επισκεψη αγ. ορος

Ειδήσεις, Περιγραφές, Φωτογραφίες, Εμπειρίες προσκυνητών, Επισκέψεις, Βίοι Αγίων Γερόντων

Συντονιστές: Anastasios68, Νίκος, johnge

Άβαταρ μέλους
ioanna26
Δημοσιεύσεις: 59
Εγγραφή: Κυρ Αύγ 12, 2018 2:47 pm

επισκεψη αγ. ορος

Δημοσίευσηαπό ioanna26 » Τετ Αύγ 15, 2018 1:20 pm

γεια σας. επειδη ως γυναικα δεν μπορω να παω στο αγ. ορος θα ηθελα να παρακαλεσω καποιον οποιον παει να ρωτησει για εμενα. αν μπορει θα του δωσω σε πμ το ονοματεπωνθμο μου. θα ημουν ευγνωμων.! το χω αναγκη πραγματικα δεν το κανω για παιχνιδι. αντιμετωπιζω ενα σοβαροθεμα. σας ευχαριστω πολυ.δεν εχω και δικο μου ανθρωπο να παει ειμαι ορφανη. ειμαι 26χρονων



Άβαταρ μέλους
Αναστάσιος
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 5436
Εγγραφή: Παρ Αύγ 04, 2017 1:57 pm
Τοποθεσία: Νέα Μάκρη, Ηλιούπολη (για όσο θα σπουδάζω)

Re: επισκεψη αγ. ορος

Δημοσίευσηαπό Αναστάσιος » Τετ Αύγ 15, 2018 10:04 pm

Δεν έχω πάει στο Άγιο Όρος ακόμη. Σχεδιάζαμε να πάμε με τον πατέρα μου αλλά τελευταία στιγμή κάτι συνέβη και τελικά δεν πήγαμε. Τι να ρωτήσει δηλαδή;


«Εγώ ειμί το φως του κόσμου ο ακολουθών εμοί ου μη περιπατήση εν τη σκοτία αλλ΄ έξει το φως της ζωής...»

Άβαταρ μέλους
Achilleas
Δημοσιεύσεις: 2082
Εγγραφή: Παρ Ιούλ 27, 2012 7:09 pm

Re: επισκεψη αγ. ορος

Δημοσίευσηαπό Achilleas » Πέμ Αύγ 16, 2018 12:49 am

Εμείς Αναστάση με τον Νίκο τον διαχειριστή, τον Τάσο (Αnastasios68) και κάποιους άλλους έχουμε επισκεφτεί το Άγιο Όρος κάμποσες φορές. Είμασταν δύο με τρεις ομάδες μία των Κοζανιτών, μία των Αθηναίων και ενίοτε κάποιων Λαρισαίων και συναντιόμασταν εκεί. Πηγαίναμε σε διαφορετικές μονές κάθε φορά και σε διαβεβαιώνω ότι περνούσαμε υπέροχα απ' όλες τις απόψεις. Ο διοργανωτής ήμουν πολλές φορές εγώ. Φέτος μόνο δεν έγινε κάποια συνάντηση για προσωπικούς μου λόγους. Πίστεύω ότι με τη βοήθεια του Θεού και της Παναγίας και με τη θέληση τη δική μας, να οργανώσουμε πάλι μία επίσκεψη και τότε θα σε καλέσουμε να συμμετάσχεις.


Μακάριοι οι πραείς, ότι αυτοί κληρονομήσουσι την γην.

Άβαταρ μέλους
Αναστάσιος
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 5436
Εγγραφή: Παρ Αύγ 04, 2017 1:57 pm
Τοποθεσία: Νέα Μάκρη, Ηλιούπολη (για όσο θα σπουδάζω)

Re: επισκεψη αγ. ορος

Δημοσίευσηαπό Αναστάσιος » Πέμ Αύγ 16, 2018 8:23 am

Αλήθεια κύριε Αχιλλέα; Εγκάρδια σας ευχαριστώ πολύ που με σκεφτήκατε! :)


«Εγώ ειμί το φως του κόσμου ο ακολουθών εμοί ου μη περιπατήση εν τη σκοτία αλλ΄ έξει το φως της ζωής...»

Άβαταρ μέλους
aposal
Δημοσιεύσεις: 7219
Εγγραφή: Δευτ Ιούλ 30, 2012 1:12 pm
Τοποθεσία: Απόστολος, Άγιος Δημήτριος Αττικής

Re: επισκεψη αγ. ορος

Δημοσίευσηαπό aposal » Τρί Αύγ 21, 2018 8:52 am

Η μεγαλύτερη επίσκεψη ήταν τον Μάιο του 2010, όταν μαζευτήκαμε 18 άτομα από όλη την Ελλάδα (μέσω φόρουμ, φυσικά).


Μελίζεται και διαμερίζεται ο Αμνός του Θεού, ο μελιζόμενος και μη διαιρούμενος, ο πάντοτε εσθιόμενος και μηδέποτε δαπανώμενος, αλλά τους μετέχοντας αγιάζων (απόσπασμα από τη Θεία Λειτουργία του Αγίου Ιωάννου του Χρυσοστόμου).


Επιστροφή στο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: 5 και 0 επισκέπτες

cron