Ας γνωριστούμε καλύτερα

Αρχονταρίκι - Members Area

Συντονιστές: Anastasios68, Νίκος, johnge

Άβαταρ μέλους
aposal
Δημοσιεύσεις: 7219
Εγγραφή: Δευτ Ιούλ 30, 2012 1:12 pm
Τοποθεσία: Απόστολος, Άγιος Δημήτριος Αττικής

Re: Ας γνωριστούμε καλύτερα

Δημοσίευσηαπό aposal » Τετ Φεβ 25, 2015 3:30 pm

nickzark έγραψε:
Toula έγραψε:Bλέπω εδώ το φόρουμ μας Ολυμπιακοκρατείται (Φώτης, Μανώλης, η αφεντιά μου κλπ. κλπ.) και χαίρομαι ιδιαιτέρως !!! :) :) Έχω και εγώ μια μικρή ρίζα από την Κρήτη (Κίσσαμο Χανίων) καθώς η γιαγιά μου από την μεριά της μητέρας μου ήταν Κρητικιά !! :) :)

Μην χαιρεσαι Τουλα .Here i am και εγω.Μπορει να μην γραφω συχνα αλλα το ματι μου εδω ειναι :lol: :lol: :lol: ΠΑΟΚΑΡΑ ΡΕ !!!!!!!!! Αποστολη μην φοβασαι.τους εχουμε :lol: :lol: :lol:

Γεια σου ρε Νικόλα! Είναι όπως τα λες.


Μελίζεται και διαμερίζεται ο Αμνός του Θεού, ο μελιζόμενος και μη διαιρούμενος, ο πάντοτε εσθιόμενος και μηδέποτε δαπανώμενος, αλλά τους μετέχοντας αγιάζων (απόσπασμα από τη Θεία Λειτουργία του Αγίου Ιωάννου του Χρυσοστόμου).

Άβαταρ μέλους
Φωτεινή
Δημοσιεύσεις: 2060
Εγγραφή: Παρ Νοέμ 29, 2013 9:01 am
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Ας γνωριστούμε καλύτερα

Δημοσίευσηαπό Φωτεινή » Τετ Φεβ 25, 2015 3:36 pm

Αποστόλη, τι έμαθα; Είσαι αρρωστούλης; Περαστικά σου, σιδερένιος!!!


Μη φοβάσαι, μόνο πίστευε.
Μάρκος ε' 36

Άβαταρ μέλους
nickzark
Δημοσιεύσεις: 969
Εγγραφή: Πέμ Αύγ 02, 2012 1:19 pm
Τοποθεσία: Νικόλαος, θεσσαλονίκη

Re: Ας γνωριστούμε καλύτερα

Δημοσίευσηαπό nickzark » Τετ Φεβ 25, 2015 3:40 pm

ΦΩΤΕΙΝΗ έγραψε:
nickzark έγραψε:Μην χαιρεσαι Τουλα .Here i am και εγω.Μπορει να μην γραφω συχνα αλλα το ματι μου εδω ειναι :lol: :lol: :lol: ΠΑΟΚΑΡΑ ΡΕ !!!!!!!!! Αποστολη μην φοβασαι.τους εχουμε :lol: :lol: :lol:

Τι μάτι είναι αυτό που έχεις Νίκο!!! :D :D

:lol: :lol: :lol: θα ελεγα το ματι απο την ταινια του αρχοντα των δαχτυλιδιων αλλα δεν ταιριαζει :lol: :lol: θα ελεγα τσακιρικο αλλα το σκεφτηκα και λεω ασε καλυτερα :lol: :lol: ενα απλο ματι ειναι τελικα.τα βλεπει απλα ολα :D :D


«Νικηφόρου Ὁσίου, τοῦ λεπροῦ τὰ παλαίσματα,καὶ τὴν ἐν ἀσκήσει ἀνδρείαν, κατεπλάγησαν Ἄγγελοι ὡς ἄλλος γὰρ Ἰὼβ τὰ ἀλγεινά, ὑπέμεινε δοξάζων τὸν Θεόν.... »

Άβαταρ μέλους
nickzark
Δημοσιεύσεις: 969
Εγγραφή: Πέμ Αύγ 02, 2012 1:19 pm
Τοποθεσία: Νικόλαος, θεσσαλονίκη

Re: Ας γνωριστούμε καλύτερα

Δημοσίευσηαπό nickzark » Τετ Φεβ 25, 2015 3:42 pm

ΦΩΤΕΙΝΗ έγραψε:Νίκο μου, να σου ζήσουν τα μικρούλια, να τα χαίρεσαι!
Για όλους έχει ο Θεός και για όλους έρχεται αργά ή γρήγορα η "ευλογημένη" στιγμή να γνωρίσουμε το Θεό. Παραχώρησή Του είναι!!!

Ετσι ειναι Φωτεινη.Παραχωρηση του ειναι.Καπως εστριψε αγνωστο πως την βιδα και με εβαλε στην συχνοτητα του οπως ελεγε και ο Αγιος Παισιος.Ευχαριστω πολυ και για τις ευχες.Νασαι καλα


«Νικηφόρου Ὁσίου, τοῦ λεπροῦ τὰ παλαίσματα,καὶ τὴν ἐν ἀσκήσει ἀνδρείαν, κατεπλάγησαν Ἄγγελοι ὡς ἄλλος γὰρ Ἰὼβ τὰ ἀλγεινά, ὑπέμεινε δοξάζων τὸν Θεόν.... »

Άβαταρ μέλους
aposal
Δημοσιεύσεις: 7219
Εγγραφή: Δευτ Ιούλ 30, 2012 1:12 pm
Τοποθεσία: Απόστολος, Άγιος Δημήτριος Αττικής

Re: Ας γνωριστούμε καλύτερα

Δημοσίευσηαπό aposal » Πέμ Φεβ 26, 2015 10:10 am

ΦΩΤΕΙΝΗ έγραψε:Αποστόλη, τι έμαθα; Είσαι αρρωστούλης; Περαστικά σου, σιδερένιος!!!

Ευτυχώς δεν είναι κάτι σοβαρό. Ρήξη μυός είναι, αλλά πιο ακίνδυνο απ' ό,τι ακούγεται. Για την ακρίβεια κόπηκε ένας μυς που συνδέει τον μηρό με το πέλμα, ένα κατακόρυφο κορδόνι, ο οποίος είναι πολύ δευτερεύων αφού συμβάλει στην κίνηση του ποδιού σε ποσοστό 5%. Γι' αυτό το λόγο και οι γιατροί δεν προχωρούν στο άνοιγμα της γάμπας για να τον ράψουν. Τη δουλειά που έκανε θα την κάνουν οι υπόλοιποι μύες, είπε ο γιατρός. Μου έδωσε χάπια και σιγά - σιγά θα αποκατασταθεί η ισορροπία του ποδιού.
(με την ισορροπία του μυαλού δεν ξέρω τι θα γίνει).


Μελίζεται και διαμερίζεται ο Αμνός του Θεού, ο μελιζόμενος και μη διαιρούμενος, ο πάντοτε εσθιόμενος και μηδέποτε δαπανώμενος, αλλά τους μετέχοντας αγιάζων (απόσπασμα από τη Θεία Λειτουργία του Αγίου Ιωάννου του Χρυσοστόμου).

Άβαταρ μέλους
aposal
Δημοσιεύσεις: 7219
Εγγραφή: Δευτ Ιούλ 30, 2012 1:12 pm
Τοποθεσία: Απόστολος, Άγιος Δημήτριος Αττικής

Re: Ας γνωριστούμε καλύτερα

Δημοσίευσηαπό aposal » Πέμ Φεβ 26, 2015 10:10 am

Όλες οι αναποδιές και οι ασθένειες έχουν λόγο που μας συμβαίνουν.


Μελίζεται και διαμερίζεται ο Αμνός του Θεού, ο μελιζόμενος και μη διαιρούμενος, ο πάντοτε εσθιόμενος και μηδέποτε δαπανώμενος, αλλά τους μετέχοντας αγιάζων (απόσπασμα από τη Θεία Λειτουργία του Αγίου Ιωάννου του Χρυσοστόμου).

Άβαταρ μέλους
Φωτεινή
Δημοσιεύσεις: 2060
Εγγραφή: Παρ Νοέμ 29, 2013 9:01 am
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Ας γνωριστούμε καλύτερα

Δημοσίευσηαπό Φωτεινή » Πέμ Φεβ 26, 2015 1:18 pm

aposal έγραψε:
ΦΩΤΕΙΝΗ έγραψε:Αποστόλη, τι έμαθα; Είσαι αρρωστούλης; Περαστικά σου, σιδερένιος!!!

Ευτυχώς δεν είναι κάτι σοβαρό. Ρήξη μυός είναι, αλλά πιο ακίνδυνο απ' ό,τι ακούγεται. Για την ακρίβεια κόπηκε ένας μυς που συνδέει τον μηρό με το πέλμα, ένα κατακόρυφο κορδόνι, ο οποίος είναι πολύ δευτερεύων αφού συμβάλει στην κίνηση του ποδιού σε ποσοστό 5%. Γι' αυτό το λόγο και οι γιατροί δεν προχωρούν στο άνοιγμα της γάμπας για να τον ράψουν. Τη δουλειά που έκανε θα την κάνουν οι υπόλοιποι μύες, είπε ο γιατρός. Μου έδωσε χάπια και σιγά - σιγά θα αποκατασταθεί η ισορροπία του ποδιού.
(με την ισορροπία του μυαλού δεν ξέρω τι θα γίνει).

Έτσι όπως το περιγράφεις ακούγεται όντως τρομακτικό. Ευτυχώς που δεν είναι τελικά τόσο σοβαρό. Αυτό που γράφεις για την ισορροπία του μυαλού... πολύ σωστό! Να παρακαλάμε να μη χάσουμε την ισορροπία του μυαλού μας, διότι καήκαμε αν συμβεί και αυτό. Γι' αυτό λέω πάντα να έχουμε ψυχική και σωματική υγεία και δύναμη!!!!


Μη φοβάσαι, μόνο πίστευε.
Μάρκος ε' 36

Άβαταρ μέλους
Φωτεινή
Δημοσιεύσεις: 2060
Εγγραφή: Παρ Νοέμ 29, 2013 9:01 am
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Ας γνωριστούμε καλύτερα

Δημοσίευσηαπό Φωτεινή » Κυρ Μαρ 01, 2015 5:20 pm

Αποστόλη μου, πως είσαι, καλύτερα το τραύμα σου;


Μη φοβάσαι, μόνο πίστευε.
Μάρκος ε' 36

Άβαταρ μέλους
aposal
Δημοσιεύσεις: 7219
Εγγραφή: Δευτ Ιούλ 30, 2012 1:12 pm
Τοποθεσία: Απόστολος, Άγιος Δημήτριος Αττικής

Re: Ας γνωριστούμε καλύτερα

Δημοσίευσηαπό aposal » Δευτ Μαρ 02, 2015 9:37 am

Ναι, δόξα τω Θεώ! Πλέον περπατάω άνετα!


Μελίζεται και διαμερίζεται ο Αμνός του Θεού, ο μελιζόμενος και μη διαιρούμενος, ο πάντοτε εσθιόμενος και μηδέποτε δαπανώμενος, αλλά τους μετέχοντας αγιάζων (απόσπασμα από τη Θεία Λειτουργία του Αγίου Ιωάννου του Χρυσοστόμου).

XRHSTOS
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 14, 2015 1:12 pm

Re: Ας γνωριστούμε καλύτερα

Δημοσίευσηαπό XRHSTOS » Σάβ Μαρ 14, 2015 7:31 pm

Γεια σας, είμαι ο Χρήστος.

Η ασχολία μου είναι η έρευνα στην Αγία Γραφή.

Εύχομαι μια καλή και δημιουργική συνύπαρξη.


«γνώσεσθε τὴν ἀλήθειαν καὶ ἡ ἀλήθεια ἐλευθερώσει ὑμᾶς» (Ιωάννης 8:32)

«ἁγίασον αὐτοὺς ἐν τῇ ἀληθείᾳ σου· ὁ λόγος ὁ σὸς ἀλήθειά ἐστι» (Ιωάννης 17:17)


Επιστροφή στο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: 14 και 0 επισκέπτες