Orthodox Christianity Forum

Συντονιστές: Anastasios68, Νίκος, johnge

Άβαταρ μέλους
Αναστάσιος
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 5436
Εγγραφή: Παρ Αύγ 04, 2017 1:57 pm
Τοποθεσία: Νέα Μάκρη, Ηλιούπολη (για όσο θα σπουδάζω)

Orthodox Christianity Forum

Δημοσίευσηαπό Αναστάσιος » Τρί Αύγ 14, 2018 7:59 pm

Ένα αγγλόφωνο, αλλά με αρκετούς Έλληνες απ' ότι είδα, φόρουμ, λέγεται Orthodox Christianity Forum και ο εν λόγω σύνδεσμος είναι αυτός :

www.orthodoxchristianity.net/forum

Είναι το μεγαλύτερο, όπως λένε, Ορθόδοξο Χριστιανικό φόρουμ στο διαδίκτυο και από το οποίο περιμένω αποδοχή της εγγραφής μου. Είναι ό,τι πρέπει για εξάσκηση στα Αγγλικά.


«Εγώ ειμί το φως του κόσμου ο ακολουθών εμοί ου μη περιπατήση εν τη σκοτία αλλ΄ έξει το φως της ζωής...»

Άβαταρ μέλους
Νίκος
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 6863
Εγγραφή: Παρ Ιούλ 27, 2012 11:05 am
Τοποθεσία: Κοζάνη

Re: Orthodox Christianity Forum

Δημοσίευσηαπό Νίκος » Πέμ Αύγ 16, 2018 9:26 am

Δε σου φτάνουμε εμείς, εεεε! Ψάχνεις κι αλλού... :D


Ο Θεός, ιλάσθητί μοι τώ αμαρτωλώ και ελέησόν με.

Άβαταρ μέλους
Αναστάσιος
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 5436
Εγγραφή: Παρ Αύγ 04, 2017 1:57 pm
Τοποθεσία: Νέα Μάκρη, Ηλιούπολη (για όσο θα σπουδάζω)

Re: Orthodox Christianity Forum

Δημοσίευσηαπό Αναστάσιος » Πέμ Αύγ 16, 2018 11:15 am

:mrgreen:
Αν μού φτάνετε; Εσείς είστε το πρώτο φόρουμ στο οποίο έγινα μέλος! Εσείς με εμπνεύσατε να αρχίσω κι εγώ, όπως κι εσείς, ιεραποστολικό έργο στο διαδίκτυο. Εγώ, για να καταλάβετε, "χτίζω" με κέντρο αυτό το φόρουμ την Ορθόδοξη Επανασταστική μου αυτοκρατορία στο διαδίκτυο! Με την ΟΡΘΟΔΟΞΗ ΕΠΑΝΑΣΤΑΣΗ (http://www.orthodoxiep.blogspot.com), με την ομώνυμη σελίδα στο G+, με την εγγραφή μου στο παραπάνω φόρουμ αλλά και με το προφίλ που έφτιαξα χθες στο fb αλλά μού κάνουν δύσκολη τη ζωή βγάζοντάς μου αυτό το μήνυμα :

Δεν μπορείτε προς το παρόν να χρησιμοποιήσετε το Facebook
Ελέγχουμε τη φωτογραφία που μας στείλατε στις 15 Αυγούστου.


Φροντίζουμε συνεχώς για την ασφάλειά σας και γι' αυτό δεν θα μπορείτε να χρησιμοποιήσετε το Facebook μέχρι να ολοκληρωθεί ο έλεγχος.

Τι μπορώ να κάνω αν ξέρετε;


«Εγώ ειμί το φως του κόσμου ο ακολουθών εμοί ου μη περιπατήση εν τη σκοτία αλλ΄ έξει το φως της ζωής...»

Άβαταρ μέλους
nickzark
Δημοσιεύσεις: 969
Εγγραφή: Πέμ Αύγ 02, 2012 1:19 pm
Τοποθεσία: Νικόλαος, θεσσαλονίκη

Re: Orthodox Christianity Forum

Δημοσίευσηαπό nickzark » Πέμ Νοέμ 08, 2018 4:11 am

Αναστάσιος έγραψε::mrgreen:
Αν μού φτάνετε; Εσείς είστε το πρώτο φόρουμ στο οποίο έγινα μέλος! Εσείς με εμπνεύσατε να αρχίσω κι εγώ, όπως κι εσείς, ιεραποστολικό έργο στο διαδίκτυο. Εγώ, για να καταλάβετε, "χτίζω" με κέντρο αυτό το φόρουμ την Ορθόδοξη Επανασταστική μου αυτοκρατορία στο διαδίκτυο! Με την ΟΡΘΟΔΟΞΗ ΕΠΑΝΑΣΤΑΣΗ (http://www.orthodoxiep.blogspot.com), με την ομώνυμη σελίδα στο G+, με την εγγραφή μου στο παραπάνω φόρουμ αλλά και με το προφίλ που έφτιαξα χθες στο fb αλλά μού κάνουν δύσκολη τη ζωή βγάζοντάς μου αυτό το μήνυμα :

Δεν μπορείτε προς το παρόν να χρησιμοποιήσετε το Facebook
Ελέγχουμε τη φωτογραφία που μας στείλατε στις 15 Αυγούστου.


Φροντίζουμε συνεχώς για την ασφάλειά σας και γι' αυτό δεν θα μπορείτε να χρησιμοποιήσετε το Facebook μέχρι να ολοκληρωθεί ο έλεγχος.

Τι μπορώ να κάνω αν ξέρετε;

Πως το ονομασες το προφίλ ;; Ίσως αυτό φταίει


«Νικηφόρου Ὁσίου, τοῦ λεπροῦ τὰ παλαίσματα,καὶ τὴν ἐν ἀσκήσει ἀνδρείαν, κατεπλάγησαν Ἄγγελοι ὡς ἄλλος γὰρ Ἰὼβ τὰ ἀλγεινά, ὑπέμεινε δοξάζων τὸν Θεόν.... »

Άβαταρ μέλους
Αναστάσιος
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 5436
Εγγραφή: Παρ Αύγ 04, 2017 1:57 pm
Τοποθεσία: Νέα Μάκρη, Ηλιούπολη (για όσο θα σπουδάζω)

Re: Orthodox Christianity Forum

Δημοσίευσηαπό Αναστάσιος » Πέμ Νοέμ 08, 2018 3:50 pm

Απενεργοποίησα προσωρινά το fb για να μην με αποσπά από τις υποχρεώσεις μου. ;)


«Εγώ ειμί το φως του κόσμου ο ακολουθών εμοί ου μη περιπατήση εν τη σκοτία αλλ΄ έξει το φως της ζωής...»

Άβαταρ μέλους
nickzark
Δημοσιεύσεις: 969
Εγγραφή: Πέμ Αύγ 02, 2012 1:19 pm
Τοποθεσία: Νικόλαος, θεσσαλονίκη

Re: Orthodox Christianity Forum

Δημοσίευσηαπό nickzark » Κυρ Νοέμ 11, 2018 5:49 pm

Αναστάσιος έγραψε:Απενεργοποίησα προσωρινά το fb για να μην με αποσπά από τις υποχρεώσεις μου. ;)

Καλά έκανες . Αν και κατά εμε δεν φταίει το μέσο . Εμείς πως το χειριζόμαστε


«Νικηφόρου Ὁσίου, τοῦ λεπροῦ τὰ παλαίσματα,καὶ τὴν ἐν ἀσκήσει ἀνδρείαν, κατεπλάγησαν Ἄγγελοι ὡς ἄλλος γὰρ Ἰὼβ τὰ ἀλγεινά, ὑπέμεινε δοξάζων τὸν Θεόν.... »

Άβαταρ μέλους
Αναστάσιος
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 5436
Εγγραφή: Παρ Αύγ 04, 2017 1:57 pm
Τοποθεσία: Νέα Μάκρη, Ηλιούπολη (για όσο θα σπουδάζω)

Re: Orthodox Christianity Forum

Δημοσίευσηαπό Αναστάσιος » Κυρ Νοέμ 11, 2018 8:56 pm

Σίγουρα, αλλά και το fb δεν βοηθά ιδιαίτερα όταν στέλνει email για κάθε νέα δημοσίευση του κάθε φίλου.


«Εγώ ειμί το φως του κόσμου ο ακολουθών εμοί ου μη περιπατήση εν τη σκοτία αλλ΄ έξει το φως της ζωής...»

Άβαταρ μέλους
nickzark
Δημοσιεύσεις: 969
Εγγραφή: Πέμ Αύγ 02, 2012 1:19 pm
Τοποθεσία: Νικόλαος, θεσσαλονίκη

Re: Orthodox Christianity Forum

Δημοσίευσηαπό nickzark » Κυρ Νοέμ 11, 2018 10:58 pm

Αναστάσιος έγραψε:Σίγουρα, αλλά και το fb δεν βοηθά ιδιαίτερα όταν στέλνει email για κάθε νέα δημοσίευση του κάθε φίλου.

αυτό με τις ρυθμίσεις μου φαίνεται αλλάζει


«Νικηφόρου Ὁσίου, τοῦ λεπροῦ τὰ παλαίσματα,καὶ τὴν ἐν ἀσκήσει ἀνδρείαν, κατεπλάγησαν Ἄγγελοι ὡς ἄλλος γὰρ Ἰὼβ τὰ ἀλγεινά, ὑπέμεινε δοξάζων τὸν Θεόν.... »


Επιστροφή στο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: 4 και 0 επισκέπτες