Συνάντηση στη Βόρεια Ελλάδα (Άνοιξη 2015)

Συναντήσεις μελών του forum που προγραμματίζονται. Εντυπώσεις και φωτογραφίες από συναντήσεις μελών που έγιναν.

Συντονιστές: Anastasios68, Νίκος, johnge

Πέτρος
Δημοσιεύσεις: 1646
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 19, 2015 9:32 am

Re: Συνάντηση στη Βόρεια Ελλάδα (Άνοιξη 2015)

Δημοσίευσηαπό Πέτρος » Τετ Μαρ 11, 2015 7:17 pm

Νίκος έγραψε:Συμφωνώ κι εγώ με τις 26 Απριλίου (άλλωστε το πρότεινα πρώτος). Επομένως μένει να ορίσουμε το πρόγραμμα και τον τόπο συνάντησης. Αυτοκίνητα υπάρχουν, επομένως μη θεωρήσετε ότι αυτό αποτελεί πρόβλημα.

Εγώ προτείνω προσκύνημα στην Ι. Μονή Παντοκράτορος Μελισσοχωρίου (Λαγκαδά) και την Ι. Μονή Αγίας Τριάδος Πέντε Βρυσών (Λαγκαδά). Μετά γεύμα σε ένα καλό ταβερνάκι της περιοχής. Το απόγευμα προσκύνημα στην Ιερά Μονή Παναγίας Θεοσκεπάστου Σοχού Λαγκαδά (μετόχι της Ι.Μ. Δοχειαρίου) και λήξη της συνάντησης.

Το ξεκίνημα της συνάντησης για τους Θεσσαλονικείς κι εμάς που είμαστε από πιο νότια μπορεί να γίνει κάπου στη Δυτική Θεσσαλονίκη για να μοιραστούμε στα αυτοκίνητα.


Ευχαριστούμε πολύ Νίκο.
Την μονή Αγίας Τριάδος στις Πέντε Βρύσες δεν την ήξερα.



Άβαταρ μέλους
nickzark
Δημοσιεύσεις: 969
Εγγραφή: Πέμ Αύγ 02, 2012 1:19 pm
Τοποθεσία: Νικόλαος, θεσσαλονίκη

Re: Συνάντηση στη Βόρεια Ελλάδα (Άνοιξη 2015)

Δημοσίευσηαπό nickzark » Πέμ Μαρ 12, 2015 12:29 am

Εγω βασικα δεν ξερω κανενα απο τα προαναφερομενα μερη οποτε οπως ειναι φυσικο μου αρεσει η ιδεα να δω νεα προσκυνηματα .Μερος συναντησης δεν ξερω μονο.καπου που να εχει μεγαλο παρκινγκ για αρχη.πχ θα ελεγα στα ster gate που ειναι δυτικα.τι λετε??


«Νικηφόρου Ὁσίου, τοῦ λεπροῦ τὰ παλαίσματα,καὶ τὴν ἐν ἀσκήσει ἀνδρείαν, κατεπλάγησαν Ἄγγελοι ὡς ἄλλος γὰρ Ἰὼβ τὰ ἀλγεινά, ὑπέμεινε δοξάζων τὸν Θεόν.... »

Άβαταρ μέλους
Φωτεινή
Δημοσιεύσεις: 2060
Εγγραφή: Παρ Νοέμ 29, 2013 9:01 am
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Συνάντηση στη Βόρεια Ελλάδα (Άνοιξη 2015)

Δημοσίευσηαπό Φωτεινή » Πέμ Μαρ 12, 2015 1:04 pm

nickzark έγραψε:Εγω βασικα δεν ξερω κανενα απο τα προαναφερομενα μερη οποτε οπως ειναι φυσικο μου αρεσει η ιδεα να δω νεα προσκυνηματα

Συμφωνώ! Ούτε και εγώ τα γνωρίζω. Ευκαιρία λοιπόν να τα γνωρίσουμε από κοντά...


Μη φοβάσαι, μόνο πίστευε.
Μάρκος ε' 36

Άβαταρ μέλους
ΕΛΙΣΑΒΕΤ
Δημοσιεύσεις: 380
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 15, 2013 2:34 pm
Τοποθεσία: Έλλη, Εύοσμος Θεσ/νίκης

Re: Συνάντηση στη Βόρεια Ελλάδα (Άνοιξη 2015)

Δημοσίευσηαπό ΕΛΙΣΑΒΕΤ » Πέμ Μαρ 12, 2015 2:06 pm

ΦΩΤΕΙΝΗ έγραψε:Συμφωνώ! Ούτε και εγώ τα γνωρίζω. Ευκαιρία λοιπόν να τα γνωρίσουμε από κοντά...

Παρομοίως! :)


Δρόμος για τη γνώση είναι η απάθεια και η ταπείνωση. Χωρίς αυτά κανείς δε θα δει τον Κύριο. (Άγιος Μάξιμος ο Ομολογητής)

Άβαταρ μέλους
Νίκος
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 6867
Εγγραφή: Παρ Ιούλ 27, 2012 11:05 am
Τοποθεσία: Κοζάνη

Re: Συνάντηση στη Βόρεια Ελλάδα (Άνοιξη 2015)

Δημοσίευσηαπό Νίκος » Κυρ Μαρ 22, 2015 9:57 pm

Αδέλφια, θέλω να σας παρακαλέσω να αναβάλουμε για αρχές Μαΐου τη συνάντηση, επειδή μετά το Πάσχα, πρώτα ο Θεός, θα γεννήσει η κόρη μου το δεύτερό της παιδάκι και είναι πολύ πιθανόν την Κυριακή των Μυροφόρων να είμαι πολύ μακρυά από τη Θεσσαλονίκη.

Αν μπορούμε να αναβάλλουμε για 2 βδομάδες, είναι πολύ πιο πιθανό να τα καταφέρω.


Ο Θεός, ιλάσθητί μοι τώ αμαρτωλώ και ελέησόν με.

Άβαταρ μέλους
Φωτεινή
Δημοσιεύσεις: 2060
Εγγραφή: Παρ Νοέμ 29, 2013 9:01 am
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Συνάντηση στη Βόρεια Ελλάδα (Άνοιξη 2015)

Δημοσίευσηαπό Φωτεινή » Κυρ Μαρ 22, 2015 10:06 pm

Νίκος έγραψε:Αδέλφια, θέλω να σας παρακαλέσω να αναβάλουμε για αρχές Μαΐου τη συνάντηση, επειδή μετά το Πάσχα, πρώτα ο Θεός, θα γεννήσει η κόρη μου το δεύτερό της παιδάκι και είναι πολύ πιθανόν την Κυριακή των Μυροφόρων να είμαι πολύ μακρυά από τη Θεσσαλονίκη.

Αν μπορούμε να αναβάλλουμε για 2 βδομάδες, είναι πολύ πιο πιθανό να τα καταφέρω.

Νίκο μου, κανένα πρόβλημα! Ας γίνει αρχές Μαΐου. Τόσο εγώ όσο και η Ελισάβετ συμφωνούμε. Άντε, με το καλό να έρθει το εγγονάκι!!! Ευχόμαστε όλα να πάνε καλά!!! :) :) :)


Μη φοβάσαι, μόνο πίστευε.
Μάρκος ε' 36

Πέτρος
Δημοσιεύσεις: 1646
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 19, 2015 9:32 am

Re: Συνάντηση στη Βόρεια Ελλάδα (Άνοιξη 2015)

Δημοσίευσηαπό Πέτρος » Κυρ Μαρ 22, 2015 10:38 pm

Εννοείται Νίκο μας !
Μην το σκέφτεσαι καθόλου.
Εύχομαι κι εγώ να πάνε όλα καλά.



Άβαταρ μέλους
nickzark
Δημοσιεύσεις: 969
Εγγραφή: Πέμ Αύγ 02, 2012 1:19 pm
Τοποθεσία: Νικόλαος, θεσσαλονίκη

Re: Συνάντηση στη Βόρεια Ελλάδα (Άνοιξη 2015)

Δημοσίευσηαπό nickzark » Δευτ Μαρ 23, 2015 1:18 am

Αν γινεται μετα τις 3 Μαιου παιδια.Τοτε βαφτιζω το δικο μου παιδι οποτε δυσκολο να ερθω.αν δεν σας βολευει δεν πειραζει.


«Νικηφόρου Ὁσίου, τοῦ λεπροῦ τὰ παλαίσματα,καὶ τὴν ἐν ἀσκήσει ἀνδρείαν, κατεπλάγησαν Ἄγγελοι ὡς ἄλλος γὰρ Ἰὼβ τὰ ἀλγεινά, ὑπέμεινε δοξάζων τὸν Θεόν.... »

Άβαταρ μέλους
Νίκος
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 6867
Εγγραφή: Παρ Ιούλ 27, 2012 11:05 am
Τοποθεσία: Κοζάνη

Re: Συνάντηση στη Βόρεια Ελλάδα (Άνοιξη 2015)

Δημοσίευσηαπό Νίκος » Δευτ Μαρ 23, 2015 9:05 am

Προτείνω Κυριακή 10 Μαΐου. Νίκο μου με το καλό και καλοφώτιστο να είναι. Κορίτσια ευχαριστώ για τις ευχές.


Ο Θεός, ιλάσθητί μοι τώ αμαρτωλώ και ελέησόν με.

Άβαταρ μέλους
nickzark
Δημοσιεύσεις: 969
Εγγραφή: Πέμ Αύγ 02, 2012 1:19 pm
Τοποθεσία: Νικόλαος, θεσσαλονίκη

Re: Συνάντηση στη Βόρεια Ελλάδα (Άνοιξη 2015)

Δημοσίευσηαπό nickzark » Δευτ Μαρ 23, 2015 1:52 pm

Eυχαριστω Νικο.Νασαι καλα.Καθε καλο και για σενα.Συμφωνω με τις 10 Μαιου εγω


«Νικηφόρου Ὁσίου, τοῦ λεπροῦ τὰ παλαίσματα,καὶ τὴν ἐν ἀσκήσει ἀνδρείαν, κατεπλάγησαν Ἄγγελοι ὡς ἄλλος γὰρ Ἰὼβ τὰ ἀλγεινά, ὑπέμεινε δοξάζων τὸν Θεόν.... »


Επιστροφή στο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: 25 και 0 επισκέπτες