Συνάντηση μελών του forum για καφέ & πνευματική συζήτηση στη Σταμάτα Αττικής (μισή ώρα από Κηφισιά με λεωφορείο)

Συναντήσεις μελών του forum που προγραμματίζονται. Εντυπώσεις και φωτογραφίες από συναντήσεις μελών που έγιναν.

Συντονιστές: Anastasios68, Νίκος, johnge

Α.Γ.
Δημοσιεύσεις: 824
Εγγραφή: Παρ Φεβ 12, 2016 11:46 pm

Συνάντηση μελών του forum για καφέ & πνευματική συζήτηση στη Σταμάτα Αττικής (μισή ώρα από Κηφισιά με λεωφορείο)

Δημοσίευσηαπό Α.Γ. » Παρ Φεβ 16, 2018 7:48 pm

Γεια σας αδελφοί μου!! Οποια Δευτέρα θέλετε από 1 Μαρτίου και έπειτα μπορούμε να κανονίσουμε συνάντηση εδώ που μένω για καφέ και πνευματική συζήτηση και για να γνωριστούμε! Μένω στη Σταμάτα Αττικής. Απλά, μπορώ μόνο Δευτέρες απόγευμα κατά της 5.00-6.00 μπορείτε να έρθετε.

Είμαι μοναχός (για όποιον δεν το ξέρει) και μένω μαζί με τον Πνευματικό μου Πατέρα και άλλον έναν μοναχό εδω στη Σταμάτα, μέχρι να ετοιμαστεί το μοναστηράκι μας στον Ωρωπό που τώρα κτίζουμε την πρώτη πτέρυγα για να πάμε εκεί.

Όλοι οι εν Χριστώ αδελφοί και όλες οι εν Χριστώ αδελφές από το φόρουμ είστε ευπρόσδεκτοι και ευπρόσδεκτες για την συνάντηση!



Α.Γ.
Δημοσιεύσεις: 824
Εγγραφή: Παρ Φεβ 12, 2016 11:46 pm

Re: Συνάντηση μελών του forum για καφέ & πνευματική συζήτηση στη Σταμάτα Αττικής (μισή ώρα από Κηφισιά με λεωφορείο)

Δημοσίευσηαπό Α.Γ. » Σάβ Φεβ 17, 2018 1:06 am

Χωράμε γύρω στα 20 άτομα. Αρα πείτε μου ποιοι θαρθετε κι αν μαζευτούν πάνω από 20 άτομα κάνουμε κι άλλη συνάντηση για καφέ και πνευματική συζήτηση σε επόμενη Δευτέρα. :)



Άβαταρ μέλους
Anastasios68
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 3831
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 26, 2012 10:31 am
Τοποθεσία: Πεύκη
Επικοινωνία:

Re: Συνάντηση μελών του forum για καφέ & πνευματική συζήτηση στη Σταμάτα Αττικής (μισή ώρα από Κηφισιά με λεωφορείο)

Δημοσίευσηαπό Anastasios68 » Σάβ Φεβ 17, 2018 7:43 pm

Δηλώνω πρώτος παρών στο κάλεσμα αυτό του πατρός Άβελ.
Θα λείπω εκτός Ελλάδας από τις 25 Φεβρουαρίου και συν Θεώ θα επιστρέψω στις 2 Μαρτίου.
Μετά από αυτήν την ημερομηνία, ποιος θα ήθελε να κανονίσουμε να πάμε παρέα στον πατέρα Άβελ;


«ὃς δ' ἂν εἲπῃ τῷ ἀδελφῷ αὐτοῦ, ῥακά, ἒνοχος ἒσται τῷ συνεδρίῳ»
Κατά Ματθαῖον, Κεφ. 5, 22

Α.Γ.
Δημοσιεύσεις: 824
Εγγραφή: Παρ Φεβ 12, 2016 11:46 pm

Re: Συνάντηση μελών του forum για καφέ & πνευματική συζήτηση στη Σταμάτα Αττικής (μισή ώρα από Κηφισιά με λεωφορείο)

Δημοσίευσηαπό Α.Γ. » Δευτ Μαρ 05, 2018 9:45 am

Καλημέρα εν Χριστώ αδέλφια! Όποιοι από τό φόρουμ θέλουν, μπορούν ναρθουν σήμερα κατα 6 το απόγευμα να πιουμε καφέ, να γνωριστούμε από κοντά και να συζητήσουμε διάφορα πνευματικά θέματα.



Άβαταρ μέλους
Anastasios68
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 3831
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 26, 2012 10:31 am
Τοποθεσία: Πεύκη
Επικοινωνία:

Re: Συνάντηση μελών του forum για καφέ & πνευματική συζήτηση στη Σταμάτα Αττικής (μισή ώρα από Κηφισιά με λεωφορείο)

Δημοσίευσηαπό Anastasios68 » Δευτ Μαρ 05, 2018 2:13 pm

Πατέρα μου, πολύ θέλω να έρθω σήμερα, έχω όμως ένα επαγγελματικό ραντεβού την ίδια ακριβώς ώρα.
Ελπίζω να τα καταφέρω την επόμενη εβδομάδα.


«ὃς δ' ἂν εἲπῃ τῷ ἀδελφῷ αὐτοῦ, ῥακά, ἒνοχος ἒσται τῷ συνεδρίῳ»
Κατά Ματθαῖον, Κεφ. 5, 22

Άβαταρ μέλους
Μάνος
Δημοσιεύσεις: 3027
Εγγραφή: Σάβ Δεκ 30, 2017 11:29 pm
Τοποθεσία: Ηράκλειο Κρήτης

Re: Συνάντηση μελών του forum για καφέ & πνευματική συζήτηση στη Σταμάτα Αττικής (μισή ώρα από Κηφισιά με λεωφορείο)

Δημοσίευσηαπό Μάνος » Δευτ Μαρ 05, 2018 2:18 pm

Για του Ηρακλειώτες Κρητικούς δεν υπάρχει μέση λύση; :lol: Αστειεύομαι και ελπίζω αν είμαι στην Αθήνα κάποια στιγμή να έρθω σε κάποια προγραμματισμένη συνάντηση :)


Ἀπὸ τῶν πολλῶν μου ἁμαρτιῶν, ἀσθενεῖ τὸ σῶμα, ἀσθενεῖ μου καὶ ἡ ψυχή· (Άξιον εστίν)

Α.Γ.
Δημοσιεύσεις: 824
Εγγραφή: Παρ Φεβ 12, 2016 11:46 pm

Re: Συνάντηση μελών του forum για καφέ & πνευματική συζήτηση στη Σταμάτα Αττικής (μισή ώρα από Κηφισιά με λεωφορείο)

Δημοσίευσηαπό Α.Γ. » Δευτ Μαρ 05, 2018 2:31 pm

Ok αδελφοι μου! Να ξέρετε ότι κάθε Δευτέρα, οποιαδήποτε Δευτέρα θέλετε η προσκληση είναι ανοικτή! :)

Χαχα! Αμην Μάνο! Αν βρεθεις κάποια Δευτέρα Αθήνα γραψε μου να ερθεις για καφε και η υπολοιπη παρεα όποιος μπορεί! Πολυ θα χαρώ! :)



Άβαταρ μέλους
Μάνος
Δημοσιεύσεις: 3027
Εγγραφή: Σάβ Δεκ 30, 2017 11:29 pm
Τοποθεσία: Ηράκλειο Κρήτης

Re: Συνάντηση μελών του forum για καφέ & πνευματική συζήτηση στη Σταμάτα Αττικής (μισή ώρα από Κηφισιά με λεωφορείο)

Δημοσίευσηαπό Μάνος » Δευτ Μαρ 05, 2018 3:53 pm

Αμήν Αμήν Πάτερ :)


Ἀπὸ τῶν πολλῶν μου ἁμαρτιῶν, ἀσθενεῖ τὸ σῶμα, ἀσθενεῖ μου καὶ ἡ ψυχή· (Άξιον εστίν)

Άβαταρ μέλους
aposal
Δημοσιεύσεις: 7219
Εγγραφή: Δευτ Ιούλ 30, 2012 1:12 pm
Τοποθεσία: Απόστολος, Άγιος Δημήτριος Αττικής

Re: Συνάντηση μελών του forum για καφέ & πνευματική συζήτηση στη Σταμάτα Αττικής (μισή ώρα από Κηφισιά με λεωφορείο)

Δημοσίευσηαπό aposal » Δευτ Μαρ 05, 2018 10:34 pm

Τι μου θυμήσατε πάτερ! Τις δικές μου προσπάθειες να βρεθούμε οι συμφορουμίτες των Αθηνών! Παλιά βέβαια (2008-2012) είμασταν περισσότερα ενεργά άτομα και δίναμε ραντεβού αρχικά στο κέντρο της Αθήνας (2008), αλλά μετά στην δική μου ενορία (Άγιος Δημήτριος) όπου κανόνιζα να έχουμε μια συζήτηση με τον πρωτοπρεβύτερό μας. Μετά πηγαίναμε για κανένα ...κοψίδι σε παρακείμενη ταβέρνα (το τερπνόν μετά του ωφελίμου) και ακολουθούσε το καφεδάκι. Ωραία χρόνια!


Μελίζεται και διαμερίζεται ο Αμνός του Θεού, ο μελιζόμενος και μη διαιρούμενος, ο πάντοτε εσθιόμενος και μηδέποτε δαπανώμενος, αλλά τους μετέχοντας αγιάζων (απόσπασμα από τη Θεία Λειτουργία του Αγίου Ιωάννου του Χρυσοστόμου).

Άβαταρ μέλους
Μάνος
Δημοσιεύσεις: 3027
Εγγραφή: Σάβ Δεκ 30, 2017 11:29 pm
Τοποθεσία: Ηράκλειο Κρήτης

Re: Συνάντηση μελών του forum για καφέ & πνευματική συζήτηση στη Σταμάτα Αττικής (μισή ώρα από Κηφισιά με λεωφορείο)

Δημοσίευσηαπό Μάνος » Δευτ Μαρ 05, 2018 10:40 pm

aposal έγραψε:το τερπνόν μετά του ωφελίμου

Ταίριαζε πολύ :lol: :D :)


Ἀπὸ τῶν πολλῶν μου ἁμαρτιῶν, ἀσθενεῖ τὸ σῶμα, ἀσθενεῖ μου καὶ ἡ ψυχή· (Άξιον εστίν)


Επιστροφή στο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: 3 και 0 επισκέπτες

cron