγραφή: Πέμ Αύγ 02, 2012 1:19 pm
Τοποθεσία: Νικόλαος, θεσσαλονίκη

Re: Συνάντηση στη Βόρεια Ελλάδα (Άνοιξη 2015)

Δημοσίευσηαπό nickzark » Παρ Φεβ 27, 2015 3:59 pm

Καλα και πως κανετε τα μαθηματα αληθεια??εχω μηνει στα παλια τα χρονια εγω/Η πληρωμη???


«Νικηφόρου Ὁσίου, τοῦ λεπροῦ τὰ παλαίσματα,καὶ τὴν ἐν ἀσκήσει ἀνδρείαν, κατεπλάγησαν Ἄγγελοι ὡς ἄλλος γὰρ Ἰὼβ τὰ ἀλγεινά, ὑπέμεινε δοξάζων τὸν Θεόν.... »

Άβαταρ μέλους
Νίκος
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 6867
Εγγραφή: Παρ Ιούλ 27, 2012 11:05 am
Τοποθεσία: Κοζάνη

Re: Συνάντηση στη Βόρεια Ελλάδα (Άνοιξη 2015)

Δημοσίευσηαπό Νίκος » Παρ Φεβ 27, 2015 6:29 pm

Μα είναι απλό, με e-banking :D .


Ο Θεός, ιλάσθητί μοι τώ αμαρτωλώ και ελέησόν με.

Άβαταρ μέλους
nickzark
Δημοσιεύσεις: 969
Εγγραφή: Πέμ Αύγ 02, 2012 1:19 pm
Τοποθεσία: Νικόλαος, θεσσαλονίκη

Re: Συνάντηση στη Βόρεια Ελλάδα (Άνοιξη 2015)

Δημοσίευσηαπό nickzark » Σάβ Φεβ 28, 2015 2:33 am

καλα ναι.για πιο αμεσα.αν καποιος δεν εχει???καλα θα μου πειτε σε μια κουταλια νερο πνιγομαι τωρα αλλα εχω μηνει στα παλια εγω λιγο :D


«Νικηφόρου Ὁσίου, τοῦ λεπροῦ τὰ παλαίσματα,καὶ τὴν ἐν ἀσκήσει ἀνδρείαν, κατεπλάγησαν Ἄγγελοι ὡς ἄλλος γὰρ Ἰὼβ τὰ ἀλγεινά, ὑπέμεινε δοξάζων τὸν Θεόν.... »

Πέτρος
Δημοσιεύσεις: 1646
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 19, 2015 9:32 am

Re: Συνάντηση στη Βόρεια Ελλάδα (Άνοιξη 2015)

Δημοσίευσηαπό Πέτρος » Σάβ Φεβ 28, 2015 4:00 am

Εεε όχι και λίγο Νίκο.
Στην εποχή του λίθου βρίσκεσαι ακόμη ! :D



Άβαταρ μέλους
Φωτεινή
Δημοσιεύσεις: 2060
Εγγραφή: Παρ Νοέμ 29, 2013 9:01 am
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Συνάντηση στη Βόρεια Ελλάδα (Άνοιξη 2015)

Δημοσίευσηαπό Φωτεινή » Σάβ Φεβ 28, 2015 11:56 am

Πέτρος έγραψε:Εεε όχι και λίγο Νίκο.
Στην εποχή του λίθου βρίσκεσαι ακόμη ! :D

Και εγώ επίσης. :D Με την τεχνολογία και με τον υπολογιστή μου έχω μία σχέση αγάπης και μίσους. Τα περισσότερα πράγματα τα έμαθα πειραματιζόμενη. Οπότε καταλαβαίνω τον Νίκο απόλυτα!!!! :lol: :lol:
Νίκο μου, καλωσόρισες στο κλαμπ! :lol: :lol:


Μη φοβάσαι, μόνο πίστευε.
Μάρκος ε' 36

Άβαταρ μέλους
nickzark
Δημοσιεύσεις: 969
Εγγραφή: Πέμ Αύγ 02, 2012 1:19 pm
Τοποθεσία: Νικόλαος, θεσσαλονίκη

Re: Συνάντηση στη Βόρεια Ελλάδα (Άνοιξη 2015)

Δημοσίευσηαπό nickzark » Σάβ Φεβ 28, 2015 3:39 pm

ΦΩΤΕΙΝΗ έγραψε:
Πέτρος έγραψε:Εεε όχι και λίγο Νίκο.
Στην εποχή του λίθου βρίσκεσαι ακόμη ! :D

Και εγώ επίσης. :D Με την τεχνολογία και με τον υπολογιστή μου έχω μία σχέση αγάπης και μίσους. Τα περισσότερα πράγματα τα έμαθα πειραματιζόμενη. Οπότε καταλαβαίνω τον Νίκο απόλυτα!!!! :lol: :lol:
Νίκο μου, καλωσόρισες στο κλαμπ! :lol: :lol:

:lol: :lol: :lol: Eυχαριστω πολυ Φωτεινη.Ε ναι βρε συ.Εγω με φροντιστηρια ξερω και ανθρωπινη επαφη.μου ξενιζει λιγο μεσω υπολογιστη μαθηματα κτλ.Μου αρεσει η εποχη του λιθου μαλλον. :lol: :lol: :lol:


«Νικηφόρου Ὁσίου, τοῦ λεπροῦ τὰ παλαίσματα,καὶ τὴν ἐν ἀσκήσει ἀνδρείαν, κατεπλάγησαν Ἄγγελοι ὡς ἄλλος γὰρ Ἰὼβ τὰ ἀλγεινά, ὑπέμεινε δοξάζων τὸν Θεόν.... »

Άβαταρ μέλους
Κωνσταντίνα
Δημοσιεύσεις: 181
Εγγραφή: Παρ Ιούλ 27, 2012 3:26 pm
Τοποθεσία: Στο παραμύθι μου

Δημοσίευσηαπό Κωνσταντίνα » Κυρ Μαρ 01, 2015 12:29 pm

Μαζευτήκαμε αρκετοί βλέπω στη Βόρεια Ελλάδα. :D Θεού θέλοντος ευελπιστώ να είμαι κι εγώ στη συνάντηση, αν και με τη Φωτεινή μπορεί ήδη να έχουμε συναντηθεί χωρίς να το ξέρουμε μιας και κυκλοφορούμε σε κοινά μέρη. 8-)


Το χαμόγελο είναι το φως του προσώπου μας που δείχνει πώς η καρδιά μας είναι μέσα.

Άβαταρ μέλους
Φωτεινή
Δημοσιεύσεις: 2060
Εγγραφή: Παρ Νοέμ 29, 2013 9:01 am
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Συνάντηση στη Βόρεια Ελλάδα (Άνοιξη 2015)

Δημοσίευσηαπό Φωτεινή » Κυρ Μαρ 01, 2015 1:43 pm

Ntina έγραψε:Μαζευτήκαμε αρκετοί βλέπω στη Βόρεια Ελλάδα. :D Θεού θέλοντος ευελπιστώ να είμαι κι εγώ στη συνάντηση, αν και με τη Φωτεινή μπορεί ήδη να έχουμε συναντηθεί χωρίς να το ξέρουμε μιας και κυκλοφορούμε σε κοινά μέρη. 8-)

Καλή μου Ντίνα συντοπίτισσα! Ο κόσμος, λένε, είναι πολύ μικρός!!! Θα γελάσω πολύ, εαν όταν σε αντικρύσω στη συνάντησή μας που θα γίνει - πρώτα ο Θεός - διαπιστώσω πως σε ξέρω ήδη! Η ζωή ούτως ή άλλως είναι γεμάτη εκπλήξεις... 8-) 8-) 8-)


Μη φοβάσαι, μόνο πίστευε.
Μάρκος ε' 36

Άβαταρ μέλους
Νίκος
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 6867
Εγγραφή: Παρ Ιούλ 27, 2012 11:05 am
Τοποθεσία: Κοζάνη

Re: Συνάντηση στη Βόρεια Ελλάδα (Άνοιξη 2015)

Δημοσίευσηαπό Νίκος » Δευτ Μαρ 02, 2015 11:43 am

Όσον αφορά το θέμα της συνάντησης, αφού Φωτεινή δεν μπορείς πριν το Πάσχα, ας βάλουμε έναν εφικτό στόχο μετά το Πάσχα. Ας πούμε την Κυριακή των Μυροφόρων (26 Απριλίου). Είναι καλά;


Ο Θεός, ιλάσθητί μοι τώ αμαρτωλώ και ελέησόν με.


Επιστροφή στο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: 10 και 0 επισκέπτες