Συνάντηση στη Βόρεια Ελλάδα (Άνοιξη 2015)

Συναντήσεις μελών του forum που προγραμματίζονται. Εντυπώσεις και φωτογραφίες από συναντήσεις μελών που έγιναν.

Συντονιστές: Anastasios68, Νίκος, johnge

Άβαταρ μέλους
Φωτεινή
Δημοσιεύσεις: 2060
Εγγραφή: Παρ Νοέμ 29, 2013 9:01 am
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Συνάντηση στη Βόρεια Ελλάδα (Άνοιξη 2015)

Δημοσίευσηαπό Φωτεινή » Τρί Φεβ 24, 2015 9:59 pm

Ανοίγω το θέμα αυτό για όσες και όσους κατοικούμε στη Βόρεια Ελλάδα. Τον περασμένο Σεπτέμβρη δεν καταφέραμε να συναντηθούμε. Ευελπιστώ πως θα τα καταφέρουμε τώρα την Άνοιξη. Τι θα λέγατε για μετά το Πάσχα γύρω στον Απρίλη ή Μάιο, πρώτα ο Θεός; Είναι βέβαια νωρίς ακόμη για να το κανονίσουμε, αλλά ας το έχετε στο πίσω μέρος του μυαλού σας... Θα επανέλθω στο θέμα περιμένοντας και τις δικές σας ιδέες και προτάσεις... Ας ξυπνήσουμε οι Βόρειοι. Τα προβλήματα και οι δουλειές ποτέ δεν τελειώνουν. Ας ξεκλέψουμε λίγο από το χρόνο μας! Μία Κυριακή είναι. Δεν γνωρίζω κανέναν σας προσωπικά. Καιρός να πούμε και μία Καλημέρα - Καλησπέρα και από κοντά!!! :) :) :) :)


Μη φοβάσαι, μόνο πίστευε.
Μάρκος ε' 36

Άβαταρ μέλους
nickzark
Δημοσιεύσεις: 969
Εγγραφή: Πέμ Αύγ 02, 2012 1:19 pm
Τοποθεσία: Νικόλαος, θεσσαλονίκη

Re: Συνάντηση στη Βόρεια Ελλάδα (Άνοιξη 2015)

Δημοσίευσηαπό nickzark » Τρί Φεβ 24, 2015 10:31 pm

Καλή ιδέα


«Νικηφόρου Ὁσίου, τοῦ λεπροῦ τὰ παλαίσματα,καὶ τὴν ἐν ἀσκήσει ἀνδρείαν, κατεπλάγησαν Ἄγγελοι ὡς ἄλλος γὰρ Ἰὼβ τὰ ἀλγεινά, ὑπέμεινε δοξάζων τὸν Θεόν.... »

Πέτρος
Δημοσιεύσεις: 1646
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 19, 2015 9:32 am

Re: Συνάντηση στη Βόρεια Ελλάδα (Άνοιξη 2015)

Δημοσίευσηαπό Πέτρος » Τετ Φεβ 25, 2015 12:29 am

Πολύ καλή ιδέα θα έλεγα και με καλή διάθεση θα πάρει σάρκα και οστά.
Μπράβο Φωτεινή !



Άβαταρ μέλους
Φωτεινή
Δημοσιεύσεις: 2060
Εγγραφή: Παρ Νοέμ 29, 2013 9:01 am
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Συνάντηση στη Βόρεια Ελλάδα (Άνοιξη 2015)

Δημοσίευσηαπό Φωτεινή » Τετ Φεβ 25, 2015 3:31 pm

Πέτρος έγραψε:Πολύ καλή ιδέα θα έλεγα και με καλή διάθεση θα πάρει σάρκα και οστά.
Μπράβο Φωτεινή !

Προς το παρόν κρατώ μικρό καλάθι, διότι κατανοώ πως τα αδέλφια μας έχουν πολλές υποχρεώσεις και έγνοιες, λόγω του ότι έχουν τις οικογένειές τους. Εγώ επειδή δεν έχω οικογένεια είμαι σε αυτό το θέμα πιο ευέλικτη. Αλλά θα πω βέβαια "Θεού θέλοντος, διότι είμαστε και άνθρωποι, όπου και κάτι απρόοπτο μπορεί να μας συμβεί. Γι' αυτό και το έθεσα το θέμα τόσο νωρίς, για να μπορούμε να κάνουμε τους προγραμματισμούς μας. Ας είμαστε καλά εως τότε και θα βρούμε μία μέρα να συναντηθούμε! Συμφωνείτε αδέλφια μου, Βορειοελλαδίτες; Και οι Νότιοι είστε ευπρόσδεκτοι, δεν θα σας αποκλείσουμε, αλλά ξέρω πως λόγω απόστασης και εξόδων τα πράγματα είναι πιο δύσκολα! Υπάρχει και η κρίση θα μου πείτε πολύ σωστά... ξέρω ξέρω! ;)


Μη φοβάσαι, μόνο πίστευε.
Μάρκος ε' 36

Άβαταρ μέλους
nickzark
Δημοσιεύσεις: 969
Εγγραφή: Πέμ Αύγ 02, 2012 1:19 pm
Τοποθεσία: Νικόλαος, θεσσαλονίκη

Re: Συνάντηση στη Βόρεια Ελλάδα (Άνοιξη 2015)

Δημοσίευσηαπό nickzark » Τετ Φεβ 25, 2015 3:44 pm

Εγω συμφωνω.Το εχουμε ξανα πραξει παλια.τοτε ειχα φερει και τον 10 μηνων περιπου γιο μου.Στην αναγκη φερνω παλι το παιδι αν οι οικογενειακες υποχρεωσεις το φερουν ετσι.Το πολυ να φερω και το αλλο :lol:


«Νικηφόρου Ὁσίου, τοῦ λεπροῦ τὰ παλαίσματα,καὶ τὴν ἐν ἀσκήσει ἀνδρείαν, κατεπλάγησαν Ἄγγελοι ὡς ἄλλος γὰρ Ἰὼβ τὰ ἀλγεινά, ὑπέμεινε δοξάζων τὸν Θεόν.... »

Άβαταρ μέλους
Φωτεινή
Δημοσιεύσεις: 2060
Εγγραφή: Παρ Νοέμ 29, 2013 9:01 am
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Συνάντηση στη Βόρεια Ελλάδα (Άνοιξη 2015)

Δημοσίευσηαπό Φωτεινή » Τετ Φεβ 25, 2015 3:47 pm

nickzark έγραψε:Εγω συμφωνω.Το εχουμε ξανα πραξει παλια.τοτε ειχα φερει και τον 10 μηνων περιπου γιο μου.Στην αναγκη φερνω παλι το παιδι αν οι οικογενειακες υποχρεωσεις το φερουν ετσι.Το πολυ να φερω και το αλλο :lol:

Θα τους μάθω και κανένα γερμανικό τραγουδάκι... νανούρισμα δυστυχώς δεν γνωρίζω! ;)


Μη φοβάσαι, μόνο πίστευε.
Μάρκος ε' 36

Άβαταρ μέλους
nickzark
Δημοσιεύσεις: 969
Εγγραφή: Πέμ Αύγ 02, 2012 1:19 pm
Τοποθεσία: Νικόλαος, θεσσαλονίκη

Re: Συνάντηση στη Βόρεια Ελλάδα (Άνοιξη 2015)

Δημοσίευσηαπό nickzark » Τετ Φεβ 25, 2015 4:02 pm

ΦΩΤΕΙΝΗ έγραψε:
nickzark έγραψε:Εγω συμφωνω.Το εχουμε ξανα πραξει παλια.τοτε ειχα φερει και τον 10 μηνων περιπου γιο μου.Στην αναγκη φερνω παλι το παιδι αν οι οικογενειακες υποχρεωσεις το φερουν ετσι.Το πολυ να φερω και το αλλο :lol:

Θα τους μάθω και κανένα γερμανικό τραγουδάκι... νανούρισμα δυστυχώς δεν γνωρίζω! ;)

xaxaxaxax/Δεν μαθαινεις εμενα καλυτερα.απο τα 4 μεχρι τα 8 μου βρισκομουν Γερμανια.Γυρισαμε Ελλαδα στα 14 περιπου πηρα το πτυχιο στο φροντιστηριο και απο τοτε δεν ξαναμιλησα.εχω ξεχασει σχεδον τα παντα.θελω ενα μεγαλο!!!! φρεσκαρισμα :lol: :lol:


«Νικηφόρου Ὁσίου, τοῦ λεπροῦ τὰ παλαίσματα,καὶ τὴν ἐν ἀσκήσει ἀνδρείαν, κατεπλάγησαν Ἄγγελοι ὡς ἄλλος γὰρ Ἰὼβ τὰ ἀλγεινά, ὑπέμεινε δοξάζων τὸν Θεόν.... »

Πέτρος
Δημοσιεύσεις: 1646
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 19, 2015 9:32 am

Re: Συνάντηση στη Βόρεια Ελλάδα (Άνοιξη 2015)

Δημοσίευσηαπό Πέτρος » Τετ Φεβ 25, 2015 5:52 pm

Πρώτα ο Θεός νά 'μαστε καλά !



Άβαταρ μέλους
Νίκος
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 6863
Εγγραφή: Παρ Ιούλ 27, 2012 11:05 am
Τοποθεσία: Κοζάνη

Re: Συνάντηση στη Βόρεια Ελλάδα (Άνοιξη 2015)

Δημοσίευσηαπό Νίκος » Παρ Φεβ 27, 2015 8:14 am

Φωτεινή, μαθήματα Γερμανικών μέσω skype κάνεις; Γιατί, μου φαίνεται αυτός είναι ο μόνος τρόπος για να συνεχίσω τα Γερμανικά που σταμάτησα λόγω οικονομικής στενότητας.

Όσο για τη συνάντηση, εγώ είμαι μέσα, αλλά για τι βρε παιδιά μετά το Πάσχα; Πιο νωρίς δε γίνεται; Ας πούμε του Ευαγγελισμού, 25 Μαρτίου (που τρώμε και ψάρι :D ).


Ο Θεός, ιλάσθητί μοι τώ αμαρτωλώ και ελέησόν με.

Άβαταρ μέλους
Φωτεινή
Δημοσιεύσεις: 2060
Εγγραφή: Παρ Νοέμ 29, 2013 9:01 am
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Συνάντηση στη Βόρεια Ελλάδα (Άνοιξη 2015)

Δημοσίευσηαπό Φωτεινή » Παρ Φεβ 27, 2015 9:15 am

Νίκο μου, δυστυχώς δεν μπορώ νωρίτερα! Γι' αυτό και πρότεινα για μετά το Πάσχα... Όσο για μαθήματα γερμανικών μέσω Skype, δεν έχω Skype... Tut mir leid!!!


Μη φοβάσαι, μόνο πίστευε.
Μάρκος ε' 36


Επιστροφή στο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: 6 και 0 επισκέπτες